Frank Rijkaard in actie tegen Excelsior eind-resultaat. Want Ajax zou natuurlijk gaan 'rond-spelen', geen risico meer nemen MaarEen duidelijke overtre ding binnen de beruchte lijnen door één onzer kon arbiter Geurds niet anders doen beslissen dan naar de '11-meter' te wijzen, waar Ronald Koeman zijn kans niet liet voorbijgaan. Nou het scheelde niet veel of Hans Gal jé had de bal nog gegrepen, maar het schot was té hard (54). Een tweede overtreding (nu buiten het strafschopgebied) drie minuten vóór het eindsignaal bracht wéér de gelijkmaker, als het schot van richting wordt veranderd en buiten het bereik van Hans in de uiterste hoek verdwijnt (5—5). Juichende Groningers, die elkaar feliciteerden als hadden zij het kampioenschap behaaldteleurgestelde Ajacieden, als hadden ze hun laatste kans verspeeld 'Voetbal International' honoreerde de wedstrijd als kijkspel (amusementswaarde) met een '10'. De TV-reporter sprak van 'een propaganda voor het voetbal'De neutrale toeschou wer verklaarde lof te hebben voor dit voetbal-met-alles-er-op- en-er-aan tien goals, spanning, fouten, gelukduizenden die genoten hebben van de wedstrijdnu ja, daar gaat het toch omtevreden toeschouwers. Wat wij, Ajax, dan nog méér willen? Winnen, met voetbal van de bovenste plank. En dat was er deze keer helaas niet. De direct hierna volgende thuiswedstrijd tegen Haarlem was er óók een, die als kijkspel ruimschoots voldeed, maar hier viel ook voor de Ajax-aanhang veel te genieten gelet op het wed strijd verloop. Een uiterst faire tegenstander, dat Haarlem: men beoefent werkelijk voetbal SPEL. Geen spelers erbij, die het o.a. zo na drukkelijk op de achillespees van hun tegenstander gemunt hebben, geen rabauwen. Er vielen ook hier wel veel doelpun ten doch meer naar één (Ajax) zijde. Nu moet wel opgemerkt worden dat de anders zo uitstekende doelman van de gasten, Metgod, beslist zijn dag niet had, zeker in de eerste helft niet. Ajax scoorde maar liefst 6 maal (Wim Kieft 2x, Jesper Olsen, Marco van Basten, Frank Rijkaard). Een glorieus debuut viel Edwin Bakker ten deel, toen hij, ingevallen voor Jesper uiteen fraaie pass van Frank Rijkaard Ajax' zesde- en zijn eerste goal voor Ajax 1 scoorde. Een droom ging in vervulling Haarlem redde kort voor tijd de eer via invaller Keur. Scheids rechter Egbert Mulder leidde goed. De andere 'twee' van de 'grote drieop de ranglijst t. w. Feyenoord en PSVdeelden in de Kuip de punten (2—2) wat uiteraard voor ons gunstig was. Niet zo'n lichte partij ('uit') n.l. NAC te Breda viel als 21-ste wedstrijd in de huidige competitie te noteren. De mensen uit 'het zuidelijke Haagje' verkeren nu niet in een beste positie, hebben old stars' als een Johnny Dusbaba en Ruud Geels reeds aangetrokken tegen duur geld om uit het moeras te komen, maar de kwaliteit is nog niet veel verbeterd. Dusbaba had zich er eerder al eens over uitgelaten dat er veel harder moest worden aangepakt. Nu zijn er wel een paar jongens bij de zuiderlingen die daar geen moeite mee hebbendie weten wat 'schoffelen' is Dat ondervond Ajax tenminste. En als je dan vóór de rust niet voldoende afstand neemt (0—1 Kieft) zodat na de pauze de thuisclub met een wonderlijke inspiratie, vervat in bandeloos spel, op de gelijkmaker uit is, ja, misschien wel op twee pun ten, dan wordt het nog 'link' ook. Gelukkig stelde Marco doch pas na lange tijd in de tweede helft de overwinning zeker, gelukkig viel na afloop de lichamelijke schade nogal mee. Alleen Edo Ophof was slachtoffer. Op donderdag 13 januari jJ. vond de in het vooruitzichtgestel- de informatie-avond voor de A-, B- en C- Juniores plaats, een en ander naar aanleiding van de eerder gehouden ouderavond (zie clubblad nr. 4 pagina 8) Ditmaal bestond het informatie-team uit de heren I. Waas, co-ordinator van de Studie- en Begeleidings-commissie, A. Bruins-Slot, trainer en hoofd jeugdopleiding, R. Nolet, fysio therapeut van Ajax en Johan Cruyff, het geheel weer onder voorzitterschap van de heer J. Neefjes, bestuurslid voor het jeugd/amateur voetbal. Grote belangstelling van de zijde der Juniores; practisch allen waren aanwezig. Nu sprekende TOT de jonge voetballers, dan (eerder) OVER hen, waren stijl en bewoordingen van de sprekers hier en daar Ajax-Excelsior: Gerald Vanenburg 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 2