-New-Styhp-. GLASHANDEL AMSTERDAM Dag en nacht glasalarm uw een reorganisatie in het betaalde voetbal moet er komen. Voor Ajax heeft de ledenraad een zeer belangrijke stem in het kapit tel. Meedenken, meewerken en voor het bestuur een klank bord zijn. Om toch maar te zorgen dat Ajax blijft wat het is. En te zorgen dat de club blijft voorzien van goed kader om straks de juiste mensen naar voren te kunnen schuiven indien dat noodzakelijk wordt. Daarom vind ik een onderlinge com municatie zo belangrijk. Het functioneert allemaal wel goed, maar het kan misschien toch nog beter. Als het aantal leden wat minder wordt? Daar staat dan weer tegenover dat het werk door minder mensen gedaan moet worden. Ach, het is mis schien toch wel goed zo Uw adres voor de grootste sortering imitatie bontmantels met bijpassende hoeden. Japonnen, rokken, blouses en regenmantels in de maten 36 t/m 52, in betaalbare prijzen. Van Woustraat 1?0 - 1073 LX Amsterdam-Z. - 020-729620 Wijttenbachstraat 18- 1093 JB Amsterdam-O. - 020-650945 De Klepelop wereldreis Toekomst Ja, wat ons de toekomst zal brengen. Ik geloof dat überhaupt verenigingen gunstige tijden tegemoet gaan. Er komt steeds meer vrije tijd en die zal toch moeten worden opgevuld. Men blijft ook langer sport uitoefenen. Voorwat het voetbal betreft zal de commercie zeker een steeds grotere rol gaan spelen. Het is niet meer haalbaar dat clubs - volledig ongesponserd - topsport kunnen blijven bedrijven. Een Europese-competitie, een Europees profliga is zeker niet uitgesloten. Daarónder zou dan een landelijke competitie kunnen bestaan. Ik zie deze ontwikkelingen binnen enige jaren van de grond komen. Het voetbal zal nooit verdwijnen, leder volk wil brood en spelen. Is altijd zo geweest en zal nooit veranderen. Het voetbal wordt wel eens overtrokken naar buiten gebracht, maar men wil dat zo. Natuurlijk zijn er veel belangrijkere zaken in de wereld dan voetbal. Maar het is het spel dat toch door duizenden mensen met belangstelling wordt gevolgd. En vooral Ajax staat daarbij altijd in de belangstelling. Waarom juist Ajax? In de eerste plaats is onze club steeds een bron van voetbaltalenten ge weest. Kijk maar om je heen in Nederland en in heel Europa. Overal zie je voormalige Ajaxspelers het nog erg goed doen. En kijk nu wat voor talenten er weer zijn in de huidige Ajax- school. Het is voor de toekomst belangrijk dat Ajax die goede naam behoudt. Voor de club zelf kon het straks wel een pro bleem worden om die talenten voor de vereniging te behou den. Dat zal weieens niet lukken. De zuigkracht naar het bui tenland is niet weg te denken. Daarom die zorg om vanuit de club steeds nieuwe talenten klaar te hebben. Ajax is ook altijd een club geweest die het net even beter doet dan anderen. Ook dat is het bijzondere van onze vereniging. Altijd heeft men - bestuurlijk - geprobeerd de club te stuwen naar het hoogst mogelijke. Dat is zondermeer goed gelukt. De naam die Ajax heeft in het buitenland is zeer vooraanstaand. Ook in Neder land, hoewel de jaloezie wel eens om zich heen grijpt; de club krijgt vaak niet de waardering die ze verdient. De wil om juist van Ajax te winnen is vaak buiten alle proporties. Niet alleen het eerste elftal kent dat, maar ook bij de jeugd speelt dat heel erg. Dat rood-witte shirtje heeft een bepaalde aantrekkings kracht, die z'n weerga niet kent. Dat zal wel nooit meer veran deren en als club mogen we daar best een beetje trots op zijn. Zoals we ook trots mogen zijn op het feit dat Ajax, ondanks alles, een gemengde vereniging is met een eigen jeugdafde ling en eigen amateur/senoiresteamsHet één kan niet zonder het ander en je ziet nu dat vele gesplitste verenigingen of ging stichtingen wel degelijk terugkomen op deze vorm van betaald voetbal plegen. Je weet natuurlijk nooit in hoeverre een Ajax structuur in de toekomst is te handhaven maar ik weet zeker dat een ieder bij ons zich nog wel eens enkele keren zal bedenken alvorens de vereniging te splitsen in een betaalde afdeling en een amateursectie. Natuurlijk zal ik straks Ajax missen. Lid sinds 1944, mij dunkt. Ik heb al geregeld dat ik de familiehaat weten waar ik op reis ben zodat het clubblad kan worden toegestuurd. Ik zal ook onderweg zeker wedstrijden gaan bezoeken. Misschien is het nuttig om een aanbevelingsbrief mee te nemen. Bij het noe men van de naam Ajax gaan soms vele deuren open. En verder, ach, we zien het wel.Als we eerst maar weg zijn!!' Tijn Middendorp Ook voor al glasverzekeringen Fannius Scholtenstraat 54-56, Amsterdam Tel. 860228 Na 18.00 uur 03465-64554 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 9