Steek uw licht op voor al uw SCHEMERVERLICHTING bij 99 kronen wandverlichting staande schemerlampen rokkappen spankappen kroonkapjes onix voeten leren kappen kristal verlichting en wedstrijd tegen FC Antwerp. De strijd eindigde in een goede 3-0 overwinning door goals van Michel Kreek en Michael Braam (2x). De tweede wedstrijd werd met 1-0 van Lyra gewonnen. In dit nerveuze duel kwam Ajax al na 8 minuten door Michel Kreek op voorsprong. De volgende dag de derde poule-wedstrijd en wel tegen KV Mechelen. In deze door ons subliem gespeelde partij werden alle doelpunten (drie) met het hoofd gescoord door Jurg Smeets, Michael Braam en Johan Kraus. Ook de laatste poule wedstrijd werd een 3-0 zege met doelpunten van Michel en Michael (2x). Saldo 10-0. Gezien ons uitstekende spel waren we licht favoriet voor de finale, waarin we, gelijk de vorige keer, Berchem Sport zouden ontmoeten. Echter door het zeer slechte weer op de finaledag was het veld veranderd in een modderpoel. De Berchem-spelers pasten zich goed daarbij aan, terwijl onze jongens niet uit de voeten kwamen. Na een snelle 1-0 achterstand probeerde Ajax met alle kracht om op gelijke hoogte te komen, bij welke pogingen het ons niet mee zat toen aan Ajax een duidelijke strafschop werd ont houden. Neen, het lukte niet de gelijkmaker te forceren en zo werd Berchem Sport toernooi-winnaar. Dat was even een teleurstelling gezien de prestaties gedurende het gehele toer nooi. Naast de tweede prijs wonnen we ook de prijs voor de meest produktieve ploeg. Topscorer werd: Michael Braam. Ik zou de spelers een compliment willen maken voor hun correcte gedrag, zowel in als buiten het veld en ook voor de wijze waarop zij het AJAX-voetbal gepresenteerd hebben. Deelnemende spelers: Eric Jacobs, Barry van der Glas, Niels de Waal, Cees van Oevelen, Danny den Ouden, Peter de Gast, Martin Couwenberg, Orlando Trustfull, Raymond van der Logt, Dave Philipoom, Daniël Dekker, Michael Braam, Jurg Smeets, Johan Kraus, Michel Kreek (captain). Begeleiders: Dolf van Zoest, Tinus van Teunenbroek en Hennie Henrichs. H. Henrichs Internationaal toernooi voor C-Juniores te Münster (Duitsland) Voor de vierde keer gingen de Ajax C1-Juniores naar het toernooi van DJK Nienberge te Münster (Duitsland) en troffen daar wederom een sterke bezetting. De poule-indeling was als volgt: Groep 1: Inter-Milaan, Werder-Bremen, Reinickendorfer Füchse, Borussia Münster en ESV Münster. Groep 2: Bayern München, SG Wattenscheid '09, Neuenkir- chen, SC Nienberge en Ajax. Ajax begon het toernooi tegen Bayern München op een gra- velveld. Het werd een moeilijke wedstrijd tegen fysiek sterkere jongens, die bovendien gewend waren op gravel te spelen. Ajax verloor met 2-0. De tweede wedstrijd (op gras) tegen Wattenscheid '09. Al snel kwam Ajax met 0-1 achter door een foutje in de achterhoede Maar nog in de eerste helft kwamen we op 1-1Hierna volgden nog enige kansen voor Ajax, maar het bleef 1-1. De tweede dag werd het een 4-0 winst tegen Neuenkirchen. En in de laatste wedstrijd tegen SC Nienberge moest Ajax met 9-0 winnen om tweede in de groep te worden (achter Bayern München). Dit lukte niet;.het werd maar 3-0. Dit betekende een gedeelde tweede plaats met Wattenscheid '09. Wattenscheid ging over (beter doelsaldo) naar de halve finale, samen met Bayern München. Jammer voor de C1. De techniek zegevierde deze keer niet. De derde dag behoefde Ajax niet te spelen, dus kon men vroeger huiswaarts keren. Deelnemende spelers: Dennis Bergkamp, Leroy Echteld, André Gieling, Richard Groen, Glen Helder, Dennis Heyt, Virgall Joemankhan, Marco Korff, Danny Muller, Robert Olivier, Marcel Priessen, Farid van Raayen, Brian Roy, Michel Sulsters, Dennis den Turk, Danny Zwartjes. Begeleiders: J. van Eyden, R. Grootenboer en H. Bijvank. Trainer: H. Borman. Toernooi Feyenoord 75 jaar Aan dit toernooi werd deelgenomen door A1-, B1-, C1- en D1-Juniores van de volgende verenigingen: ADO, Ajax, Excelsior, Feyenoord en Sparta. Er werd een halve competitie gespeeld. Op de eerste dag was het zeer slecht weer en daardoor zware velden. De 'A1' begon niet sterk: 1-1 tegen ADO. De tweede wedstrijd ging het beter: 4-0 winst tegen Excelsior. Dit waren de enige 3 punten die de A1 behaalde. De tweede dag werd verloren van Sparta (7-2) en Feyenoord (3-1). Een niet zo'n goed resultaat. Een excuus daarbij was het grote aantal geblesseerde spelers. De B1 begon met wisselend succes. 3-1 winst tegen Excelsior en 3-1 verlies tegen Feyenoord. De tweede dag was het beter; tegen Sparta werd het een 4-3 winst (zeer spannende wed strijd!) en 6-0 tegen ADO. De C1 startte goed: 3-1 winnen van Feyenoord en 6-0 van ADO. De tweede dag werd begonnen tegen Excelsior. Dit werd 1-1, maar had in de eerste helft al door Ajax beslist moeten worden. In de vierde wedstrijd werd Sparta met een 2-0 nederlaag naar huis gestuurd. Over de D1 werd al geschreven in het juniorenoverzicht. Ajax D1-Sparta D1: 13-0; Ajax D1-Excelsior D1: 13-0; Ajax D1-Feyenoord D1: 4-0; Ajax D1-ADO D1: 10-1. Door deze resultaten werd Ajax eerste in de totaalstand. 1. Ajax 24 punten; 2. Feyenoord 24 punten; 3. Sparta 17 punten; 4. ADO punten; 5. Excelsior 7 punten. Internationaal B-Juniores-toernooi bij RWD Molenbeek (België) Een zeer sterk bezet en goed georganiseerd B-Juniores- toernooi, waaraan Ajax voor de eerste keer meedeed. De poule-indeling was als volgt: Dapperplein tussen 1e van Swindenstraat en Wijttenbachstraat voor Jamin Wij bezorgen gratis thuis Privé: telefoon 938370 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 20