Jan Schroevers Zachte kontaktlenzen Zonder Johan niet minder, wel anders Het voetbalvak is onzeker nen dan wel allemaal naar het buitenland, maar ze zijn er toch maar. Het hele Deense elftal, behalve de doelman, bestaat uit spelers die in het buitenland voetballen. Die talenten komen er m.i. omdat de opleiding bij de jeugd veel minder strak is. Men laat iedereen meer vrij bij het voetballen. In Nederland wordt vanaf de jeugd al gehamerd op systeem voetbal, mandekking, niet pingelen enz. In Denemarken mag alles, gewoon lekker voetballen, aanvallen, alle techniek gebruiken en dan doe je vanzelf die dingen die je het beste liggen. Wat je niet kunt moet je niet doen. In Denemarken kan iedereen frank en vrij voetbal len. Vooral in de jeugd geen opdrachten of moeilijke sytemen. Dat is m.i. de basis van al die talenten. Denemarken zelf kan deze jongens niet houden en dus verdwijnen ze naar het bui tenland. Vandaar dat het Deense elftal-zoals ik zei,-uit bijna allemaal spelers bestaat die in het buitenland spelen. Het is een zeer jonge ploeg waar nog veel van te verwachten is. Over een jaar of acht zal het nationale elftal zeer sterk zijn. Veei jonge talenten van rtu zijn dan zo rond de 27 of 28 jaar. Daar ligt meestal het hoogste punt in je voetbalontwikkeling. Het zou toch geweldig zijn om met Denemarken ook eens een WK mee te maken. Nu heeft het elftal nog geen ervaring genoeg. Dat geldt voor mij ook. Ik heb uiteraard de WK in Spanje gezien via de televisie. Schitterend, die Brazilianen. Het gaat bij hen alle maal net iets mooier dan bij Italië of Frankrijk. En blijven aanvallen, niet bij 2-2 tegen Italië blind gaan verdedigen. Kun nen ze ook volgens mij niet. Past niet in hun spel. Ja, dan gaan ze de boot in. Toekomst Tot op heden heb ik er zeker geen spijt van gehad naar Ajax te zijn overgegaan. In Denemarken blijf je in je hele ontwikkeling stilstaan. Bij Ajax leer je als echt voetbalprofessional te leven. Ik heb alleen soms het probleem nog weinig kennissen en vrienden te hebben om eens naar toe te gaan. Op deze flat is het best uit te houden. Net groot genoeg, meer heb ik ook niet nodig. Voetballen en trainen met daarbij vooral veel rusten om steeds maar weer die inspanningen te kunnen verrichten. Zo leef ik momenteel. Normaal gesproken is maandag 1x trainen, dinsdag 2x en woensdag vrij. Dan houd ik de flat wat schoon en doe van alles wat. Donderdag weer 2x trainen en vrijdag plus zaterdag 1x en dan zondags de wedstrijd, 's Avonds wat televisie kijken. Ik heb eigenlijk geen andere hobbies. Is toch eigenlijk wel een gemis. Misschien dat ik in maart of zo een taal ga studeren. Spaans of iets dergelijks. Inderdaad ja, kan ik dat Nee, ik ben niet bijgelovig. Ik geloof niet in mysterieuze krach ten in de sport. Ook ben ik niet nerveus voor een wedstrijd. Alleen tegen Feyenoord een beetje. Misschien ben ik daar wat te nuchter voor. Die zelfverzekerdheid op het veld, ja. Ik heb dat wel meer gehoord, maar zelf ben ik mij daar niet van bewust. Ik weet niet hoe dat is. Het is kennelijk in mijn voor deel. Dus goed. Ik vind het Nederlandse voetbal in het algemeen toch wel tegenvallen. Er zijn clubs die echt zwak zijn en eigenlijk geen partij voor Ajax. Daar had ik echt meer van verwacht. Bij uit wedstrijden is er altijd wel lekker veel publiek. Dat mis je nog wel eens bij thuiswedstrijden. Spelen met weinig publiek is nooit leuk. Soms kijk ik wel eens m'n ogen uit. Zoals bij FC Groningen. Dat publiek zèg Wat een hysterie, nog nooit zo iets meegemaakt. Ze hadden dan gewonnen en dat publiek bleef maar op de tribunes schreeuwen, ook toen de wedstrijd al lang was afgelopen. Toen de spelers weer terug op het veld en dat ging zo nog een tijdje door. Gingen we met de bus naar huis, zag je mensen uit de ramen hangen en maar schreeuwen en schreeuwen en schelden en noem maar opGewoon beangstigend. Je mag gerust stellen dat Ajax volgend jaar weer Europa Cup voetbal speelt. En kampioen worden we ook, plus dat de beker wordt gewonnen. Ik ben daarin zeer optimistisch. Ajax heeft toch geweldige voetballers. Vooral de inbreng van Cruyff is belangrijk. Natuurlijk kende ik hem van de tv. Uit de tijd dat Ajax 3x de Europa Cup won. Ongelooflijk goed en nu speel ik mét hem. De beste voetballer ter wereld. Ja, beter dan Pele, Maradona en noem maar op. Cruyff is altijd goed. Speelt nooit een slechte wedstrijd. Kan voetballen zoals niémand dat kan maar kan ook over voetbal praten zoals niemand dat kan. En dat laatste is voor ons zo belangrijk. Ik hoop echt dat hij nog een jaartje doorgaat. Maar aan de andere kant is, geloof ik, het elftal zonder Johan niet minder, maar wel anders. Er wordt dan anders gevoetbald. Maar ja, als Cruyff wel stopt zal er toch iets moeten gebeuren om die plaats als dirigent over te n^men. Ik dacht dat Jesper en Gerald nog te jong daarvoor zijn. Zal Ajax misschien toch een speler moeten kopen. Maar wie? Moeilijk hoorHoddle misschien. al vast. En voor de rest zie ik het wel. Het voetbalvak is zo onzeker. Eigenlijk weet je nooit precies waar je aan toe bent. Nu ben ik wisselspeler (interview was op 20 januari j.l. TM) maar dat kan zo veranderd zijn. In het voetbal gaat dat soms zeer snel. Iedere wedstrijd moet je weer presteren en iedere voetballer kent goede en slechte periodes. inclusief aanpas en controle uit voorraad leverbaar Ï7 De Clercqstraat61 - Telefoon 120797 Als ik uitgevoetbald ben ga ik weer terug naar Denemarken. Dat doen de meeste Denen. Maar ach, je weet het nooit; in die eigenlijk korte voetbaltijd kan er veel gebeuren. Je kunt misschien veel geld verdienen maar ook niks. Één ernstige blessure en alles is verleden tijd. Het geluk moet je mee hebben. Voetbal is een spel van momenten, ook van toevalligheden. Ik ben nu bij Ajax terecht gekomen, omdat iemand van Ajax voor een ander naar een wedstrijd komt kijken waarin ik dan toevallig ook mee doe. Natuurlijk, de makelaars heb je ook maar, ik zei al, daar werk ik niet mee. Deze mensen verkopen je al, terwijl je zelf nog van niets weet. Uiteraard strijkt zo'n man zelf ook het nodige op. Ik speelde eens in een elftal met een jongen van 17 jaar. Die kreeg een blessure en mocht niet meer voetballen. Hij werd onmiddellijk makelaar en probeerde mij te verkopen! Zo gaat dat. Ik voetbal bij Ajax, na dit seizoen, nog twee jaar en daarna zie ik wel weer. Dan ben ik pas 22. Eigenlijk nog te jong om naar andere landen te gaan Tijn Middendorp 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 6