ONZE RESERVES Senoires-Voetbal Liep het tot nu toe met AJAX 2 als-een-trein, om zo te zeggen, helaas volgde tegen Telstar 2 in het sportpark Schoonenberg te IJmuiden een misstap, maar daarover straks. Allereerst de Beker-wedstrijd tegen Beverwijk 1. Nu, dat werd een rustige partij voetbal die in een 3-0 overwinning voor de thuisclub eindigde en waarin de doelpunten tot stand kwamen via Edwin Bakker, Edwin Kortlevers en tenslotte Winny Haat- recht. Aldus verliep voor de Ajax-Reserves de tweede ronde om de KNVB-Beker. Weer terug naar de competitie stond AJAX 2-AZ '67 op het programma. Geen directe topper, zoals we ook elders schre ven, maar toch een partij waarvan wel het een en ander te verwachten viel. Een goede wedstrijd is het wel geworden, waarbij vaak te genieten was - aan beide zijden - van fraaie staaltjes voetbal. Bovendien toonden de wederzijdes doel wachters over goede kwaliteiten te beschikken. Na de rust (0-0) een pittiger Ajax wat resulteerde in een goal van Edwin Bakker, terwijl dank zij een mooie actie van invaller John Busink Ajax met een 2-0 winst het veld kon verlaten. De enige tijd geleden uitgestelde wedstrijd EXCELCIOR 2- AJAX 2 werd nu op dinsdag 26 oktober jl. op Woudenstein gespeeld. In de opstelling vonden wij o.rri. de namen van Keje Molenaar en Wim Kieft. Getuige de uitslag (0-4) is Ajax hier nimmer in moeilijkheden geweest. Keje scoorde vóór de rust, terwijl in de 55ste minuut Edwin Bakker een tweede goal daaraan toevoegde (0-2). Kort hierna produceerde Wim Kieft nummer drie en was het - enkele ogenblikken vóór het eind signaal van scheidsrechter Hoek uit Rossum-Dennis de Graaf die de stand op 0-4 bracht. Ja en toen kwam die uit-wedstrijd tegen TELSTAR 2, welke ons de kop ging kosten. Een zeer slechte partij tegen een zeer grof spelende tegenstander en een Ajax waarvan enkele spelers de indruk wekten weinig geconcentreerd te zijn, om het maar zacht uit te drukken. Daarbij komt nog dat het ene doelpunt waarmede Telstar ons de das om deed, niet nodig was resp. bij meer inzet voorkomen had kunnen worden. Dit alles ondanks versterkingen uit de A-Selectie Onze Reserves verschenen tegen de FC Utrecht 2 aan de Middenweg met de volgende spelers: Hans Galjé in het doel en verder Sonny Silooy (2), René Panhuis (7), Dennis de Graaf (6), Winny Haatrecht (3), Ron Voorn (4), Edwin Godee (5), Edwin Bakker (8), Johnny van 't Schip (9), John Bosman (10) en debutant Marcel Peeper (11). Nauwelijks vijf minuten, nadat scheidsrechter Storm uit Monster voor de aftrap had gefloten knalde Godee ons met een prachtig schot naar (1-0). Alsof we nog maar enkele minu ten vanaf het einde waren en de eindzege in ons zak hadden, zó viel Ajax daarna terug. Het duurde dan ook niet lang of de gelijkmaker verdween achter Hans Galjé (1-1Rust. Wie na de thee een geïnspireerd Ajax had verwacht, kwam bedrogen uit. Veel balverlies, veel fouten, slecht plaatsen en de gasten profiteerden hiervan; het werd 1-2, ja zelfs 1-3 bijna 1-4 maar dat bleef de thuisploeg bespaard. Toen ging Ajax wat agressiever spelen en bij een algemene aanval op het Utrecht-doel, verdween de bal plotseling, zonder door iemand te zijn aangeraakt in het net. (2-3) Vijf minuten voor tijd, nadat er over en weer spannende momenten voor beide doelen wa ren geweest, zag Edwin Godee kans met weereen mooi schot de gelijkmaker te laten noteren. (3-3). En dat werd het eindre sultaat. Maar de sensatie zou nog een verlengstuk krijgen. Er volgden nu de gebruikelijke strafschoppen. We zullen u niet bezighouden met het verloop daarvan tot in de finesses te beschrijven, maar te volstaan met de vermelding dat Hans Galjé de held van de middag werd door twee missers aan onze kant goed te maken door driemaal achter elkaar zo n '11-me ter' uitzijn doel te ranselen, waardoor Ajax zoniet drie dan toch twee winstpunten aan zijn totaal kon toevoegen. STAND 14 NOVEMBER 1982 Sparta 2 8 6 0 2 0 20 22- 7 Ajax 2 8 5 2 0 1 19 21- 8 Feyenoord 2 8 5 0 0 3 15 19- 7 FC Utrecht 2 8 4 0 3 1 15 22-13 PSV 2 8 4 1 0 3 14 20-13 AZ '67 2 7 2 2 0 3 10 13-11 Eindhoven 2 7 3 0 1 3 10 11-19 NAC 2 8 2 2 0 4 10 14-25 Excelsior 2 8 3 0 0 5 9 9-22 Telstar 2 7 2 0 0 5 6 6-17 Groningen2 7 1 0 2 4 5 13-16 Go Ahead E. 2 8 1 1 0 6 5 7-19 door W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Over het Derde elftal meldde ons de heer H. v. d. Zwaag: 'In de uit-wedstrijd tegen DEM 2 stonden we, door een misverstand in onze verdediging, reeds na vier minuten met 1-0 achter. Daardoor werd het een moeilijke eerste helft. Na de thee werd de thuisclub onder geweldige druk gezet wat er al gauw toe leidde dat onze tegenstanders uitgespeeld raakten. Doelpun ten konden dan ook niet uitblijven. Eerst was het Peter Pas- schier, die vanaf 30 meter een vernietigende uithaal lanceerde, gevolgd door een kopbal van Edwin Kortlevers uit een mooie voorzet van Erik de Wolff. Vijf minuten voor het einde bracht uit een fraaie combinatie tussen Edwin Kortlevers en Ron Coller deze laatste de eindstand op 1-3 Hierna volgde de 'topper' tussen de nummers 1 en 2 op de ranglijst: AJAX 3 en ZILVERMEEUWEN 2 op ons terrein. Een zeer spannende wedstrijd zou het worden. Alhoewel de gasten verschillende goede scorings-kansen kregen, was het toch Ajax dat in de eerste helft een 2-0 voorsprong nam. Eerst een vrije schop genomen door Peter Passchier die keihard door Assis Doufikar werd ingekopt en 2-0 door Praheep Sheoratan. Na de hervatting bleef Ajax aanvankelijk de strijd controleren totdat de scheidsrechter een strafschop tégen ons gaf wat eigenlijk een vrije schop vóór ons had moeten zijn wegens onrechtmatig aanvallen van onze doelman. Nu, die '11-meter' 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 10