'Bij Ajax gaat alles net even iets beter voetbal te maken willen hebben. Me echt er tegen afgezet. Wel altijd lid gebleven van Ajax. Tot op een gegeven moment ik langs de Kalfjeslaan een jeugdteam van Ajax zag voetballen. Toch even kijken. Theo Muller was toen leider. Nou ja, je weet hoe het dan gaat. Je word dan gevraagd of je misschien ook iets voor Ajax wil doen b.v. lid van de jeugdcommissie. Dat bleef ik ongeveer 15 jaar. Allerlei elftallen begeleid. Uiteinde lijk de A-1 regionaal. Hannie Grijzenhout was toen jeugdtrai ner. Maar in die tijd was het nog niet zo, dat de trainer meeging naar wedstrijden. Je had dus echt een veel omvattende taak. Veel voorbereiding, veel begeleiding. Die A-1 was toen gewel dig. Werd ook kampioen van Nederland. Toen nog Joop Martens als secretaris van de jeugdcommissie, maar daarna opgevolgd door Dick Boering. In die tijd was toen al goed te merken dat de totale jeugdorganisatie meer geprofessionali seerd werd. Ook toen werd hard gewerkt aan een zo groot mogelijke doorstroming vanuit de eigen jeugd naar het betaal de voetbal. Vele gesprekken gevoerd met Michels en Brom. Ook werd toen de mogelijkheid geschapen om eens andere elftallen te zien dan alleen maar je eigen team. Men kreeg zo een beter kijk op de totale jeugd. Een enorme stap vooruit is geweest de instelling van de Studie- en Begeleidingscommis sie. Met daaraan gekoppeld uiteraard, die moedige beleidsbe slissing om het echt helemaal te doen met de eigen jeugd. Daar moet het allemaal vandaan komen. En mij dunkt, dat er wat wordt voortgebracht. Inderdaad, toendertijd noodgedwon gen, maar het kan dus. De jongsten hebben het nu niet een voudig, maar ook dat zal voorbij gaan. En dan komt straks weer het probleem om al die talenten te kunnen behouden. Maar daar hebben we het straks nog wel over. Goed, op een gegeven moment stapte ik uit de Jeugdcommissie om allerlei redenen. Grote drukte met m'n werk, intensief zeilen en ik vond ook dat na 15 jaar een ander het nu wel eens mocht doen. De laatste speler die uit mijn tijd doorbrak was Simon Tahama- ta. En nu dan niet meer in de ledenraad vanwege m'n reis. Reis Hoe lang ik weg blijf? Tenminste 5 jaar. Maar niets staat vast. Wel de datum van vertrek. 27 mei a.s. Via de sluizen van IJmuiden. En dan zien we wel. Misschien zijn we na 1 dag weer terug. Misschien nooit meer terug. We weten het niet. Ja, waarom doe je zoiets? Het is misschien een oude jongens- 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 7