Uittreksel van de Notulen aangaande de vergadering van de Ledenraad op 11 november 1982 Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder de nieuwgekozen leden, de heren A. Brandste- der, C. Harms, H. Henrichs en H. Smit, alsmede de ere-leden; W. Bruynesteyn, G. de Jongh en H. Timman. Bericht van verhindering werd ontvangen van de leden T. Bogaard, J. Lambregts alsmede van ere-voorzitter J. van Praag en de ere-leden J. de Boer Sr., W. Volkers en R. Vunderink. Aanwezig zijn 25 leden, zodat wordt voldaan aan het bepaalde in art. 26 lid 2 van de Statuten (18 leden). Behalve bericht van verhindering van de heer Van Praag, zijn er geen ingekomen stukken, zodat kan worden over gegaan naar de vaststelling van de notulen betreffende de verga dering d.d. 26 augustus 1982. Ook punt 4 van de Agenda: Verkiezing van een 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de Ledenraad leverde geen moeilijkheden op. De heren G. Fischer en A. Kraan hadden zich herkiesbaar gesteld en waar er geen tegenkandidaten waren, werden beiden bij acclamatie herbenoemd. Wat punt 5: mededelingen van het bestuur aangaat was er de informatie aangaande de huidige stand van zaken wat onze geldmiddelen betreft. Enkele vragen hierover werden voorna melijk door de penningmeester beantwoord. Vervolgens schetste de voorzitter een beeld van de problemen van de top-clubs met de KNVB en zegt o.a. dat we geblokkeerd worden voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden, omdat men in Zeist daartoe bezig is voor het Nederlandse Elftal in Japan en Brazilië. De start voor de volgende competi tie is gepland op 13 augustus 1983 wat zou betekenen dat we niet aan het Amsterdam-tournooi kunnen deelnemen, gelet op verplichtingen een week daarvóór bij Anderlecht. Maar, aldus de voorzitter, we blijven druk aan het werk om toch data voor vriendschappelijk voetbal vrij te maken. Het lidmaatschap van de FBO is opgezegd omdat dit instituut als werkgevers-organisatie niets kan klaarstomen. Het aantal clubs in het Betaalde Voetbal zal volgens de Ajax- president terug moeten naar 24 of 28. Ajax wil meewerken het Betaalde Voetbal te verbeteren. Iedere club zal 7% van de recette per week dienen af te dragen. Bewijzen zijn er dat clubs kaarten zonder prijsvermelding ver kopen. Daarom dient het drukken van kaarten centraal te ge schieden. Op een vraag of er geen verplichting bestaat voor het drukken van kaarten bij een speciaal-drukkerij antwoordt de heer Harmsen dat dit niet het geval is; de kaarten voor de clubs worden door diverse drukkerijen verzorgd. Hij zou wel ac- coord kunnen gaan met een z.g. 'accountants-verklaring'. Op een tweede vraag, wat de oplossing voor de komende 2 jaar is, wat het Betaalde Voetbal betreft, geeft de voorzitter als zijn mening weer dat de sanering van de 'betaalde clubs' nu van zelf zal gaan. Hij vindt dat onjuist omdat beter nu direct kan worden ingegrepen. Ajax wil onder de vlag van de KNVB een Eredivisie met daaronder een afdeling voor onafhankelijken. Tenslotte maakt de voorzitter nog melding van een zeer goed gesprek met de beide trainers, de heren A. de Mos en H. van Wijk. Van hoofdtrainer A. de Mos was een logische en verstan dige uiteenzetting ontvangen aangaande de speelwijze in de afgelopen wedstrijden. Tijdens de Rondvraag kwam o.m. opnieuw de FBO ter sprake, alsook de handelswijze van de competitie-leider en de hou ding van het KNVB bestuur (B.V.) daarbij. Op een vraag of Ajax bij het maken van afspraken met betrekking tot de KNVB door andere clubs in de steek was gelaten antwoordt de voorzitter dat het de bedoeling was drie nieuwe mensen in het Bestuur B.V. van de KNVB te kiezen. Bij de voorbereidende bespre kingen werden diverse afspraken gemaakt, doch bij de verga dering van de FBO werd plotseling een candidaat gesteld, die voor ons onaanvaardbaar was. De slecht geleide vergadering van de FBO heeft er toe geleid, aldus een aanvulling van secretaris J. Westrik, dat de oorspronkelijke plannen niet doorgingen. Verder wordt nog medegedeeld dat er toestemming is ontvan gen voor onze deelname aan het Mundualito-tournooi in Z- Amerika, (exacte datum nog niet bekend) en dat, wat de beveiliging op de tribunes betreft, de video-apparatuur inder daad in werking is. Tenslotte zegt onze penningmeester dat geen toegang gehe ven zal worden bij de thuiswedstrijden van AJAX 2, aangezien de kosten van controle e.d., de opbrengst overtreffen. De voorzitter sluit hierna de bijeenkomst, nadat de volgende vergadering is vastgesteld op dinsdag 8 februari a.s. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 9