OUDERAVOND Jan Sch roevers Van de clubavond-commissie Zachte kontaktlenzen Velen uwer zullen in het November-nummer van ons clubblad de jaarlijkse oproep tot deelname aan de traditionele Kien- avond hebben gemist. Ik meen hierover langs deze weg een verklaring te moeten geven. Zoals bekend mag worden verondersteld is door de ver bouwing c.q. uitbreiding van de bestuurskamer, zóveel ruimte aan het restaurant onttrokken, dat dit voor het gewoonlijk aanwezige aantal bezoekers aan onze Kienavond, veel te klein geworden is. Helaas was dit ruimte-probleem niet vóór de Kienavond in december j.l. op te lossen, mede in verband met een gewijzigd karakter dat wij van plan zijn in het jaren-oude patroon van deze avond in te voeren. Waar zich echter inmiddels de trouwe schenkers van prijzen hadden aangemeld en ook van de zijde van de vaste club avondbezoekers was aangedrongen op het doorgaan van de kienavond, zij het dan voor minder aanwezigen, besloot de commissie, behalve de trouwe vrijdagavondgasten verder alléén de commissieleden en nog enkele werkers voor Ajax uit te nodigen. En dit geschiedde, in verband met de inmiddels nog nauwelijks beschikbare tijd mondeling respectievelijk telefonisch. Het is een fijne avond geworden, dacht ik, met naast één rondje kienen en later op de avond een tombola, muziek (le vende) zang, dans, een heerlijk hapje en veel prettige mensen. Een 'aangeklede clubavond' hoorde ik het feest benamen Of en zo ja in hoeverre de aloude kienavond voortaan in dit kleed gehuld zal zijn, zal t.z.t. nog nader moeten worden be keken en besproken. De Clubavond-commissie M. Lindeman, voorzitter Enige tijd geleden organiseerde de Jeugd-commissie van Ajax op initiatief van haar jeugd-secretaris, de heer A. R. Been een avond voor de ouders van de Ajax-juniores. Doel hiervan was een zo uitvoerig mogelijke informatie te verschaffen omtrent de voetbal technische en sociale begeleiding van de Ajax- jeugd. Onder voorzitterschap van het bestuurslid, de heer J. Neefjes (amateur/jeugdvoetbal) bestond het voorlichtings team uit de volgende personen: de heer A. R. Been, jeugd-secretaris, de heer I. Waas, co ordinator Studie- en Begeleidingscommissie, de heer C. van Eijden, begeleider Juniores B1de heer A. Bruins Slot, trainer en hoofd jeugd-opleiding, R. Nolet, fysiotherapeut en last but not least Johan Cruyff. Verder gaf het voltallige Ajax-bestuur acte de presence. Groot was de belangstelling van de ouders (ruim 100 personen) en waren enkele leden van de Ledenraad alsook andere commis sieleden aanwezig. Na het welkomstwoord van voorzitter Neefjes nam als eerste de heer Been het woord die een uitvoerige informatie gaf omtrent de taak van het jeugd-secretariaat. Duidelijk werd gemaakt hoe belangrijk dit onderdeel in de organisatie is en hoe veelzijdig en omvangrijk het werkt. De heer I. Waas belichte het werk van de Studie- en Begelei dingscommissie na ruim vijf jaar te hebben gefunctioneerd binnen de club. Een en ander werd reeds eerder in een rap port vastgelegd. Een groot blijk van waardering had de heer Waas voor de uitstekende kontakten met het Ajaxbestuur, trainers, ouders e.a. maar ook met officiële instanties als schoolbesturen, militaire zaken e.d. Al deze goede contacten leveren zeker een bijdrage aan de doelstelling van de com- inclusief aanpas en controle AQi uit voorraad leverbaar H" \J De Clercqstraat 61 - Telefoon 120797 missie: het vinden van een juist evenwicht tussen het bedrijven van topsport en de ontwikkeling van de jeugdspeler in de maatschappij. Vervolgens nam de heer Bruins Slot het woord. Als trainer en verantwoordelijke man voor de jeugdopleiding van Ajax noemde hij de voorwaarden waaraan voldaan moet worden om door te stoten naar de top in het voetbal. Techniek is daarbij nummer één maar ook konditie, geestkracht en karak ter zijn nodig om te slagen. De heer R. Nolet belichtte in zijn speech meer het medische vlak van het geheel. Lichamelijke ontwikkeling, voeding, blessures e.d. kwamen uitgebreid aan de orde. De heer C. van Eijden, begeleider van de juniores B1 gaf op zijn beurt een beeld van zijn taak als jeugd-begeleider met daarbij de samenwerking tussen zijn collega's aan de ene kant en trainers plus Studie- en Begeleidingscommissie anderzijds. Tot slot volgde het verhaal van Johan Cruyff. Wie anders dan hij kan beter vertellen en uitleggen aan welke voorwaarden moet worden voldaan wil men enig kans van slagen hebben. Technische begaafdheid staat nummer 1 maar de mentale kracht geeft vaak de doorslag voor al dan niet slagen. Tegen slagen verwerken, teleurstellingen incasseren, vechten voor je plaats en keihard doorzetten. Men moet vaak als het ware door een diep dal, over vele muren, alvorens de top bereikt is. Een waarschuwend woord ging naar de ouders om toch maar niet zondermeer grote verwachtingen van hun zoon te hebben. Cruyff:99% slaagt niet bij Ajax In de pauze werd een ieder in de gelegenheid gesteld de 'Ajaxstallen' te bezichtigen, zoals de kleedkamers, gangen, zalen, de ruimten voor doktoren, fysiotherapeut enz. De accommodatie oogste veel bewondering. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Door de duidelijke en uitgebreide uiteenzettingen van de sprekers waren er slechts twee De eerste: of ook de Juniores eens die fraaie inrichting van ons Stadion zouden mogen zien; de tweede betrof het verzoek voor de Ajax-jeugd een bijeenkomst als in het karakter van deze avond te beleggen. Nadat was toegezegd dat een en ander in overweging zou worden genomen sloot voorzitter Neefjes deze - zoals alge meen werd erkend - zeer geslaagde ouderavond. Nog kan worden medegedeeld dat op donderdag 13 januari a.s de gevraagde avond voor de A-, B- en C-) JUNIORES zal plaatsvinden. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 8