Seniores-voetbal door W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart Ajax 3 kwam in de thuiswedstrijd tegen Rood Wit A2 erg moeilijk op gang en we kwamen goed weg toen de gasten de lat troffen en de 'rebound' hoog overschoten. Na rust een veel sterker Ajax dat toch door een defensiefout met 0-1 achter kwam. Pas in de laatste twee minuten werd de zege alsnog veilig gesteld. Eerst scoorde Ron Colier na goed aangeven van Mike Harman en kort daarna profiteerde Hennie Henrichs van een blunder in de Rood-Wit A defensie. Al met al toch een verdiende 2-1 zege. De altijd moeilijke uitwedstrijd te Beverwijk tegen De Kennemers 2 werd ditmaal een duidelijke 0-2 overwinning. Sinds 1975 waren we hierin niet meer geslaagd. Toch was 't ook ditmaal niet eenvoudig. Weliswaar hadden we de leiding genomen na een goede combinatie Ron Coller-Hennie Hen richs, maar 't bleef tot twee minuten voor tijd erg spannend. Toen bepaalde Erik Griffioen uit een pass van Peter Passchier de eindstand op 0-2. In Krommenie tegen KW 2 werd het een duidelijke 1-4 zege. Voor rust ging de strijd nog vrij gelijk op. Edwin Kortlevers opende de score, nadat de doelman van KW een hard schot van Erik Griffioen moest laten wegspringen, maar via een penalty kwamen de gastheren weer op gelijke hoogte. Na de thee werd een voorzet van Mike Harman door de KW defensie in eigen doel gewerkt en nam Ajax 't spel in handen. Verde digend sloot 't erg goed en aanvallend bleven we ook gevaar lijk. Tegen 't eind van de strijd verraste Edwin Kortlevers de KW doelman met een 'lob' van circa 40 meter (1-3) en kopte Vico Waas een voorzet van Eddie Lefeber tegen de touwen (1-4). Tegen DCO 2 speelde Ajax bepaald geen sterke match. Een aanvankelijk incompleet DCO had in 't begin al weggespeeld moeten worden, maar de gasten hielden stand. Pas na een half uur scoorde Vico Waas uit een pass van Ed Lefeber. Toen DCO na de thee compleet was, werd 't onmiddellijk 1-1maar desal niettemin ging Ajax beter spelen en zette het spel naar zijn hand. Invaller Martin Bakker, van de jeugd, scoorde tweemaal fraai uit goed aangeven van Ron Coller en stelde daarmee de tiende overwinning uit elf ontmoetingen veilig. Laten we ho pen dat de tweede seizoenhelft net zo voorspoedig mag verlo pen. Ajax 4 heeft 't heel wat moeilijker dan 't derde. Tegen TOB 2 aan de Melkweg speelde ons elftal een goede wedstrijd vanuit een sterk gesloten defensie met doelman Abel Blom aan het hoofd. Tot de rust bleef de stand 0-0. Daarna nam Ajax de leiding. Joop Nielen brak door, passeerde de doelman en schoot op de paal. De scheidsrechter had echter een overtre ding gesignaleerd en besloot tot strafschop. Ron Oudendijk maakte geen fout (0-1). Een alles of niets offensief van de gastheren sorteerde effect middels één treffer, waardoor beide ploegen met één punt genoegen moesten nemen (1-1). Thuis tegen AZS2 werd het een voor 't publiek goede en aan trekkelijke wedstrijd. AZS kwam diverse malen goed voor ons doel, doch keeper Abel Blom, in vorm, bracht de nodige rust. Toch moest hij capituleren na een goede AZS-aanval. Praheep Sheraton bracht ons echter nog voor de thee langszij. Na rust een golf van Ajax-aanvallen met vele scoringskansen. Paal, lat, pech en nonchalance hielden de bal echter buiten 't vijandelij ke doel. Één kapitale fout van een overigens subliem spelende Ron Oudendijk bracht de zege tenslotte geheel tegen de ver houding in bij de gasten (1—2). Tegen DWG 2, koploper in de afdeling, leed 't vierde een nederlaag met 't kleinst mogelijke verschil (0-1 Tegen een kwalitatief sterkere tegenstander konden we het met hard werken, 't nodige geluk en een prima spelende Tonnie Hak tot de rust dubbelblank houden. In de tweede 45 minuten een zelfde beeld: een massaal aanvallend DWG dat via een frommelgoal wist te scoren, daartegenover een Ajax- team dat binnen zijn mogelijkheden probeerde wat mogelijk was, maar geen treffer wist te produceren. Tegen Rood-Wit A3 dan weer eens een overwinning. Een fel startend Ajax scoort via Theo van Diepen met een schot op kniehoogte 1-0, kort daarna gevolgd door een machtige kop bal van Ron Oudendijk (2-0). Na de hervatting probeerde Rood-Wit de bakens te verzetten, waardoor Ajax meer ruimte kreeg tot counteren. Dat bracht diverse mogelijkheden en uit één daarvan scoorde Manash Aharon met een kopbal 3-0. Ajax controleerde de wedstrijd en via een goed genomen vrije schop van Nol Boerkoel werd 't zelfs nog 4-0. De mogelijkhe den op een hogere score bleven aanwezig, maar 't kruit was verschoten. Dat Rood-Wit na wat klungelig uitverdedigen nog wist tégen te scoren (4-1) was alleen nog belangrijk voor de statistiek. In de uitwedstrijd tegen AZS 2 speelde Ajax in de eerste helft erg matig en leed met name veel balverlies. Gelukkig speelden Theo van Diepen en doelman Tonnie Hak een geconcentreer de wedstrijd. Toch konden ook zij niet voorkomen dat AZS de leiding nam (1-0). Na de thee een herboren en agressiever Ajax. Na een fraaie aanval over rechts volgde een goede pass van Joop Leeuwendaal naar Bas Aertsen, die attent reageerde en de stand gelijk trok (1-1). Kort hierna scoorde een felle Rob van Aerts met een 'lepe' kopbal juist langs de paal 1-2, een stand waar geen verandering meer in kwam. Bijgaand de standen van Ajax 3, Ajax 4 en Ajax 5 tot en met 5 december 1982 bijgewerkt door Henk van der Zwaag. AJAX 3 Ajax 3 Zilvermeeuwen 2 Stormvogels 2 AFC 34 2 Rood Wit A2 WFC 2 DEM 2 KW 2 Kolping Boys 2 DCO 2 Vitesse 22 2 Kennemers 2 11 10 0 1 20 10 6 3 1 15 11 5 5 1 15 12 6 1 5 13 9 5 0 4 10 10 3 4 3 10 11 4 1 6 9 11 2 5 4 9 10 2 4 4 8 10 2 3 5 7 12 3 1 8 7 11 1 3 7 5 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1983 | | pagina 12