225222 Pinie Leidseplein 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bel: Steek uw licht op voor al uw SCHEMERVERLICHTING bij Dapperplein kronen wandverlichting staande schemerlampen rokkappen spankappen kroonkapjes onix voeten leren kappen kristal verlichting ze daar niet het controle-apparaat heb ben op de kaartverkoop, op de recettes. Niet in staat zijn om te kunnen beoorde len, welke clubs wél en welke clubs géén geld krijgen. Het is een zuivere KNVB- affaire. Dan wil ik ook nog wijzen op het feit dat, als het gebeurt, zoals wij bij Ajax dat in ons hoofd hebben en als onze juridische adviseurs accoord zijn met de Statuten/ Huishoudelijk Reglement van het Ver- evenings-fonds, wij ons - ondanks dat we uit de FBO zijn gestapt-daaraan niet zullen onttrekken. Het is in het belang van het Nederlandse Voetbal. Waarte gen we ons wél scherp zullen opstellen is het feit dat vorig jaar de clubs een onderlinge overeenkomst hebben gete kend, waarbij is bepaald aan welke voor waarden een club moet voldoen om Be taald Voetbal te kunnen spelen. Ik denk dat die overeenkomst honderden keren met voeten is getreden door het simpele feit, dat de FBO heeft verzuimd om te kijken of clubs, bij het begin van de com petitie, wel capabel waren om aan die voorwaarden te voldoen. En als ik dan nu zie, tijdens de competitie, wat voor clubs er in financiële moeilijkheden zit ten, ik kijk naar een Willem II, een Tel star, een 's Bosch een Sportclub Amers foort dan vraag ik me af of de huidige competitie nog wel zal eindigen met het aantal clubs waarmede begonnen werd. Dan moet toch wel gesproken worden van een zeer ernstige competitie-verval sing, die toch heel nare gevolgen kan hebben. Ik ben benieuwd hoe de KNVB dat dan zal oplossen. Maar in eerste instantie ligt daar een taak voor de FBO. Waarom? Omdat wij onderlinge overeenkomsten zijn aangegaan als grote kerels, leder een rommelt nu maar raak. Het is onge looflijk hoeveel schulden er in het Be taalde Voetbal gemaakt worden. Het is ook onbegrijpelijk dat er MILJOENEN en MILJOENEN belastingschuld en MIL JOENEN en MILJOENEN aan sociale schulden zijn. Als wij twee dagen te laat betalen, hebben wij aanmanings kaartje op de tafel van onze Administrateur lig gen. Het isnogmaals-onbegrijpelijkdat het allemaal zóver heeft kunnen komen en het wordt tijd dat daar het mes in gaat. Het is algemeen bekend dat het bestuur van de Sectie Betaald Voetbal verster king moet hebben. Daar was het natuur lijk nu dé tijd voor geweest. Eén man was aftredend, onze Ere-voorzitter Jaap van Praag, die zich niet meer herkiesbaar kan stellen in verband met zijn leeftijd; twee zijn er wel herkiesbaar, de heren Stoop en Kruysveldt. Het was natuurlijk voor de FBO een mooie gelegenheid ge weest het bestuur te versterken met mensen die visie hebben op voetbal. En de cijfertjes zijn belangrijk. Ik denk ech ter dat mijnheer Kruysveldt de cijfertjes echt heel goed op een rij heeft staan. Maar er moet natuurlijk ook wel een be paalde visie komen. Het is niet zo dat de voorzitter van de Sectie Betaald Voetbal, de heer Vilé, de kar alléén kan trekken. Ik denk dat hij erg gelukkig zou zijn ge weest met versterking van zijn bestuur. Ik weet zeker dat, wat nu gebeurd is, aflossing van de wacht van Van Praag door Couwenberg, dat dat een veel te geringe versterking is. Waarschijnlijk was een en ander nog wel in het spoor te krijgen, als we een sterk FBO-bestuur zouden hebben. Een FBO die de Sectie Betaald Voetbal kan ondersteunen. Maar op dit moment is het zo dat ze langs elkaar heen werken en elkaar vlie gen zitten af te vangen. Daar komt nog bij dat in Zeist ook alles langs elkaar heen gaat. Als ik u nu vertel dat het professionele gebeuren in Zeist - dat zijn dus de men sen die op de loonlijst staan - al erg veel zorgen had als er nieuwe leden in het Sectie-bestuur zouden komen. Dan vraag je je toch af hoe dat allemaal kan ontstaan. Ik heb daar wel mijn vermoe dens over. Ik denk dat een groot deel van het KNVB-beleid door déze groep wordt bepaald in plaats van door het bestuur. Deze groep moet gewoon opgehangen worden aan één bestuurslid, die verant woordelijk is voor het reilen en zeilen van het professionele gedeelte in Zeist. Dat is natuurlijk een heel moeilijke taak, een zware taak, met vooral in het begin veel tegenwerking. Vandaar dat wij als Ajax-bestuur er helemaal niet gelukkig mee zijn dat er maar één man is vervan gen, met in wezen een leeftijdsverschil van slechts 4 jaar. Wij hadden echt ver wacht dat er sterke mannen zouden ko men om die zaak in Zeist nu eens goed op poten te zetten. We staan nu aan de vooravond van Ne derland-Frankrijk en het is natuurlijk een super-schandaal dat er misschien 10.000 mensen komen kijken in de Kuip Het is een duidelijk gebaar van het Ne derlandse publiek aan de KNVB hoe men daar over denkt. Heel aannemelijk zal over drie weken de wedstrijd: Feyen- oord-Ajax uitverkocht zijn. Dat is het vo rig seizoen in Amsterdam ook gebeurd bij onze wedstrijden tegen PSV en AZ '67. Natuurlijk hangt veel af van het com petitieverloop, maar in ieder geval zijn de top-clubs nog steeds in staat mensen op de tribunes te halen. En het zal zijn schaduw vooruit werpen als daar bij Ne derland-Frankrijk niet meer dan 10.000 mensen komen. Het is hetzelfde als in de Tour de France; goede resultaten boe- tussen 1e van Swindenstraat en Wijttenbachstraat voor Jamin Wij bezorgen gratis thuis Privé: telefoon 938370 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 5