Dit jaar zijn dus de navolgende 8 leden aan de beurt voor periodieke aftreding: K. Bakker, A. R. Been, T. Bogaard, D. Keijzer, A. Kraan, Ir. J. Lambregts, W. F. Schoevaart en M. Vischoonmaker. Voor zover mij op 't ogenblik bekend stellen deze heren zich herkiesbaar. De heer M. Caransa heeft medegedeeld dat hij door drukke werkzaamheden genoodzaakt is tussentijds te bedanken als lid van de ledenraad. In de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van 8 september 1983 zal in deze gedurende de lopende zittingsperiode ont stane extra vacature moeten worden voorzien. In artikel 34, leden 3 en 4 van de statuten is voorgeschreven dat voor de acht periodieke vacatures zij zijn benoemd die het hoogste aantal uitgebrachte geldige stemmen hebben verkre gen. De daarop volgende plaats is bestemd voor de tijdens de lopende zittingsperiode ontstane extra vacature. In artikel 17, lid 7 van de statuten is bepaald, dat de gekozene ter voorziening van een tussentijdse vacature dient af te treden op het tijdstip waarop zijn voorganger zou zijn afgetreden. De heer Caransa was in 1984 aan de beurt van aftreden, zodat de in zijn plaats gekozene in 1984 aan de beurt van aftreden is. Volgens het bepaalde in artikel 25, lid 3, van de statuten moet in een verenigingsjaar ten minste vier keer een vergadering van de ledenraad worden gehouden. In het afgelopen verenigingsjaar kwam de ledenraad vier keer in vergadering bijeen, zodat precies aan vorenstaande bepa ling werd voldaan. De vier vergaderingen werden op de onderstaande data ge houden. 26 augustus 1982: jaarvergadering; 11 november 1982: periodieke vergadering; 8 februari 1983: periodieke vergadering; 28 april 1983: periodieke vergadering. Opdat u zich een oordeel kunt vormen omtrent de werkzaam heid van de ledenraad in het afgelopen verenigingsjaar van 1 juli 1982 tot en met 30 juni 1983 volgen hieronder verslagen van de vier gehouden vergaderingen. JAARVERGADERING, gehouden op 26 augustus 1982 1. Opening. Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen welkom. Hij deelt mede, dat bericht van verhindering is ontvangen van de leden Been, Boerkoel en Vischschoonmaker. Afwezig zonder bericht van verhindering is de heer Caransa. Aanwezig zijn 23 leden, zodat voldaan is aan het bepaalde in artikel 26, lid 2, van de statuten. (18 leden). Vervolgens begroet de voorzitter de ere-leden De Jongh en Vunderink. Van ere-voorzitter Van Praag, de ere-leden De Boer, Bruijne- steijn en Volkers, alsmede van bestuurslid Van Eijden werd bericht van verhindering ontvangen. Hij deelt mede, dat voor het eerst sinds jaren een begroting is opgesteld welke geen verlies te zien geeft. De voornaamste oorzaken hiervan zijn onder andere een aanzienlijke stijging van de verkoop van seizoenkaarten, 2 nieuwe sponsors, de shirtreclame en 100 nieuwe zogenaamde VIP-plaatsen. Verder dat in de selecties van het Nederlandse elftal, Jong Oranje en het Deense Nationale elftal véle Ajacieden zijn op genomen, zodat trainer De Mos deze week slechts met een paar spelers kon trainen. De voorzitter vraagt hierna de aanwezigen enige ogenblikken stilte ter nagedachtenis aan de in het afgelopen verenigings jaar gestorven leden te weten: Werkende leden: T. van Donkelaar, H. Harinck, K. van Mourik, A. A. Strikkers en J. C. Takes; Ondersteunende leden: H. R. M. Hulsebos en H. van Veen. 2. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede, dat er geen ingekomen stukken zijn. 3. Notulen van de vergadering van 29 april 1982. Deze worden door de voorzitter bladzijde voor bladzijde aan de orde gesteld. Niemand heeft op- of aanmerkingen, zodat de notulen ongewijzigd door voorzitter Harmsen worden vastge steld. 4. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1981-1982. Er volgen hierover slechts enkele vragen, waarna, veel complimenten volgen aan het adres van de samensteller de heer Jan Westrik, voor dit jaarlijkse knap stuk werk. JAARVERSLAG VAN DE PENNINGMEESTER OVER HET BOEKJAAR 1981-1982 'Ajax zit in de lift, maar is er zeker nog niet.' Aldus leidde penningmeester Loe Bartels zijn financieel overzicht boekjaar 1981/1982 in. Hij gewaagt daarbij van de toegenomen belang stelling voor Ajax, vooral na de komst van Johan Cruyff, maar de resultaten hadden nog beter kunnen zijn wanneer niet Ajax in een vroeg stadium zou zijn uitgeschakeld voor zowel de Europa Cup alsook voor de Nationale Bekerwedstrijden. Voor al de uitsluiting voor verdere deelname op Europees niveau is bijzonder nadelig geweest. De verbetering van onze financiële positie kan o.m. aan de volgende factoren worden toegeschreven: Hogere recettes, vooral bij het medespelen van Johan Cruyff, doch ook daar vóór hadden wij al 35% meer betalende bezoekers; hógere bezettings-graad bij de Europa Cup-wedstrijd tegen Totten- ham Hotspur, dan het jaar daarvoor tegen Bayern München, waardoor dus meer opbrengst; meer inkomëten door reclame, sponsoring, programma's, het uitlenen van spelers, loterij tij dens de wedstrijden e.d. Verder is het een wijs besluit geweest het onderhoud van de terreinen in eigen beheer te nemen hetgeen ons een aanzienlijk voordeel oplevert, behalve dat het ook veel beter is. In dit verband hulde aan de leden van de terrein- en onderhoudscommissie. Er moet naar gestreefd worden het boekjaar 1982/1983 met een positief saldo af te sluiten. Ik heb goede hoop dat dit ook kan gebeuren, waarbij ik mij o.a. baseer op de volgende pun ten: Stijging van het bezoekers-aantal, in welk verband ik ook denk aan een toenemende bezetting van het hoekvak van de Rey- noldstribune (stadszijde) alsook van de gezins-tribune 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 12