De Don's haarverzorgers AMSTELS GLORIE Het zoveelste kampioenschap is een feit, waarmede ik de hele club en jou natuurljk ook, van harte gelukwens. Dat Feyenoord het niet geworden is, is een voor de Rotterdammers niet aanstonds te verwerken consta tering, maar in elk geval is ons beider wens uitgekomen - na het kampioenschap van jullie vorig seizoen - na melijk dat de Feyenoorders wat beter voor de dag moes ten komen om de competitie spannender te maken. En dat is toch wel gelukt. Ik ga er geen lange brief van maken; Ajax heeft on betwist getoond primus inter pares te zijn èn te blijven. Ik neem aan dat in het nieuwe seizoen weer tal van belagers naar voren willen treden om jullie superieure macht aan te tasten. En al zal dat wellicht mislukken, het streven is tenslotte schoon en het sportieve doel heiligt de - naar ik hoop - even sportieve middelen. Dat ik opnieuw mijn bejaarde felicitaties in rijm heb vastgelegd, zij me vergeven. Ik voel me soms J. J. L. ten Kate, van wie men schreef: 'Ten Kate, Ten Kate, hij kan het maar niet laten'. Daarmede doelde men op zijn soms al te gulle rijmzangen. Maar ik neem aan dat je me in dit speciale geval wel wilt verontschuldigen. AJAX is nu eenmaal AJAX en daarmede is alles gezeid. Met een hartelijke groet en daarop geënte handdruk (w.g.) Phida Wolff Waarde Phida, Ik wil hier gaarne mijn oprechte dank uitspreken voor je harte lijke brief, vergezeld - als vanouds - van je zeer gewaardeerde poëtische gaven. Vorig jaar, toen je ons ook lof toezwaaide bij gelegenheid van het twintigste kampioenschap, heb ik voor de jongere garde daaromtrent je identiteit uit de doeken gedaan: ik meen dit maal te mogen verklaren: PHIDA WOLFF diens Feyenoord- hart zit zondermeer op de goede plaats. Alleen heeft hij, op grond van 'oude liefde' (vóór hij in 1934 van Amsterdam naar Rotterdam verhuisde en administrateur van Feyenoord werd) nog wat ruimte voor AJAX overgelaten. Al jaren! Vandaar de reacties als de club uit De Meer weer eens iets gepresteerd heeft en omgekeerd ons eerbetoon jegens de mannen uit 'de kuip' bij lofwaardige successen hunnerzijds. Phida, Feyenoord is terug in de rij der Europese topclubs en dat kan ons slechts verheugen. De club hoort er bij! Geen woorden maar daden Nogmaals hartelijk bedankt en tot ziens. Mart. J. W. Middendorp Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 Weer klinkt door 't ganse voetbalvaderland en ook - natuurlijk - ver, heel ver daarbuiten, het lied der glorie, nauwelijks meer te stuiten, het Hooglied van de voetbaladelstand. Want weer werd Ajax glansrijk kampioen, dit feit blijkt zich voortdurend te herhalen, o, ik vertelde het al vele, vele malen: het Meesterschap zal 't altijd blijven doen. De Grote Drie, die eens de hete strijd in dit seizoen vrijwel alleen beheersten baarden de Primus inter pares (da's de Eerste) en Ajax schreef zijn nieuwe gouden feit. En ook de beker gaat straks naar De Meer, de plaats van zoveel schone voetbaldaden, met nieuwe roem werd Ajax overladen, 'k blijf het herhalen, telkens, telkens weer. Hier past bewondering (en dank, lof en respect), wie zoveel schoonheid weet te openbaren is nooit of nauwelijks meer te evenaren: Da s AJAX, synoniem voor voetbal-intellect. Rotterdam, 1 mei 1983 Phida Wolff De foto's in dit clubblad zijn ons welwillend ter beschikking gesteld door Jan Mud, Henk Becker, Hans Peters en Jan Stap- perbeld (De Telegraaf) alsmede ANP-Foto (Mary Oosterbaan). 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 12