gen dan in de ochtenduren. Deze laatste rondes werden ge houden in het viswater om en nabij de boerderij van Boer Modder. Boer Modder is zo langzamerhand een traditie in het Ajaxvisgebeuren geworden want niet alleen wij maar ook onze spelers, bestuur en begeleiding zijn reeds voorde 2e maal daar geweest en wel tot plezier van een ieder. Hartelijk dank, familie Modder. Voor de fouragemeester was het intussen gemakkelijker ge worden, want hij kon de tafels nu op het erf van boer Modder uitstallen om aan het einde van het vissen alles weer in de volgwagen te plaatsen. De overgebleven snacks en fruit bleven op de boerderij hetgeen door de familie Modder zeer gewaar deerd werd. De frisdrank en bier werden in de bus medege nomen om op weg naar Amsterdam nog een klein slokje te kunnen nemen. Aan het einde van de visdag werden de vislijsten volledig ingevuld en kon worden vastgesteld wie uiteindelijk winnaar was geworden en ook wie de grootste baars had gevangen; want alleen baars geldt voor de grootste vis. Dit zou worden bekend gemaakt bij de prijsuitreiking op de feestavond na de visdag. Traditie getrouw wat het; overdag vissen door de heren en 's avonds prijs uitreiken - tevens diner-dansant - met de dames. Dit jaar is daarmede gebroken want de clubavond-commis sie vond het beter om het visfeest over twee dagen te verdelen, zodat de prijsuitreiking en het diner-dansant zouden plaats vinden op 10 oktober in de Kegelair te Amstelveen. De terug reis naar Amsterdam verliep heel vlot zodoende kwamen wij op een redelijke tijd bij het Ajaxstadion aan en na een 'wel thuis' en een 'tot morgen' van de voorzitter ging een ieder huiswaarts, terugziende op een heerlijke ontspannen visdag. Zondag 10 oktober 17.30 uur. Ontmoetingsplaats Restaurant 'de Kegelair' Bovenkerkerweg te Amstelveen. Alhier vond dan het diner-dansant en tevens de prijsuitreiking van de visdag plaats. Een ieder was om en nabij de klok van half zes aanwe zig met dame om vooraf een aperatiefje te gebruiken in de bar van 'de Kegelair', met uitzicht op de kegelbanen. Voor de dames waren een aantal banen gereserveerd waarvan gretig gebruik werd gemaakt. De 'pumps' werden geruild voor de verstrekte kegelschoentjes en toen met veel animo de baan op, de één wat bedrevener dan de ander, maar de dames vermaakten zich heel goed en wie niet van kegelen hield kon het spel vanaf het terras bewonderen of gezeten op de kruk aan de bar. Om kwart over zeven werd het sein 'aan tafel' gegeven waar een naamplaatje aangaf aan welke tafel men kon plaatsnemen. De dans- en achtergrond muziek werd voor de 3e maal verzorgd door het 'LION TRIO' en wederom op uitstekende wijze. De tafels waren keurig verzorgd, prachtige menukaarten met Ajaxembleem (bravo Thijs) schitterende vaasjes met orchideeën waarvan voor iedere dame één, be schikbaar gesteld door de heren Rob Ojevaar en Harm Aarbo dem met tevens de overige bloemen, waaronder prachtige rode rozen. Ook was op deze avond een tombola met prach tige prijzen w.o. een draagbare TV zodat de lootjes snel een baas hadden gevonden. Om aan de spanning een einde te maken wie uiteindelijk de meeste vis had gevangen besloot de voorzitter tot prijsuitreiking over te gaan. Winnaar van de vis dag met 30 stuks werd de heer Dries Blankert en zodoende hem de wisselbeker met een eerste keus uit de prijzenkast. De grootste baars werd gevangen door Martin van den Wilden berg nl. 32 centimeter, ook hij werd begiftigd met de wissel- prijs en keus uit de prijzenkast. De overige vissers werden in volgorde van het gevangen aantal vissen bij de voorzitter ge roepen en konden een keus uit de prijzenkast maken. De stand van de juist klassering vindt u aan de onderzijde van dit artikel aangegeven. Tussen de bedrijven door werd steeds een on derdeel van het overheerlijke diner geserveerd en tevens kon men zich ontspannen op de dansvloer. Hoe meer de avond vorderde des te meer stemming kwam er in en die bereikte zijn hoogtepunt tijdens het optreden van niemand minder dan good old Ajaciede Tante Leen', want een visfeest zonder Tante Leen is ondenkbaar. De nummers die door haar ten gehoren werden gebracht waren hartverwarmend en als u denkt één liedje, neen dames en heren, als Tante Leen bezig is dan weet zij niet van ophouden. Dit hoor je niet iedere dag in deze wereld. Dat gaat bij haar van 'Johnny oh Johnny' via 'Naatje van de Dam' tot aan 'Rode Rozen'. Voor haar optreden met als laatste dat lied' Rode Rozen' kreeg zij een prachtig boeket rode rozen waar zij ziels gelukkig mee was. Als teken van waardering voor iedere dame, naast het vaasje orchideeën een gevulde bonbonnière met Mon Cheri's. Door het overheerlijke diner, de goede muziek van het 'Lion Trio' en de hartverwarmde zang van Tante Leen waren wij eerder dan een ieder lief was in de kleine uurtjes beland het geen jammer genoeg het einde van deze sfeervolle avond betekende. Na loffelijke woorden van dank, van de voorzitter, begon een ieder langzaam aanstalten te maken om zich huiswaarts te begeven. Het was weer een Ajax-visfeest geweest dat nog lang in het geheugen zal blijven gegriefd. Vermeldenswaardig is verder nog het feit dat tijdens het diner de heer Bram Jansen werd gehuldigd voor het verzorgen van het eten aan de waterkant en wel gedurende de lange periode van 27 jaar! Bravo Bram! Tenslotte de totaalstand van de Ajax-visdag 1982: Totaal gevangen: 374 stuks 1. D. Blankert 30 20. C. Welling 7 2. J. Hoopman 26 21. C. Bieshaar 6 3. F. Jansen 26 22. A. Hoogstraten 6 4. H. Hoopman 25 23. J. Polak 6 5. E. Bormann 24 24. P. Mendes 6 6. R. Ojevaar 20 25. J. van Aggelen 5 7. M. v. d. Wildenberg 19. 26. S. d'Acona 4 8. H. van Teunenbroek 17 27. B. Geelkerken 4 9. C. J. Staneke 17 28. W. Wassenaar 4 10. W. Hoopman 14 29. L. Wijker 4 11. F. Jubels 12 30. J. Minderhout 4 12. R. Bosland 11 31. L. Sacksioni 3 13. L. v. d. Meij 10 32. C. Geelkerken 3 14. N. Snijder 9 33. H. Aarbodem 3 15. I. Blok 9 34. N. Meijer 2 16. C. Pafort 9 35. I. Brilleman 2 17. W. Meester 8 36. W. Ter Meulen 2 18. A. Stodel 8 37. J. Bouwmeester 1 19. B. Jansen 8 Grootste baars werd gevangen door M. v. d. Wildenberg nl. 32 centimeter Amsterdam 16 oktober 1982 De Clubavond commissie 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 16