Uittreksel notulen van de vergadering van de ledenraad gehouden op 8 februari 1983 JONG-JUNIORESOVERZICHT Bekerprogramma afd. Oost De D1 had zich in de eerste wedstrijd, tegen Flevo '80, al geplaatst (27-0). Flevo zag af van de return. Hierdoor kon de D1 vriendschappelijk spelen tegen Zilvermeeuwen D1. Het werd een ruime overwinning. De D1 en E1 kwamen, ook door goede resultaten, een ronde verder. Ajax D1-Zilvermeeuwen D1: 9-0 Ajax D2-Almere D16-1 Ajax E1-de meer E16-0 De eerste voetbalzaterdag in 1983 gaf Ajax 2 overwinningen. De wedstrijd WA D1 tegen Ajax D1 werd helaas afgelast. Amstelland D1-Ajax D2: 0-4 Ajax E1-Swift E1: 1-0 Zaterdag 22 januari Weer een volledig programma. De D1 speelde niet zo'n goede wedstrijd tegen Zeeburgia, ondanks de winst. De D2 won dit keer ruim van de Bijlmer D1 (vorige wedstrijd was 1-1). De E1 moest het 2e verliespunt incasseren. Weder om was het Buitenveldert, dat een gelijkspel afdwong. Met spanning worden de 2 wedstrijden tegen Abcoude tegemoet gezien (gelijk in punten.) Ajax D1 -Zeeburgia D13-0 Bijlmer-Ajax D2: 0-3 Buitenveldert E1-Ajax E10-0 Zaterdag 29 januari De 3 Ajax-elftallen waren vandaag vrij van competitie. Er werd nu vriendschappelijk gespeeld tegen ZW. Het werden 3 ruime overwinningen voor Ajax. Ondanks de berichten dat ZW de sterkste D1 uit de Zaanstad heeft, werd het 6-0 voor Ajax. De D2 moest 1 tegendoelpunt incasseren (6-1De E1 won ook en wel met 6-0 van ZW E1 Zaterdagavond 29 januari is ondergetekende naar de loting geweest van het D1 juniores-toernooi van Lyra te Lier, Bel gië). Dit toernooi wordt met de paasdagen verspeeld. Poule A: 1. Tottenham Hotspur 2. FC Duffel 3. Feyenoord 4. Manchester United 5. Berchem Sport Poule B: 1. Antwerpen 2. Ajax 3. Chelsea 4. VK Mechelen 5. LyraTSV Weer een sterk bezet toernooi dus. Hopelijk kan Ajax de wis selbeker weer mee terugbrengen naar Amsterdam. H. Bijvank 1. Opening Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen welkom, in het bij zonder ere-voorzitter Van Praag en de ere-leden Bruynesteyn en Timman. Bericht van verhindering werd ontvangen van de leden Bakker en Vischschoonmaker zodat aanwezig zijn 25 leden waarmede voldaan is aan het bepaalde in art. 26 lid 2 van de statuten (18 leden). Tevens is aanwezig het bestuurslid Neefjes, terwijl de commissaris Algemene zaken, de heer Van Eijden door omstandigheden later komt. De voorzitter zegt in de opening tevens een aantal bestuurs mededelingen te willen doen zodat hij voorstelt punt 4 van de agenda samen te voegen met punt 1 De voorzitter uit zijn misgenoegen over het feit dat de KNVB de bekerwedstrijd thuis tegen Roda JC verplaatst heeft van 9 februari naar 23 februari zodat Ajax nu twee thuiswedstrijden (Ajax-Excelsior 20 februari) vlak achter elkaar heeft. Nu wilde de KNVB de wedstrijd weer naar 22 februari brengen omdat er via Duitsland TV een uitzending van de wedstrijd Portugal- Duitsland te ontvangen is. De wedstrijd tegen Excelsior zou dan weer naar zaterdag 19 februari worden verplaatst. Daarte gen heeft Ajax zich verzet! Het aanbod van Ajax om kosteloos tegen FC Den Bosch te spelen werd door de KNVB niet aanvaard evenals het door Ajax gelanceerde idee om het Nederlands Elftal tegen een combi natie van Ajax-PSV-Feyenoord te laten spelen. Hij is van me ning dat dit een stuk beleid is wat zijn weerga niet kent. Hedenavond is er een vergadering van de FBO waarbij Ajax niet vertegenwoordigd is maar de mening van Ajax is wel kenbaar gemaakt. Zo dienen de clubs zich losser van het BBI te maken en het aantal betaalde clubs zal terug moeten tot 26. De voorzitter deelt mede dat de komende thuiswedstrijden tegen PSV en Feyenoord in het Olympisch Stadion zullen worden gespeeld en het is te hopen dat de drie clubs enigszins bij elkaar in buurt blijven met het oog op de publieke belang stelling. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat er 30 a 40 VIP plaatsen bij zullen komen welke, gezien de grote vraag, praktiéch alle maal al verkocht zijn. De drie rijen achter het huidige terras zullen verdwijnen en gedeeltelijk naar voren worden gebracht. Het VIP terras zal nu tot aan de bovenste rij op de tribune worden uitgebreid. Het bestuur zal in een nieuwe nog te bou wen cabine (tussen de twee reeds bestaanden) komen te zit ten. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. Vaststelling van de Notulen van de vergadering dd 11 november 1982 Naar aanleiding van een desbetreffende opmerking zegt de voorzitter dat competitieleider Huybrechts ons heeft gevraagd wanneer Ajax het Mundualito tournooi zal spelen, waaruit geconcludeerd zou kunnen worden, dat de houding van de KNVB toch iets verbeterd is en er vermoedelijk toch wel re kening met de clubs wordt gehouden. Hoewel; de KNVB heeft nu zo maar weer eens de interland België-Nederland ingelast. Tenslotte komt uit de vergadering nog het advies onze kritiek 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 13