14. Rondvraag. Bij de Rondvraag komen enkele zaken van algemene aard aan de orde, die echter nergens aanleiding geven tot een uitvoe rige discussie. De voorzitter dankt tenslotte de heren H. G. A. Timman en N. Klok Jr, die zich niet voor de ledenraad herkiesbaar hadden gesteld, voor hun werkzaamheden ten behoeve van dit col lege. Nico Klok, die een wereldreis gaat maken krijgt een 'behouden vaart', Henk Timman hoopt hij nog vaak in de Ajax-kring te ontmoeten. In onderling overleg wordt de volgende vergadering vastge steld op donderdag 11 november 1982. VERGADERING VAN 11 NOVEMBER 1982. 1. Opening. Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen van harte welkom, in 't bijzonder de nieuw gekozen leden Brandsteder, Harms, Henrichs en Smit. Bericht van verhindering werd ontvangen van de leden Bogaard en Lambregts. Tevens zijn aanwezig de ere-leden Bruijnesteijn, De Jongh en Timman. Aanwezig zijn 25 leden, zodat voldaan is aan het bepaalde in artikel 26, lid 2, van de statuten. (18 leden.) Van ere-voorzitter Van Praag en de ere-leden De Boer, Volkers en Vunderink werd bericht van verhindering ontvangen. 2. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede, dat buiten het bericht van verhin dering van de heer Van Praag er geen ingekomen stukken zijn. 3. Vaststelling van de notulen van de jaarvergadering van de ledenraad, gehouden op 26 augustus 1982. 4. Verkiezing van een 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad. De heren G. Fischer en A. Kraan stellen zich hiervoor herkies baar. Aangezien er geen tegenkandidaten zijn gesteld worden de heren bij acclamatie weer voor één jaar benoemd. (Applaus.) 5. Mededelingen van het bestuur. Het financieel overzicht per 30 september 1982 wordt aan de aanwezigen uitgereikt, waarna enkele vragen rijzen. De voorzitter schetst vervolgens een beeld van de problemen van de topclubs met de KNVB en zegt onder andere dat we geblokkeerd zijn voor het spelen van vriendschappelijke wed strijden. De KNVB is voor het Nederlands elftal bezig wedstrij den in Japan en Brazilië te organiseren. De start voor de volgende competitie staat 'gepland' op 13 augustus 1983 waardoor we niet zouden kunnen deelnemen aan het Amsterdam-tournooi, gezien onze verplichtingen bij Anderlecht op 6 augustus. Het bestuur blijft echter druk aan het werk om toch data te vinden voor vriendschappelijke wedstrijden. Het lidmaatschap van de FBO is opgezegd, omdat als werk geversorganisatie niets wordt klaargestoomd. Het aantal betaalde clubs zal volgens de voorzitter toch terug moeten naar 24 of 28. Ajax wil meewerken om het betaald voetbal te verbeteren. Iedere club zal 7% van de recette van competitie-wedstrijden dienen af te dragen voor een vereveningsfonds. Het drukken van toegangskaarten zal dan centraal dienen te geschieden, onder toezicht van het sectiebestuur Betaald Voetbal. Bewij zen zijn er, dat er clubs zijn die kaarten verkopen, zonder dat de toegangsprijs daarop is vermeld. Vervolgens zegt de voorzitter dat het bestuur een goed ge sprek heeft gehad met de twee trainers. Van De Mos werd een logische verstandige uiteenzetting ontvangen over de speel wijze in de afgelopen wedstrijden. Het loopt niet zoals verle den jaar, maar daar zijn wel enige oorzaken voor aan te wijzen. Tijdens de Rondvraag kwam o.m. opnieuw de FBO ter sprake, alsook de handelswijze van de competitie-leider en de hou ding van het KNVB bestuur (B.V.) daarbij. Op een vraag of Ajax bij het maken van afspraken met betrekking tot de KNVB door andere clubs in de steek was gelaten antwoordt de voorzitter dat het de bedoeling was drie nieuwe mensen in het Bestuur B.V. van de KNVB te kiezen. Bij de voorbereidende besprekin gen werden diverse afspraken gemaakt, doch bij de verga dering van de FBO werd plotseling een candidaat gesteld, die voor ons onaanvaardbaar was. De slecht geleide vergadering van de FBO heeft ertoe geleid, aldus een aanvulling van secre taris J. Westrik, dat de oorspronkelijke plannen niet doorgin gen. Verder wordt nog medegedeeld dat er toestemming is ontvan gen voor onze deelname aan het Mundialito-tournooi in Z- Amerika, (exacte datum nog niet bekend) en dat, wat de bevei liging op de tribunes betreft, de video-apparatuur inderdaad in werking is. Tenslotte zegt onze penningmeester dat geen toegang gehe ven zal worden bij de thuiswedstrijden van AJAX 2, aangezien de kosten van controle e.d. de opbrengst overtreffen. De voorzitter sluit hierna de bijeenkomst, nadat de volgende vergadering is vastgesteld op dinsdag 8 februari a.s. VERGADERING VAN 8 FEBRUARI 1983. 1. Opening. Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen welkom, in het bijzon der ere-voorzitter Van Praag en de ere-leden Bruijnesteijn en Timman. Bericht van verhindering werd ontvangen van de leden Bakker en Vischschoonmaker. Aanwezig zijn-25 leden waarmede voldaan is aan het bepaalde in artikel 26, lid 2, van de statuten. (18 leden). Tevens is aanwezig het bestuurslid Neefjes, terwijl het bestuurslid Van Eijden door omstandighe den later ter vergadering zal komen. De voorzitter zegt dat hij nu direct een aantal bestuursmede delingen zou willen doen, zodat hij voorstelt punt 4 van de agenda te combineren met punt 1, waarmede akkoord wordt gegaan. Hij uit eerst zijn misnoegen over het feit dat de KNVB de bekerwedstrijd thuis tegen Roda JC heeft verplaatst van 9 naar 23 februari 1983, waardoor Ajax nu twee thuiswedstrijden (Excelsior 20 februari) vlak achter elkaar heeft. De KNVB wilde de wedstrijd nogmaals verplaatsen en wel naar 22 februari omdat er via de TV in Duitsland een uitzending van de wed strijd Portugal-Duitsland te ontvangen is. De wedstrijd tegen Excelsiorzou dan verplaatst worden naarzaterdag 19februari. Het aanbod van Ajax om kosteloos tegen FC Den Bosch te spelen werd door de KNVB niet aanvaard evenals het door Ajax 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 14