Jeugd-overzicht -/Vew-Sty/e- Sigarenmagazijn „AJAX "j. JUNIORES A1 In de thuiswedstrijd tegen OSV heeft de 'A1' zich van een goede kant laten zien. Vanaf het begin tot het einde was er de volle concentratie en - zo kon worden geconstateerd - werd er, ondanks een zwakke tegenstander, door de Ajax-ploeg toch goed voetbal gespeeld. De uiteindelijke 9-0 zegt genoeg. De manier waaróp de goals tot stand kwamen stemde tot algehele tevredenheid. DOVO kwam naar Amsterdam om voor zijn laatste kans te vechten. Daar wij in de eerste wedstrijd te Veenendaal, met deze ploeg nogal moeite hadden - gelet op hun sterk ver dedigend systeem - waren onze jongens gewaarschuwd. Nu, hoewel goed werd begonnen, was het uiteindelijk toch geen grootse partij. De zoveelste (grote) overwinning werd binnengesleept namelijk 7-0. Duidelijk dus dat DOVO er niet aan te pas kwam en dat voor een ploeg die nota bene op de tweede plaats staat. In de uit-wedstrijd tegen OSV werd er door Ajax heel wat minder gespeeld dan in de hierboven vermelde partij op Voorland. Alle verhalen vooraf, dat we het heel moeilijk zouden krijgen, bleken loos alarm. Het eerste kwartier onzer zijds goed voetbal, een 0-2 voorsprong, maar daarna echt niets meer. Een eigen-inzet van één der Oostzaners bepaalde de eindstand op 0-3. Dat betekende wel weer twee punten, maar voor de restvergeten die zaak. Cas Harms Naschrift Na een, voor onze 'A1' benauwde zege, thuis, tegen DCO A1, t.w. 2-1 kón de week daarop het afdelings-kampioenschap worden behaald. Daartoe moest dan wel in Utrecht tegen UW, één der betere ploegen op de ranglijst, worden gewonnen. Nu, dat is dan wel gebeurden nietzo zuinig ook namelijk 1-7!! Onze hartelijke gelukwensen aan het elftal, dat, tot nu toe, niet alleen ONGESLAGEN bleef, maar bovendien ook geen enkel gelijkspel toestond. Felicitaties aan trainer Ton Bruins Slot, begeleider Cas Harms en uiteraard de Jeugd-Commissie. Voor de goede orde: er volgt nu nog een twee-kamp met de kampioen uit de andere afdeling (waarschijnlijk: Haarlem). De winnaar hiervan mag deelnemen aan de strijd om de titel: Kampioen van Nederland te spelen op 4 en 5 juni a.s. te Zeist. Alvast veel succes toegewenst. M. J. W. M. JUNIORES A2 In de wedstrijd - uit - tegen Rood Wit A/A1 was er aanvankelijk sprake van een gelijkopgaande strijd, waarin Camil Cevat ons na 25 minuten (penalty) de leiding gaf, die nog vóór de rust op 0-2 werd gebracht door een goed genomen vrije schop van Patrick Wormhoudt. Na de thee een zeer ongelukkige bal van Marco van Zoest in eigen doel. We domineerden nu wel, hadden het beste van het spel, maar het duurde toch nog wel even eer Martin Bakker de bal keurig teruglegde op René Hoogendonk die er 1-3 van maakte. Thuis in de wedstrijd tegen Herenmarkt A1 werden door ons 15 SLAUERHOF Middenweg 400 hoek Brinkstraat Telefoon 653621 - Amsterdam-Oost Voorverkoop Ajax (ook op zondagmorgen) Inleveringsadres Lotto- en Toto-formulieren A.F.C. Ajax vóór de rust veel te veel kansen onbenut gelaten. Slechts éénmaal werd gescoord en wel door Marcel de Haan. In de tweede helft een indirecte vrije schop die, kundig genomen door Marco van Zoest, geweldig werd ingekopt door Frank Jansen. Kort hierop maakte René Hoogendonk er zelfs 3-0 van. Was er bewondering voor de vrije schop: Van Zoest/ Jansen als hierboven vermeld, applaus terecht ook voor de wijze waarop de aanvoerder van Herenmarkt een vrije schop nam en onhoudbaar inschoot (3-1). Een keurige trekbal van Michel de Bruyn naar Frank Jansen betekende 4-1 en Michel zelf maakte er nog 5-1 van. C.v.d. Wal JUNIORES B1 Na drie afgelastingen kregen wij nu te maken met een stugge tegenstander namelijk SDW B1, die met veel inzet probeerde ons van scoren af te houden. Dat lukte enige tijd, deels door goed verdedigen van de gasten, deels door veel gemiste kansen onzerzijds. De voor Michel van Oostrum ingevallen Bert de Wolff wist echter uiteindelijk tot driemaal toe het 'vijandelijke' net te vinden terwijl Raymond Wolffgramm het aantal Ajax-goals op vier zette, waartegenover SDW geen enkel doelpunt kon stellen. De week daarop bracht een zeer onstuimig begin tegen NFC B1 ons enkele minuten na het begin reeds op een 2-0 voorsprong, door fraaie doelpunten van Raymond Wolff gramm. Daarna had het Ajax-elftal kennelijk de indruk dat alles vanzelf verder zou gaan, want ons spelpeil zakte bedenkelijk. Desondanks wisten we in het verloop van de strijd nog vier goals aan de eerder gescoorde twee toe te voegen (alle gemaakt door Michel van Oostrum!!!) zodat uiteindelijk het totale resultaat 6-0 voor Ajax werd. Echter, zo goed als de uitslag doet vermoeden, was het niet. Veel publiek was er getuige van dat een voor elke meter grond vechtend Uithoorn B1 tegen ons een gelijkspel uit het vuur wist te slepen. De eerste helft waren we zeer sterk begonnen en dat resul teerde dan ook in een 2-0 voorsprong door goals van Michel van Oostrum. Er leek dus na de hervatting geen vuiltje aan de lucht. Maar al spoedig bleek dat niets minder waar was en Uithoorn scoorde binnen tien minuten tegen (1-2). Ondanks Uw adres voor de grootste sortering imitatie bontmantels met bijpassende hoeden. Japonnen, rokken, blouses en regenmantels in de maten 36 t/m 52, in betaalbare prijzen. Van Woustraat 170 - 1073 LX Amsterdam-Z. - 020-729620 Wiittenbachstraat 18- 1093 JB Amsterdam-O. - 020-650945

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 15