-JVetv-Sfy/e-) hadden gegeven om ons standpunt te wijzigen. Bij brief van 29 juni 1983 werd het bedanken ongedaan gemaakt. Besloten werd deel te nemen aan een zaalvoetbaltournooi in Milaan op 21 en 22 december 1982. Andere deelnemende clubs Inter Milan, A. C. Milan en Nottingham Forest. Op vrijdag 6 augustus 1982 vond de ondertekening plaats van een sponsor-contract voor het seizoen 1982/1983 met een optie voor het daarop volgende seizoen door voorzitter Ton Harmsen en de heer Dick Ven, president-directeur van VEN Groothandelscentrum BV. Het bestuur besloot halverwege het seizoen gastheer te zijn van de VIP's en hun echtgenote's om in een informele sfeer wederzijdse ervaringen uit te wisselen en elkaar wat beter te leren kennen, iets waarvoor de bestuursleden bij wedstrijd dagen gewoonlijk geen gelegenheid hebben. Het D-Juniores tournooi om de 'Hans Kok' wisselbeker werd vastgesteld op zaterdag 7 Mei 1983, met als gasten ADO, Fey- enoord, Sparta en NEC elk met twee elftallen. In verband met de ongeregeldheden bij de wedstrijden gaf de Amsterdamse Officier van Justitie Mr. C. F. T. Fehmers als persoonlijke suggestie het advies de staantribunes door zit- tribunes te vervangen. 'Als je tussen elkaar ingeklemd zit, is de sociale controle groter en als er dan tóch wordt gegooid kan het overige publiek de dader beter indentificeren.' Indien het plan, alvast één staantribune tot zittribune te laten ombouwen, vastere vorm aanneemt (offerte en nadere inlich tingen zijn aangevraagd) zou bij het Ministerie van WVC om subsidie kunnen worden verzocht. Aan Hoofdsuppoost Wolthuis, die na een diensttijd van onge veer veertig jaar, zondag 5 december 1982 voor 't laatst dienst deed, werd een Cross-set met inscriptie Ajax aangeboden. Deelgenomen zal worden aan het tournooi Amsterdam 708, dat op 12 en 14 augustus 1983 in het Olympisch stadion zal worden gehouden. Andere deelnemende verenigingen: Fey- enoord, Manchester United en A.S. Roma. Aan de houten achterwand in het restaurant werd een prijzen- kast aangebracht. Op zaterdag 6 en zondag 7 augustus 1983 zal worden deelge nomen aan het tournooi van Arminia te Bielefeld. Akkoord wordt gegaan met het voorstel Ajax 5 terug te trekken uit de zondag-competitie en met ingang van het nieuwe sei zoen 1983/1984 als zaterdagmiddag-elftal in te zetten. Na diverse gesprekken waarbij in 't algemeen aanwezig waren de bestuursledën, de heren Sebus en Pil van de Terrein- en Onderhoudscomissie en de heer Vlug van Van der Linden Veldhuis BV is besloten een nieuwe hangende cabine te laten maken tussen de reeds bestaande twee. Er komen 32 zitplaatsen in voor het bestuur en hun gasten. De 24 plaatsen op de eerste rij van het ere-terras worden VIP- plaatsen, waar reeds voldoende vraag voor is. Op de drie bovenste rijen van het ere-terras zullen aan de zijkanten enige plaatsen moeten worden opgeofferd ten be hoeve van de toegang tot de nieuwe cabine. Gebleken is dat het noodzakelijk is dat in de bestuurskamer twee toiletten worden bijgebouwd. Besloten werd om juridische stappen te ondernemen tegen het Italiaanse televisiestation Canale 5, organisator van het Mundialito-tournooi te Milaan, omdat het pas gepromoveerde A.C. Milan ten koste van Ajax aan het tournooi moest deel nemen. De eerste kampioenen van het seizoen 1982/1983 waren Ajax 3 en de juniores A1 en B1 Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap van Nederland en het winnen van de KNVB-beker werd op 16 juni 1983 van 18.00-20.00 uur een receptie gehouden in het Crest- Hotel te Amsterdam. Ceremoniemeester was André Kraan, die de leiding van de receptie goed in de hand hield. Vele sprekers voerden het woord, o.a.: de heer Walraven, Wet houder voor de sport van Amsterdam. Tijdens zijn toespraak kwam de pas geïnstalleerde nieuwe Burgemeester van Am sterdam, de heer Ed van Thijn binnen om het bestuur te felici teren met de behaalde successen. Tweede spreker was Bondsvoorzitter Van Marle. Vervolgens de vice-voorzitter van de KNVB-afd. Amsterdam, de heer Plemper; de voorzitter van PSV, de heer Ruts; de vice-voorzitter van Blauw Wit, de heer Frank; de 1e plaatsvervangende voorzitter van de ledenraad van Ajax, de heer Fischer; een bestuurslid van DWS, de heer Kallenbach; Als plaatsvervanger van de niet aanwezige heer Hom, sprak de heer Schouwenburg namens de VIP's; en tenslotte de heer J. Wardenburg, die elk jaar voor ons een trainingskamp verzorgd in Drente. Zoals gebruikelijk op een receptie vele woorden van lof voor de behaalde successen, doch ook voor het beleid, de organi satie en vooral betreffende de opleiding van de jeugd. Voorzitter Harmsen dankte voor de vele vriendelijke woorden, de cadeaus, de prachtige bloemstukken, brieven en telegram men, onder meer van de oud-Bondsvoorzitter de heer Meule- man. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om te zeggen dat het een vereiste is dat de bestuursleden van alle clubs, indien ze willen meewerken aan het gezondmaken van het betaald voet bal, zijns inziens moeten beginnen om niet alleen te denken aan de belangen van hun eigen club, maar ook aan die van het Betaalde Voetbal in zijn geheel. Waar de heren sportjournalisten soms mee bezig zijn is hem niet duidelijk waarbij hij denkt aan het houden van de enquête omtrent het al dan niet houden van een contractspeler. Het Uw adres voor de grootste sortering imitatie bontmantels met bijpassende hoeden. Japonnen, rokken, blouses en regenmantels in de maten 36 t/m 52, in betaalbare prijzen. Van Woustraat 170 - 1073 LX Amsterdam-Z. - 020-729620 Wiittenbachstraat18- 1093 JB Amsterdam-O. - 020-650945 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 10