Jan Sch roevers Zachte kontaktlenzen (blauwe stoelen). De prijzen van de seizoenkaarten zijn nau welijks verhoogd; daarnaast zal men het clubblad gratis ont vangen. De verkoop van de seizoenkaarten is zo goed als voltooid. Dan de verbouwing van ons Ere-terras, waarvan alle plaatsen verkocht zijn en een verhoogde ontvangst komende uit de contributies alsook inkomsten uit hoofde van meer re clame, sponsoring en shirt-reclame.' Aldus een en ander uit het relaas van onze penningmeester die alsvolgt eindigt: 'Het lijken mij al met al genoeg punten om de toekomst met vertrouwen tegemoet te gaan. Belangrijk voor het seizoen 1982/1983 maar nog meer de jaren daarna is dat er goede prestaties op het veld worden geleverd en dat Ajax in het verlengde hiervan meerdere rondes in Europa-Cup en Natio nale Beker speelt. 'Daarnaast is het voor Ajax van belang om vóór 1 maart 1983 te weten of het lucratieve Mundialito-toer- nooi gespeeld kan worden.' In het kader van het kritisch volgen van opbrengsten en kosten is het belangrijk te weten dat de automatisering van de finan ciële administratie thans volledig is doorgevoerd. Na een tijd van inwerken en kinderziekten overwinnen is het systeem thans volledig in gebruik. Ik dank de administratieve staf voor haar inzet bij deze verandering, alsmede voor de samenwer king in het afgelopen jaar. Rest mij nog mijn mede-bestuursleden en de leden van de Financiële Commissie te danken voor de wijze waarop wij in het afgelopen haar hebben samengewerkt. Leve AJAX'. Nadat ook de heer Bartels de nodige lof voor zijn verslag in ontvangst heeft mogen nemen, komt punt 6 van de Agenda aan de orde: Verslag van de Financiële commissie. Zoals gewoonlijk wordt dit voorgelezen door de heer L. van Wijk. Hij zegt o.m. vorig jaar aanzienlijk pessimistischer te zijn geweest dan op dit moment, nu - hoewel we nog niet zijn waar we wezen willen - de financiële basis een duidelijke verbe tering te zien geeft. De steun van de sponsors is daarbij onmis kenbaar. Na nog enige informatie te hebben gegeven over de werkzaamheden van de commissie in het afgelopen boekjaar, besluit hij met de mededeling dat hij namens de financiële commissie de a.s. ledenvergadering zal voorstellen het be stuur decharge te verlenen voor het gevoerde financiële be leid. Wat de door de Financiële Commissie goedgekeurde Begro ting betreft - daar gaat de vergadering mede accoord. 8. Verslag van de Technische Commissie. De heer Hordijk leest het volgende verslag voor: Amsterdam, augustus 1982. Mijne heren, Het is de leden van de technische commissie en de bestuurs- vertegenwoordigers een genoegen u hierbij verslag te doen over de werkzaamheden verricht in het afgelopen verenigings jaar. Evenals vorig jaar is de commissie zoveel mogelijk maande lijks bij elkaar geweest, waarbij zonder de aanwezigheid van de technische staf, openhartig werd gediscussieerd over alle technische zaken, de vereniging betreffende. Met name bij het invullen van namen van eventuele nieuwe trainers zijn door de commissie vele personen ten tonele g- evoerd, die allen om uiteenlopende redenen niet in de diverse vacatures konden voorzien. Hoewel bij enige leden van de commissie de indruk bestond dat niet op alle gedane suggesties even diep werd ingegaan was toch duidelijk sprake van een open gedachtenwisseling in opbouwende zin. Geconstateerd is tevens dat het scoutingsgebeuren in het afgelopen seizoen niet optimaal heeft gefunctioneerd door het ontbreken van een full-time-trainer als Hoofd Opleiding. Nu daar met ingang van het nieuwe seizoen in is voorzien is er goede hoop dat het belangrijke scoutingswerk weer volop kan gaan functioneren. Technische Commissie, AFC 'AJAX'. 9. Bespreking bestuursbeleid. Daarbij ontstaat wederom een discussie over het al dan niet benoemen van een aantal ondersteunende leden tot werkend lid. De ledenraad besluit bedoelde leden van de Controle Commissie tot werkend lid te benoemen met terugwerkende kracht tot 1 juli 1982. 10. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de secretaris, de heer J. H. Westrik en de com missaris algemene zaken, de heer A. J. van Eijden. Beide heren stellen zich herkiesbaar. Voorzitter Harmsen stelt voor, aangezien geen tegenkandida ten zijn gesteld, beide heren hèr te benoemen voor een perio de van drie jaar. (Applaus). 11. Benoeming Technische Commissie. Deze bestaat uit de heren: sub-commissie A (betaald voetbal) A. J. van Eijden, voorzitter, J. Hordijk en A. Pronk, leden: sub-commissie B (jeugdvoetbal) J. Neefjes, voorzitter, C. C. Harms en H. A. Smit, leden. De ledenraad besluit de commissie in dezelfde samenstelling haar werk te laten voortzetten. 12. Vaststelling Officieel Orgaan. Alle leden zijn van mening dat het Ajax-nieuws ons officieel orgaan moet blijven. 13. Verkiezing Commissie van Redactie. De Commissie bestaat uit de heren: A. Harmsen, M. Midden dorp en M. J. W. Middendorp. De heren stellen zich herkiesbaar. (Gelet dient te worden op het bepaalde in artikel 3 van het Huishoudelijk Reglement). Voorzitter Harmsen zegt dat er geen tegenkandidaten zijn gesteld en de drie heren zich herkiesbaar stellen, zodat hij voorstelt om de heren bij acclamatie weer voor één jaar te benoemen. (Applaus.) inclusief aanpas en controle AQ uit voorraad leverbaar \J - De Clercqstraat 61 - Telefoon 120797 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 13