IN MEMORIAM ging er in en de Zaandammers gingen nu 'alles-of-niets' spe len, waardoor we het moeilijk kregen. Maar onze defensie hield stand, ook toen 'ref' maar liefst 9 minuten te lang liet spelen. Een zeer goed resultaat. En 'het Derde' ging door op het pad der overwinningen, nu bij Vitesse '22/2. Geen gemakkelijke opponent, maar die zijn er practisch nooit. In de eerste helft had Ajax de wind mee, kreeg wel kansen maar scoorde niet; een doelpunt van Ron Coller werd wegens off-side afgekeurd. Onnodig balverlies op het middenveld plus een verwaarloosde dekking en we ston den met 1-0 achter. Aldus de ruststand. Direct na de hervatting had Ron Coller wél succes na een diepte-pass van Kenneth Pont (1-1) terwijl kort hierna Mike Harman na aangeven van Peter Passchier ons de leiding bezorgde die we niet meer afstonden. Einde: 1-2. Ajax 3 tegen AFC '34/2 werd ook een zwaar bevochten over winning (2-1) op een goed spelende tegenstander. Het lukte bij ons vandaag niet zo goed; de Alkmaarders waren de eerste 20 minuten ook beslist sterker dan wij. Maar de eerste goede aanval van Ajax (een één-twee tussen Vico Waas en Ron Col ler) was raak; Ron maakte een mooie goal. Pauze 1-0. Kort na de thee was het, na een scrimmage voor ons doel alweer gelijk (1-1). Een kwartier voor het einde nam Assis Doufikar een corner, Sheoratan kopte dóór en Erik Griffioen kogelde de bal vanaf de rand van het strafschopgebied keihard in de bovenhoek (2-1). De buit was binnen, maar het was wel moeilijk geweest. 't Ja en dan valt er na zes winstpartijen een nederlaag, In IJmuiden tegen Stormvogels. Nu moet er even bij gezegd wor den dat Stormvogels 1 vrij was voor de competitie en dan mag u raden wat onder de naam Stormvogels 2 in wérkelijkheid binnen de krijtlijnen aantrad Dat werd in de omgeving van de thuisclub ook niet onder stoelen of banken gestoken. Door een niet sluitende buitenspel-val kwamen de gastheren in de eerste helft aan de leiding (1-0). Na half-time heeft Ajax fantastisch goed gespeeld en is Storm vogels maar twee keer voor ons doel geweest. In deze periode kwam ook de gelijkmaker door Ron Coller na een pass van Ed Lefeber. Toen werd er ook gerekend op meer Ajax-goals dan op een verdeling van de punten. Maar ziet, het zou tóch een nederlaag voor ons worden. Van die enkele IJmuider-aanval- len was er één, tien minuten voor het einde; een corner, een 'inswinger' die, niemand en niets ontziende, met man en macht in ons doel werd gelopen. Een vrije schop vóór Ajax was hier volkomen juist geweest, maar scheidsrechter Biljouw zag het anders en wees naar het midden. Ondanks verlies, een uitstekend gespeelde wedstrijd, jongens!'. Aldus de informatie van leider H. v. d. Zwaag. Ajax 4 had drie keer te maken met terreinafkeuring door de consul, t.w. tegen AZS 2, DCG 4 en DWV 3. Voor het overige, aan de hand van inlichtingen, verschaft door leider Adri Blokkenhorst, allereerst de wedstrijd -thuis - tegen de Spartaan 3. De bezoekers, goed geconcentreerd spelend, fel op de bal, beweeglijk en met veel verplaatsing van het spel, wonnen verdiend. Ajax, traag in de verdediging, met téveel breedte-voetbal, meerdere slordigheden, waarbij ook het aan sluiten van de linies veel te wensen overliet, stond dan ook bij de rust al met 0-2 achter. Na de thee waren onze jongens agressiever, namen daarbij het risico van ver opdringen, te ver en dat bood onze opponent de gelegenheid nog tweemaal de Ajax-doelman te passeren. Dat we uiteindelijk de eer nog kon den redden kwam door een mooie kopbal van Theo de Cocq van Delwijnen uit een lange pass van Richard v. d. Bosch. Een iets beter resultaat de week daarna: De Germaan 2-Ajax 4 (2-2). In de eerste helft onzerzijds zo nu en dan goed voetbal, waarbij als uitblinkers dienen te worden vermeld: Ron Oudendijk en Rinus van Leyenhorst. De rust brak aan met blanke stand (0-0). Na de thee werd het al spoedig 0-1 door Rob van Aarst, doch even later kwamen de gastheren alweer langszij, ja namen zelfs de leiding door een verdedigingsfout (slechte dekking) bij ons. Tenslotte was het een onfortuinlijke terugspeelbal bij de Germanen die ons de gelegenheid bood toch nog één punt mee naar huis te nemen. (2-2) Thuis, tegen SLTO 2 werd het weer een negatieve eindstand (0-3). Ajax verviel hier weer in de oude fout: teveel breedte voetbal (zaalvoetbalkansen onbenut laten en als de te genpartij dat nu juist wél doet, nou ja, dan ga je de boot in, Verdiend! Hopenlijk komt er spoedig verbetering. Nu kan het nog! Helaas moeten wij u hierdoor berichten dat op 7 november is overleden onze clubgenoot JAN FREDERIK HENDRIK ASBEEK BRUSSE Het was hem gegeven, temidden van hen die hem lief waren, de respectabele leeftijd van 81 jaar te mogen bereiken. Geven de annalen van onze club weinig of geen mededeling over opzienbarede feiten als voetballer, des te meer is ASBEEK - zoals hij vaak in de omgang werd genoemd - bekend als clubman, die veel voor anderen en in het bijzonder voor AJAX over had. Practisch nimmer werd van deze zijde tevergeefs een beroep op hem gedaan ingeval van noodzakelijke hulp of steun. En dat in velerlei vorm, waarbij ook zij herinnerd aan zijn bijdragen voor de traditionele Ajax-Kienavond. Ja, AJAX het was een stuk van zijn leven. Niet zonder emotie nam hij, bij de huldiging wegens 40 jaar lidmaatschap vorig jaar november, het bekende 'blauwe bord' in ontvangst. Hoewel zijn gezondheidstoestand vooral de laatste tijd zorgen baarde, heeft hij de tocht naar het Ajax-stadion tot het uiterste willen volhouden Tot hij moest opgeven. Helaas Aan Mevrouw Asbeek Brusse in het bijzonder, alsmede ook aan de overige familie betuigen wij onze oprechte deelneming. Henk zal in goede herinnering bij zijn vele Ajax-vrienden blij ven voortleven. Op donderdag 11 november jl. werd hij, onder grote belang stelling, waarbij vele Ajacieden, naar zijn laatste rustplaats gebracht. Beste Henk, rust in Vrede. Mart. J. W. Middendorp 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 11