Ajax won de strijd met 50; Johan scoorde nogeens, Wim Kieft 2x (proficiat Willem) alsook Gerald Vanenburg. We won nen van een ploeg, die wij, zo doorgaande, nog lang in de top van het Nederlandse Voetbal zouden willen ontmoeten als een team dat werkelijk voetbal blijft spelen en niet met 10 man voor het doel gaat hangen om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Wel begrepen hebbende dat men uiteindelijk daar mede niets bereikt, niets leert. Om zo te zeggen, Helmonders, het was ons en het publiek op de tribunes een waar genoegen. De laatste wedstrijd in de eerste helft bracht ons tegen For- tunaSittard, de Limburgse ploeg die in eerdere uitlatingen ten aanzien van deze wedstrijd had beloofd de strijd tegen Ajax te zullen winnen. Maar als dan het beste paard uit de Sittardse stal, Huub Smeets, een volkomen 'off-day' blijkt te hebben (miste zelfs een strafschop, uitstekend door Piet Schrijvers gestopt) dan gaat het er op lijken dat de voornemens c.q. verwachtingen niet worden bewaarheid. Nu zullen we de laatste zijn om te ontkennen dat het ons in deze partij niet tégen zat. Maar ondanks alle stormlopen van de gastheren hielden we daarbij wel het hoofd koel en sloegen op het juiste moment toe. En waren vooral technisch beter. Een penalty ons toegekend wegens 'vloeren' van Gerald (mis schien wat té zwaar gestraft, maar 'ref' Van Swieten zag het nu eenmaal ernstig in) bracht Ajax via Edo Ophof op 0—1. Toen kwam de gelijkmaker, op naam van Zuidersma. Na de pauze kwam tweemaal Lerby in het geding; eerst een knap genomen vrije schop naar Cruijff die heel kalm er 12 van maakte. Daarna schoot Sören de bal hard op het doel, waarna Wim Kieft (ingevallen voor Mölby) 1—3 liet noteren. Nog kwam het doel van Piet Schrijvers éénmaal ernstig in gevaar, maar de wedstrijd was gespeeld. Er waren 20.000 toeschouwers. Voor het eerst sinds jaren, aldus de Pers, was er sprake van een uitverkocht huis. AJAX je kunt die maar beter 'in huis hebben zegt menige pen ningmeester van de thuisclub Aldus momenteel rust in het Ajax-Stadion. Pas op 9 januari a.s. is er weer de eerste activiteit. Dan immers komt de FC Den Haag op bezoek in de strijd om de KNVB-Beker. We hebben een verzuim goed te maken jegens Ajax 3. Wel tipten wij eerder een betere gang van zaken aan bij Ajax 4 en Ajax 5, doch wezen hierbij niet op de tot nu toe inderdaad uitstekende prestatie van Ajax 3 dat kijkt u maar naar de ranglijst aan kop gaat met 20 punten uit 11 wedstrijden. Gevolgd door Zilvermeeuwen 2 met 15 uit 10 en Stormvogels met 15 uit 11. Knap werk. Jammer van die ene nederlaag in IJmuiden, maar we krijgen de 'Vogels' nog op bezoek in de Meer En dan waarschijnlijk met hun échte tweede elftal Vee! succes, vrienden. Houd het koppie erbij! Op woensdag 22 december jJ. nam AJAX deel aan het MUN- DIALITO Indoor tournooi (zaalvoetbal) georganiseerd door het TV-station 'Canale 5' te Milaan. Andere deelnemers: AC Milan, Inter-Milan en Nottingham Forest. De eerste partij van AJAX ging tegen de Engelsen en werd door ons met 6—4 gewonnen. Vanenburg scoorde 3x, Van Basten, Schoenaker en Kieft elk éénmaal. De andere winnaar werd AC Milaan, die aantredend tegen AJAX met 65 van de eerste plaats werd afgehouden. Doel puntenmakers: Leo van Veen 2x, Cruyff, Vanenburg, Lerby en Jan Mölby elk éénmaal. Aldus is onze prijzenkast weer een fraaie beker rijker! Gerald Vanenburg en Piet Schrijvers behoorden tot de besten, vertelde onze berichtgever. Onderscheiding Bij zijn afscheid als lid van het Bestuur Betaald Voetbal werd onze Ere-voorzitter, de heerj. van Praag op de Najaars-verga- dering van de KNVB tot BONDSRIDDER benoemd. Onze hartelijke gelukwensen met deze onderscheiding. Zoals eerder aangekondigd (in het vorige clubblad) heeft St. Nicolaas met zijn onafscheidelijke helper, ook dit jaar weer zijn opwachting gemaakt tijdens de clubavond-met-dames. Daarbij was het opmerkelijk hoe goed 'zwarte Piet' zich al direct thuisvoelde, vooral bij de dames. Het werd een uiterst gezellige avond, tijdens welke de aloude bisschop uit Spanje vele bekenden ontmoette en ook wel bij zich riep. Na het uitdelen van de cadeautjes (voor iedereen was wat meegebracht) vertrokken de beide gasten weer, spontaan door de aanwezigen toegezongen. Wij ontvingen van Sinterklaas nog een schrijven, waarin hij hulde bracht aan de clubavond-commissie voor de geweldige ontvangst en bij-leven-en-welzijn hoopt hij volgend jaar weer in het Ajax-midden te mogen toeven. Daags na dit gebeuren kwam de Sint ditmaal met een andere Piet— naar Diemen, alwaar in de Sporthal (schitterend Burgemeester!) de Ontspannings-Commissie van 'Ajax' een feest voor de jongste Ajaxjeugd (D- en E-Juniores) in elkaar had gezet dat 's morgens om 9.00 uur begon. Maar, zowel de ijverige secretaris van de Ajax-Jong-Juniores H. Bijvank als de secretaris van de Ontspannings-Commissie, de heer A. L. van Zoest schreven over deze dag geheel onafhankelijk van elkaar een uitvoerig verslag. Beide schrifturen hebben wij opgenomen, zodat u in ieder geval verder op in dit clubblad (Jeugd) voldoende over dit St. Nico- laasfeest wordt geïnformeerd. Hulde aan allen die bijdroegen tot het slagen van deze prach tige dag. Wat Kien avond 1982 betreft, daarvoor verwijzen wij u naar een bericht in dit clubblad van de voorzitter van de Clubavond- Commissie, de heer M. Lindeman. Onze Controle-Commissie luidt de noodklok. Men is drin gend verlegen om versterking resp. uitbreiding van het be staande corps vrijwilligers, om bij de thuis-wedstrijden van Ajax 1 de bezoekers te controleren, maar ook te begeleiden. Uw reactie gaarne bij de voorzitter van de Commissie, de heer LEDEGANG telefoon: 721429 of 732362. Aanmelding kan ook plaatsvinden bij de heer COUTON telefoon: 138694 of 135986. Overweegt u eens uw medewerking in deze, waar bij de belangen van AJAX bijzonder gediend zijn. Besluiten we met een woord van oprechte dank uit te spreken jegens allen die in 1982 hun goede en zeer gewaardeerde bijdragen voor ons clubblad leverden. Gaarne hoopt de Redactie ook in dit Nieuwe Jaar. 1983, weer op de onontbeerlijke steun van al die kopij-producenten te mogen rekenen, terwijl wij verder de wens uitspreken vooreen weer prettige en vruchtdragende samenwerking met Drukkerij GRAF IC A alsmede fotograaf Jan Mud. Mart. J. W. Middendorp 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 2