Kroniek ajax-nieuws §8 88 88888S8888888888888888888888888888888888888888888888888888 We beginnen de Kroniek ditmaal met de amateurs-fseniores, met AJAX 3, het elftal dat op zulk een grandiose wijze het afdelingskampioenschap behaalde. Met - na achttien wed strijden - slechts 2 verliespunten, tegen de naaste con currenten (Stormvogels 2 en Zilvermeeuwen 2) elk 11het is werkelijk buitengewoon. Ajax 3 kampioen .dat is lang geleden. Ook de JUNIORES A1 en de JUNIORES B1 eisten op diezelfde zondag - 27 maart - de ere-titel voor zich op; haast vanzelf sprekend, zó gewend, zó gewoonhoewel het toch wel terdege een grote prestatie is, juist om bijna ieder jaar weer de roem van de voorgaande periode te herhalen. En hoé hebben b.v. de JUNIORES A1 dat gedaan, dat kampioenschap be haald: tot nu toe ONGESLAGEN, zelfs geen gelijkspel/ Behalve het kampioenschap leverde ook het team van onze JUNIORES B1 een fraaie prestatie. Het elftal was namelijk gekozen als tegenstander in een oefenwedstrijd te Waalwijk van het Nederlandse Elftal van 14/15-jarigen. En de Ajax-jongens gaven hier een lesje, wat resulteerde in een 3-1 overwinning. Bravo! Allen die betrokken waren bij de successen van AJAX 3, de JUNIORES A1 en de JUNIORES B1, spelers, trainers, bege leiders, de amateur-seniores-commissie, de jeugd-commis- sie, het bestuur en in het bijzonder commissaris Jan Neefjes, hartelijk gefeliciteerd en dat we zo maar mogen voortgaan. Komen we aan het Betaalde Voetbal, met name de A-Selectie dan kan zeker niet gezegd worden dat de competitie 1982- 1983 niet spannend is. En in al haar geledingen: de grote drie (PSV, Feijenoord Ajax) het aansluitend gedeelte dat gebrand is op Europees voetbal en dan de staart, een vrij lange die in degradatie-moeilijkheden zit. Er is op dit moment - dat we onze woorden aan het papier toevertrouwen en met de laatste zeven wedstrijden voor de boeg - nog niets van te zeggen. Wat de bovenste drie aangaat, daarvan hebben PSV en Ajax nog hun deelname aan de wedstrijden om de KNVB-Beker, welke zorg Feijenoord niet meer heeft en het dus iets gemakkelijker zou hebben. Maar ja,de bal is rondhoe zal het uit pakken Wait and see! We willen hier in het kort de wedstrijden van de afgelopen weken nog even de revue laten passeren. Op Spangen te Rotterdam werd het tegen Sparta aldaar 1-1 (onze goal van Vanenburg). Van beide kanten geen beste wedstrijd. Zowel gasten als gastheren speelden zeer voor zichtig. 'Kijk', zei Aad de Mos later aan de Pers, 'dat heeft Hughes goed gedaan. Bij balverlies speelt Sparta met negen spelers achter in terwijl er toch twee spitsen op scherp staan om eruit te breken. Daarom gaan zoveel topploegen hier tenonder Deze toch lovende woorden werden door Hughes niet in dank ontvangen. Hij vond De Mos, net als Ajax, maar mat'Ik had wel verwacht dat Ajax wat voorzichtiger zou spelen, maar dat Ajax zijn taktiek aan ons aanpaste, heb ik nog nooit mee gemaakt. Neen, nog nooit zag ik ze zó voorzichtig spelen Was de Sparta-coach teleurgesteld dat Ajax zijn kop niet in de strop gestoken had...? Nooit gehoord van - in bepaalde omstandigheden - de 'vijand' met eigen wapens bestrij den Slaapverwekkend voor het publiek, aldus de kritiek in de kranten vooral van Maasstad-zijde. Had Sparta anders moeten spelen. Ajax behoeft toch op Spangen - en waar de punten voor beide partijen zó belangrijk zijn - de wedstrijd niet te maken Een tegenvaller was het gelijke spel tegen PSV in het Olym pisch Stadion. Zo niet iedereen dan toch de meesten hadden gerekend op een revanche naar aanleiding van de 4-0 neder laag in Eindhoven. Het mocht niet zo zijn. Eerlijk gezegd: Ajax had de overwinning ook niet verdiend; het gelijke spel gaf o.i. de verhouding juist weer. Voor ons scoorden Edo Ophof (2x, waaronder een penalty) en Dick Schoenaker. 's-Woendags hierna was de tweede wedstrijd van de kwart finale om de KNVB-Beker op het programma teweten tegen Roda JC in het sportpark Kaalheide in Kerkrade. Geen var kentje om zo maar even te wassen en zéker niet nu ons elftal de laatste weken zijn vorm, door wat voor omstandig heden ook, wat kwijt bleek te zijn. Innerlijke spanningen (de Pers stond er weer bol van) schenen nogal mee te vallen, kortom daar stond weer een Ajax-ploeg, bekwaam, strijdbaar en Roda zou al gauw moeten ervaren dat, zelfs op eigen terrein spelend, de winstkansen minimaal waren. Na een aanvanke- Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" 88 88 Maandblad Seizoen 1982/1983 - april 1983 - No. 6 tl Abonnement (voor niet-leden) 25-per jaar II Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp li Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp 88 Administratie-adres ff Middenweg 401, Amsterdam-Oost §8 §8 Advertentie-exploitatie §8 Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 §8 88 Layout en druk 88 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. 88 88 88 88 K°P'i 88 voor het volgende nummer moet uiterlijk 19 mei a.s. 88 op het redactie-adres aanwezig zijn. 88

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 1