Kroniek I ajax-nieuws i Gaarne openen wij de Kroniek in dit AJAX-NIEUWS, de eerste editie in het Nieuwe Jaar, met u allen een zeer voorspoedig en vooral gezond 1983, ook voor de Uwen toe te wensen. Zeker, economisch bezien staan we er allesbehalve florisant voor, maar mogen we bedenken dat juist daarbij een goede gezondheid nog altijd geldt als het hoogste goed. Wat het oude jaar betreft, we zullen er niet lang bij stil blijven staan, gewend als we bij Ajax zijn steeds vóóruit te willen zien. Maar 198? was toch wel de moeite waard er nog even aan te denken. We behaalden voor de twintigste keer in ons 82-jarig bestaan de Landstitel; we speelden derhalve weer mee in de strijd om Europa Cup 1, maar werden helaas vroegtijdig uitge schakeld. En hoeMet recht: een zwarte bladzijde. Ajax reikte, wat de KNVB Beker betreft wel tot de finale, maar moest hier de eer laten aan AZ '67. Financieel kwamen we er een stuk beter voor te staan, maar helemaal uit de zorgen zijn we nog nietinderdaad, of je dat tegenwoordig ooit komt in de prof-voetballerij. Verder in vogelvlucht het gebeuren in onze club releverend: Ajax werd herfst-kampioen, staat na 17 wedstrijden dus op de eerste plaats met vlak daarachter: Feyenoord en PSV. Dan volgt het grote 'peloton' met op-kop nummer 4 zijnde de FC Groningen met 9 punten achterstand op Ajax, 8 op Feyenoord en 7 op PSV. Ons doelsaldo mag er ook zijn; 45-15 en geeft tevens aan dat het met die minder sterke verdediging van Ajax nogal meevalt. Zo bekeken zou je nu reeds ten aanzien van de a.s. kampioen de woorden kunnen uitspreken: wie-van-drie? Wat ons betreft, we blijven voorzichtig in het doen van uitspra ken. De bal is ronden je kunt het nooit weten. Floogstens spreken we wel de verwachting uit dat we in het volgende Europa-Cup resp. UEFA Cup-voetbal, weer ergens onze naam zullen terugvinden. Voor AJAX 2 was 1982 ook een goed jaar. De ploeg werd kampioen en promoveerde van de Reserve Eerstedivisie naar de Reserve Eredivisie en staat daar momenteel op de tweede plaats. Voor de Seniores was ook 1982 niet zo best, waarbij wij het speciaal over Ajax 4 en Ajax 5 hebben. Ajax 3 behaalde een eervol resultaat door het bezetten van de vierde plaats in de eind-rangschikking. Ajax 4 kwam niet verder dan de op één na onderste plaats en Ajax 5 eindigde helemaal onderaan. We hebben het in deze kolommen al eens eerder gehad over een te verwachten verbetering, maar tot op heden valt daarvan nog weinig te vermelden. Hoewel, de stand op dit moment geeft iets meer reden tot optimisme. De jeugd't ja, die Ajax-jeugd altijd en overal dominerend. De Juniores A1 b.v. werden afdelings-kampioen, klopten tweemaal overtuigend Volendam A1 voor het totale geweste lijk kampioenschap. Ze gingen naar Zeist en werden ONGE SLAGEN Kampioen van Nederland. Nog zien wij het juichende elftal van RKTVV uit Tilburg dat in zijn laatste wedstrijd ook verloor, maar er in slaagde de eer te redden En dat tegen Ajax Behalve de Juniores A1 werd ook het elftal der Juniores A2 éérste, dat van de Juniores B1 eveneens alsook de Juniores B3 en Juniores C1. Bovendien werden de Juniores D1 Kampioen van Amsterdam. Voorwaar, fraaie resultaten. En bekijken we de elders in dit clubblad voorkomende huidige standen van de Jeugd, dan kunnen we constateren dat suc cessen opnieuw van zich doen spreken. Wat de situatie aangaande onze A-Selectie vóór de winterstop betreft: daar was de topper in de Kuip van Feyenoord. Een barstensvolle Kuip. En wat een wedstrijd. Wat een mooie Ajax- doelpunten, waarvan die onvergetelijke slalom van Jesper Olsen wel als het pronkstuk van het jaar zal worden genoemd. Overigens was de goal van Gerald, al na drie minuten ter wereld gebracht, na een schitterende pass van Ophof, ook het vermelden waard, zo goed als het stoppen van de penalty door Piet Schrijvers. Zouden we anders toch nog lelijk uit de boot gevallen zijn. Maar zelfs bij Feyenoord vonden ze dat 22 de juiste uitslag was. In ieder geval weer eens een geweldige wedstrijd goed door scheidsrechter Egbert Mulder geleid. We ontvingen hierna het in de huidige competitie nieuwe 'ge zicht': HELMOND SPORT. De wedstrijd met de, voor velen zo wonderlijk genomen strafschop door het duo Cruyff-Olsen. Een totale verrassing éneen geweldige opsteker voor de enige fotograaf die dat alles vastlegde en daardoorwegens veel belangstelling van de zijde der sport- en dagbladen zijn werk héél goed kon verkopen. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club Ajax" 88 Maandblad Seizoen 1982/1983 - januari 1983 - No. 4 88 o o Abonnement (voor niet-leden) 25,-per jaar cc Postrekening 123977 en 4512800 Redactie II A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres §f Middenweg 401, Amsterdam-Oost ff 88 Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijk 20 januari a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 1