A. Klarenbeek Waarom verder topen als u op de Brink uw bloemen kunt kopen Groep A: Ajax, Paris St. Germain, Borussia MG en Anderlecht. Groep B: Real Madrid, Servette/Genève, FC Köln en RWD Molenbeek. Op vrijdagavond begon Ajax tegen Anderlecht. Een enerve rende strijd, waarin wij in de eerste helft veel sterker waren en met een 1-0 voorsprong zeker te weinig hadden gekregen. In de tweede helft kwam Anderlecht al snel op 1-1 en zelfs op 1-2. In de laatste minuut maakte Ajax 2-2. Een terechte einduitslag (Anderlecht tweede helft beter). Zaterdagavond speelde Ajax tegen Borussia MG. Een gelijk- opgaande wedstrijd op een zeer slecht speelveld (hoofdveld van RWDM). Ajax kwam met 1-0 achter, doch wist dit vlak voor tijd weer recht te trekken (1-1). De derde dag werd aangetreden tegen Paris St. Germain. Ajax was de gehele wedstrijd sterker en won dan ook terecht met 3-1Daar Anderlecht niet verder kwam dan 2-2 tegen Borussia MG werd Ajax eerste in de poule. Dus finale. Tegen Real Madrid, dat alle wedstrijden gewonnen had. Een goede finale werd het onder zeer slechte weersomstan digheden. Goed voetbal, met Real Madrid als winnaar (2-0) en Ajax een tweede plaats. Een prima resultaat voor onze B1 Deelnemende spelers: R. Essenberg, B. Chin-ten-Fung, P. van Dijk, G. Stroes, P. v. d. Zwaan, R. Pos, B. Kors, G. de Meyer, C. H. Esseboom, M. van Oostrum, R. Harms, R. van Dijk, R. Wolff- gramm, M. Troost, S. Geertsma, E. de Wolff. Trainer: D. W. de Groot. Begeleiders: C. A. van Eyden, H. K. v. Teunenbroek, T. Bogaard en H. Bijvank. JONG JUNIORES-OVERZICHT (allerlei) WA D1-Ajax D1. Onder barre weersomstandigheden (regen en keiharde wind) speelde Ajax D1 een niet zo'n goede wedstrijd. Ze kwamen met 0-1 voor, met kansen genoeg om dit resultaat uit te breiden. Maar via een uitval van WA, vlak voor tijd, werd het 1-1. Dat was het eerste verliespunt van de D1 (1-1). Het Lyra-toernooi te Lier (België) voor D1-Juniores. De D1 wist in het sterk bezette Lyra-toernooi in de Lier (België) de finale te bereiken via 4 overwinningen. De eindstrijd werd echter met 1-0 verloren van Berchem Sport. Voor een uitgebreider ver slag, zie elders het verhaal van leider H. Henrichs. Voorwedstrijden van D1- en D2-Juniores tegen SDO Bussum. Uiteindelijk kwam het er dan toch van; na een paar keer te zijn afgelast was SDO Bussum de gastheer voor onze D1 en D2. Ajax-trainer Maarschalkerweerd is ook oefenmeester bij SDO IHet werden twee ruime overwinningen voor Ajax. De spelers werden na afloop verrast met een kleine aandenken aan deze wedstrijden. SDO D2-Ajax D2: 0^t; SDO D1-Ajax D10-5. Kruisfinales Van Wagtendonk-beker De D1 speelde niet zo'n beste wedstrijd tegen Voorland D1. Ajax veel sterker, maar geen doelpunten. Pas in de tweede helft werd het 1-0 voor Ajax. Tevens einduitslag. Dit betekende in de finale tegen WA D1 De C1 speelde tegen DCG E1. Een gelijkopgaande wedstrijd met aan beide zijden doelrijpe kansen. Het werd uiteindelijk 1-0 voor Ajax. Dit betekende óók een finaleplaats. De tegen stander zou hier weer Abcoude zijn. De D2 speelde op deze dag drie wedstrijden ten behoeve van Het Gehandicapte Kind. De uitslagen: Abcoude D2-Ajax D2: 0-2; Muiden D1-Ajax D2: 0-2; Amstelland D1-Ajax D2: 1-4. Resultaat: 1e plaats. De E1 speelde vriendschappelijk bij DCO (Haarlem). Het was een voorwedstrijd bij DCO 1-Ajax 2. In een leuke partij tegen fysiek sterkere jongens een 0-3 overwinning voor Ajax. Finalewedstrijden Van Wagtendonk-beker De E1 speelde voor de zoveelste keer tegen Abcoude E1Ajax had tot nog toe steeds gewonnen van Abcoude, dus was Ajax favoriet. Onze E1 was ook de gehele wedstrijd sterker. In de eerste helft werd een Ajax-doelpunt afgekeurd na een prachtig afstandsschot. Ondanks deze tegenvaller bleef Ajax ook in de tweede helft in de aanval. Dit leidde uiteindelijk tot de win nende goal (Dennis Kostman) voor Ajax (1-0). Een mooi resul taat voor onze E1ongeslagen kampioen van Amsterdam. De D1 speelde voor de derde keer tegen WA D1. De laatste keer was het immers 1-1. Nu, deze uitslag was al gauw ver geten. Want in een schitterend gespeelde wedstrijd werd WA van het veld geveegd. Prachtige doelpunten, met als hoog tepunt 'de omhaal' van Orlando Trustfull. Het werd tenslotte 7-0 voor Ajax. Een mooi resultaat. Hulde jongens en óók ongeslagen kampioen van Amsterdam. DSO-toernooi (Zoetermeer) voor E1-juniores De E1 speelde een goed toernooi. Na 4 wedstrijden stond Ajax eerste in de poule. Dit betekende: finale. In die finale werd Koudekerk E1 met 0-1 verslagen. Een eerste plaats dus. Voorwedstrijd bij Ajax-Feyenoord voor de D1-Juniores van Ajax en Feyenoord. Ondanks het slechte weer ging deze voor wedstrijd toch door, zij het met een kortere speeltijd. Voor de jongens een grandioze belevenis om in zo'n propvol stadion te spelen. Ajax kwam in de eerste helft met 1-0 voor. In de tweede helft kwam Feyenoord gelijk en zelfs met 1-2 voor. Dit werd in dezelfde minuut door Ajax rechtgetrokken (2-2), wat tevens de einduitslag was. Een leuke wedstrijd, met soms goed voetbal, wat bij het publiek duidelijk aansloeg. Zulke wedstrijden zijn voor herhaling vatbaar. Kwartfinale beker Oost Ajax D2-Ajax D10-5; Almere E1-Ajax E10-1. Hans Kok-toernooi voor D1 en D2 juniores Deelnemende verenigingen: ADO, Ajax, Feyenoord, NEC en Sparta. Dit jaar werd het Hans Kok-toernooi verspeeld zonder mede-oprichter Nico Klok, wel vreemd na zoveel jaren. De weersomstandigheden waren wisselend, de resultaten van de Ajax teams ook. Tot het laatste toe bleef het spannend, wie UW VOORVERKOOPADRES VOOR HILVERSUM EN OMGEVING G. van Amstelstraat 161, Hilversum, telefoon 035-14788 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 21