Senioresoverzicht Le Coq Sportif Cruyff en Sportswear SPORTHÜIS4X voor kwaliteit TONNUE PRONK en service door W. F. Schoevaart, W. W. Heisterkamp en J. Fleijsman Ajax 3 gaat onverdroten door met winnen. Uiteraard wordt het iedere week moeilijker, omdat men gaarne AJAX nog eens wil laten struikelen. In de moeilijke uitwedstrijd tegen Zilver meeuwen 2 begon Ajax goed, in de wetenschap dat we drie punten vóór stonden op de Zaankanters. Hoewel Zilvermeeu wen alleen baat had bij volle winst, speelden zij zeer behou dend. Ajax was beter, maar de kansen werden niet benut. Een knappe vrije schop van Assis Doufikar trof de lat, maar op slag van rust wist Praheep Sheoratan met een scherp vleugelschot te scoren (0-1). In de tweede helft kregen we nog een paar fraaie kansen, maar zelfs een leeg doel was op een gegeven moment te moeilijk. In de laatste 10 minuten moest Remco de Jong nog een paar maal zijn klasse bewijzen en hij deed dat perfect! De ruststand werd dus tevens eindstand (0-1). Een prima resultaat. Thuis tegen Vitesse 22/2 speelde Ajax niet zijn beste wedstrijd van het seizoen, maar desalniettemin werd het opnieuw een zege. Al in de derde minuut scoorde Peter Passchier uit een vrije schop, waarbij de Vitesse-goalie overigens alle mede werking verleende. Reeds in de vijftiende minuut hadden we de wedstrijd kunnen beslissen, maar een toegekende penalty werd slordig naastgeschoten. Halverwege de tweede helft wordt een voorzet van Assis Dou- fikar door een Vitesse-verdediger in eigen doel gegleden (2- 0). Tussen de bedrijven door troffen de gasten nog tweemaal de lat en moest Remco de Jong nog een paar keer handelend optreden, maar aan de uitslag veranderde niets meer. Ook Ajax 4 zit nu in de lift, na een zwakke seizoenstart. De thuiswedstrijd tegen SDZ 2 werd een duidelijke 4-1 overwin ning. Op een slecht veld werd goed voetbal gespeeld en waren er fraaie goals te bewonderen. Een keihard schot op 'de krui sing' van Theo van Diepen stuiterde via de keeper het veld weer in, doch een attent reagerende Menash Aharon scoorde 1-0. Tien minuten later was 't zelfs 2-0 na goed doorzetten van de sterk spelende Ron Coller. Wat onoplettendheid in onze laatste lijn was de oorzaak van een tegengoal (2-1). Maar spoedig hierna was 't alweer 3-1 na goed doorzetten van John van Helvert. Na de thee hetzelfde beeld; een goed en aantrek kelijk spelend Ajax en een vierde goal van Joop Leeuwendaal. Er kwamen nog meer kansen, maar omdat het showelement de overhand nam, gingen de?e verloren. SDZ probeerde nog wat terug te doen, maar de verdediging met Peter Passchier aan 't hoofd gaf geen kansen meer weg. Ook de wedstrijd ten Germaan 2 werd een overwinning. Ajax speelde een goede wedstrijd, maar Germaan hield lang goed stand. Derhalve was het met de rust nog 0-0. Na de thee speelde Ajax nog iets feller en dat resulteerde in twee schoten van John van Helvert op de paal. Joop Leeuwendaal opende de score middels een knappe omhaal (1-0). Tien minuten later was het 2-0 na een goede combinatie Richard van de Bosch- Joop Nielen. Joop Leeuwendaal benutte beheerst een straf schop, toen Theo van Diepen werd gevloerd. Bijna was nog een vierde treffer ontstaan, maar een prachtig ingeschoten bal van Rob Aarts ketste via de lat het veld weer in. Het bleef derhalve 3-0 en daarmee nestelen we ons in de grote mid denmoot van deze afdeling. Om tenslotte de seniores-afdeling deze zondag - 23 januari - helemaal gelukkig te maken, versloeg 'Het Vijfde' zijn tegen stander: Amstelland 3 met 1-0. Een belangrijke overwinning om wat van die beruchte twee onderste plaatsen weg te ko men. Met goed voetbal onzerzijds werd de tegenstander in de verdediging gedrukt, alleen, bij ons ontbrak de afwerking in het vijandelijke doelgebied. Uiteindelijk wist Ab Scheltema toch te scoren, ons voor heden enige- en zijn 15de competitie- doelpunt. Tegen Rivalen 2 liet Ajax 5 het toch weer zó lelijk liggen. De nederlaag hebben we volkomen aan ons zelf te wijten. Sloten we de eerste helft af met een 0-1 voorsprong (Ab Scheltema) na de thee was de organisatie 'achter' helemaal weg. Een ieder liep daar maar zo'n beetje voor zichzelf te voetballen en dat strafte de thuisclub goed af. Einde: 4-1. AJAX 3 stand per 23 januari Ajax 3 12 Zilvermeeuwen 2 12 Stormvogels 3 13 AFC 34/2 13 Rood Wit 2 11 WFC 2 11 DEM 2 12 KW 2 12 KolpingBoys2 11 DCO 2 12 Vitesse 22/2 13 Kennemers2 12 11 0 1 22 7 3 2 17 6 5 2 17 6 2 5 14 6 1 4 13 3 5 3 11 5 1 6 11 3 5 4 11 2 4 5 8 2 4 6 8 3 1 9 7 1 3 8 5 TEVENS VERHUUR VAN SKI'S EN SKISCHOENEN Chr. Huygensplein 3 - Amsterdam - Telefoon 946257 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 8