Senioresoverzicht De Don's haarverzorgers door W. F. Schoevaart, W. W. Heisterkamp en J. Fleijsman Ajax 3 heeft nog 2 punten nodig uit 6 wedstrijden om de kampioensvlag te kunnen heisen. Nu, dat zal wel kunnen. Tegen DEM 2 uit Beverwijk had ons team in het eerste gedeelte al ruim afstand kunnen nemen, maar men trachtte het doel te bereiken door véél te solistisch op te treden. Kort voor half-time was het Pradeep Sheoraton, die een pass van Viggo Waas prachtig afrondde (1-0). In de tweede helft, waarin Ajax veel sterker was en DEM 2 nauwelijks over de helft kwam, waren het de gebroeders Assis en Abdul Doufikar die voor 2-0 zorgden o.a. door middel van een mooie lob van laatstgenoemde. Ajax controleerde verder de wedstrijd en de DEM 2 goalie redde nog enige keren zeer fraai op harde schoten. Stormvogels 2, onze naaste concurrent, was alleen in de eerste 20 minuten gevaarlijk. Tot tweemaal toe verschenen IJmuider-spelers alleen voor Remco de Jong, die zijn doel echter uitmuntend op 'schrijvers-manier' verdedigde, name lijk flink breedmaken. Mede daardoor kwamen onze Rood- Witten niet op achterstand. Daarna was Ajax oppermachtig. Na 23 minuten werkte Erik Griffioen een pass van Jerry Haatrecht vakkundig af 1-0. In de 35e minuut was het Pradeep Sheoraton die scoorde uit een pass van Erik Griffioen (2-0), met welke stand de rust kwam. In de tweede helft nam Ajax snel afstand. Na tien minuten knalde Assis Doufikar raak, wederom na een dieptepass van Jerry Haatrecht, 3-0. In de 20e minuut benutte Abdul Doufikar een voorzet van Pradeep Sheoraton, 4-0. Daarna een tegengoal van Stormvogels, 4-1 In de 25e minuut kopte Rob van Aarst een voorzet van rechts in, 5-1. Tenslotte 6-1 door aanvoerder Mark Vrolijk uit een pass van Henny Henrichs. Een fraaie revanche voor onze enige, in IJmuiden, geleden 2-1 nederlaag. Te Wormerveer waar ons team aantrad zonder Viggo Waas en Kenneth Pont waren de eerste 25 minuten voor WFC. Dit resulteerde volgens de verhouding in een doelpunt (1-0). Daarna nam Ajax het heft in handen; 36e minuut dieptepass van Peter Passchier en Pradeep Sheoraton pikte zijn weke lijkse goal 1-1. Nog te spelen competitie-wedstrijden (van Ajax, PSV en Feijenoord) seizoen 1982-1983 AJAX Thuis: Feijenoord (1/5); Fortuna S. (15/5) Uit: FC Utrecht (24/4); Helmond Sport (8/5). FEYENOORD Thuis: Go Ahead Eagles (24/4); Haarlem (8/5). ..Uit: Ajax(1/5); NAC(15/5). PSV Thuis: PEC-Zwolle (1/5); AZ '67 (15/5). Uit: FC Twente (24/4); Roda JC (8/5). Na de thee sterk spel van de Ajacieden. Na 9 minuten speelde Erik Griffioen Ron Colier in de diepte aan, die fraai scoorde 1-2. Daarna kwamen er nog diverse fraaie kansen voor de rood-witten maar het bleef 1-2 en WFC had na twee jaar de eerste thuisnederlaag te pakken. Thuis tegen het in degradatiegevaar verkerende Kolping Boys Oudorp had ons elftal het moeilijk met de stug verdedigende tegenstander. Joop van Nielen zorgde voor 1-0, maar vlak voor de thee slaagden de zwart-witten er in de gelijkmaker te scoren 1-1. Na half-time kwamen er wat meer kansen en gelukkig slaagde Joop van Nielen er in om kort voor tijd te doelpunten 2-1. Nu nog 2 punten en dan is het einddoel bereikt. Nog even de mouwen opstropen, mannen! Ajax 4 komt er steeds beter in. In de uitwedstrijd tegen kampioenscandidaat De Spartaan 3 maakten onze spelers de dienst uit door bijzonder goed voetbal. Rust 0-0. In de eerste minuut na de hervatting een aanval over rechts, goed doorgaan van Bas Aertsen, tot aan de doellijn, daarna trekken naar Cees Boot, die snoeihard inschoot, 0-1. Even later was het 1-1 toen de fel opkomende Spartanen verwarring stichtten in onze defensie en het werd zelfs 2-1 door een verdedigingsfout van onze keeper. Gelukkig kopte Menasch Aharon uit een voorzet van Joop van Nielen de gelijkmaker in het net, 2-2. Oordeel leider Adri Blekkenhorst: goed voetbal, juiste instel ling en Ajax morele overwinnaar! Tegen SLTO 2 een sterker Ajax 4, vele doelrijpe kansen, doch niet scoren. SLTO nog voor de rust op 1-0 na slecht verde digen van onze voorstopper. Na de thee een agressiever Ajax. Echtereen uitval van SLTO en het is 2-0. Dan door Ron Oudendijk 2-1, prachtige kopbal en Rinus Leyenhout 2-2, fraai afstandschot. De klok stond een Ajax-zege in de weg. Thuis tegen DCG 4 was keeper Abel Blom in grootse vorm en stichtte met zijn verre drop-kicks verwarring in de DCG-de- fensie. Rust 1-0 door een knappe goal van Nol Boerkool Jr. na aangeven van Joop van Nielen. In de tweede helft 2-0 door John van Helvert via een tegen stander en 3-0 door Ab Scheltema. Een lob van Menasch Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 9