28e VISDAG AJAX CLUBHUIS AJAX VOORLAND sen'. Met goed samenspel en mooie doelpunten werd het 24-0 voor Ajax. Zaterdag 16 oktober: De return van de 1e Bekerronde afd. A'dam-Oost De D1 had nog duidelijk het schot van dinsdag in de benen want vandaag werd het record gebroken. Flevo '80 werd met maar liefst 27-0 verslagen. Ook de D2 en E1 wonnen hun wedstrijden: Ajax D1-Flevo '80 D127-0 Almere D1-Ajax D2: 0-2 de Meer E1-Ajax E10-2 Woensdag 20 oktober: Spartatoernooi voor D1 juniores in Rotterdam. Deelnemers: A: Ajax, Blauw Wit, Excelsior, Volendam. B: Haarlem, Feyenoord, NAC, Sparta. Ajax kwam moeiteloos door de poulewedstrijden heen. Drie regelmatige overwinningen. Volendam-Ajax: 0-3 Ajax-Excelsior: 4-0 Ajax-Blauw Wit: 2-0 De finale zou gaan tussen Ajax en Feyenoord. Een meer span nende, dan mooie wedstrijd. Beide elftallen hadden een lange tijd moeten wachten alvorens de finale begon. Ajax kwam al snel voor met 1-0, maar vlak voor de rust kwam Feyenoord langszij (1-1). In de 2e helft een iets beter Ajax, dat halverwege weer een voorsprong kon nemen, via een penalty (2-1). In de zelfde minuut was het alweer gelijk, via een Feyenoord corner (2-2). Vlak voor tijd, de winnende, en toch wel verdiende Ajax goal. Weer via een penalty (3-2). Een mooi resultaat jongens! Zaterdag 23 oktober: 1e ronde v. Wagtendonkbeker. De D1 en E1 begonnen goed. Beide elftallen wonnen. De D2 had het erg moeilijk bij De Meer D1 en verloor. Ajax D1-Rood Wit D14-0 Ajax D2-de Meer D10-1 de Volewijckers E1-Ajax E1: 0-1 H. Bijvank Het was dan weer zover, om niet op het biljart of aan de klaverjastafel maar aan de waterkant elkaar te bestrijden nl. wie grootmeester Ajaxvissen 1982 zou worden. Vertrek 7.00 uur vanaf het Ajaxstadion per touringcar van 'Oostenrijk' met als chauffeur Willem. Tussen twee haakjes; deze bus werd ons ter beschikking gesteld door het Ajax-be- stuur. Op die bewuste zondagmorgen dan leefden wij in een kleine wereld; het was zeer mistig en langzaam rijden dus geboden. Maar met de bekwame stuurmanskunst van Willem en het wakend oog van onze voorzitter Thijs Lindeman, zou het niet moeilijk zijn om onze visstek van Boer Modder in Langereis nabij Hoorn te vinden. Als volgwagen de bus van Evert Bormann waarin alle visbeno- digdheden en versnaperingen om de inwendige mens te ver sterken vervoerd werden, dit onder de zorg van chauffeur- fouragemeester Frans de Breet. Op weg naar Langereis werd een 'noodstop' gemaakt in het restaurant 'EUROSTOP' alwaar een paar heerlijke kopjes kof fie met krentenbrood werd genuttigd, waarvan het eerste kop- (achter Reynoldstribune) Geopend elke dag vanaf 11.00 uur recepties, vergaderingen, enz. Telefoon 935133 even Pra,en met KAMLAG je door Evert (want die was een jaar jonger geworden) en het tweede door de clubavondcommissie werd aangeboden. Het signaal 'instappen' betekende dat nu koers zou worden gezet naar het viswater van 'Boer Modder' in Langereis, alwaar het visgebeuren zich zou afspelen. Op de visstek aangekomen werd aan iedere visser een hengel met toebehoren en een doosje wormen uitgereikt, dit alles weer gratis ter beschikking gesteld door Evert Bormann. Na het uitzetten van de bordjes met visnummers kon een ieder zich naar zijn plaats begeven, zijn hengel in orde maken en een aanvang maken met de 1e ronde. Mankementen aan hengel, snoer, haakjes etc, werden weer met vakmanschap-van-de- meester verholpen door de gebroeders Van den Berg uit Almere. Zo werden vóór de middagpauze 3 rondes gevist, waarvan 2 op nummer en één ronde vrij vissen. Bij aanvang was eveneens aan iedere visser een emmer verstrekt, waarin hij de gevangen vis kon bewaren; de inhoud werd dan per ronde gekontroleerd, dit om onenigheid te voorkomen. Voor deze taak als kontroleur had zich na enige jaren afwezigheid weer beschikbaar gesteld, de heer Cor Timman aan wie dit werk wel is toevertrouwd als ex-belastingambtenaar. Aan het einde van iedere ronde had onze fouragemeester zijn tafels voorzien van overheerlijke snacks, fruit, frisdrank en lichte alcoholica in de vorm van bier, waarvan gretig gebruik werd gemaakt. Het weer werd steeds beter, de mist verdween en het zonnetje kwam daarvoor in de plaats hetgeen de stemming ten goede kwam. Na de 3e ronde was het verzamelen geblazen om vervolgens per bus wederom naar het restaurant 'EUROSTOP' te Nieuwe Niedorp te rijden alwaar de middagpauze werd gehouden. Hier kon wat uitgebreider gegeten en geriefelijker gedronken wor den, op charmante wijze geserveerd door twee lieflijke dames. Voorts kon men de tijd zoet brengen met het spelen van een klaverjasje of een praatje over aktuele onderwerpen. Om 13.30 uur was het weer instappen om aan de laatste 3 rondes te beginnen. Inmiddels was het heerlijk weer geworden, wat ook het vissen ten goede kwam; 's middags werd er meer gevan- 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 15