van de jaarvergadering van de ledenraad gehouden op 26 augustus 1982 1. Opening Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen welkom. Bericht van verhindering is ontvangen van de leden Been, Boerkoel en Vischschoonmaker. Afwezig zonder bericht van verhindering is de heer Caransa. Aanwezig zijn 23 leden, zodat voldaan is aan het bepaalde in artikel 26, lid 2 van de statuten. (18 leden). Vervolgens begroet de voorzitter de ere-leden de Jongh en Vunderink. Van ere-voorzitter Van Praag, de ere-leden de Boer, Bruynesteyn en Volkers alsmede van bestuurslid Van Eijden werd bericht van verhindering ontvangen. Voorzitter Harmsen deelt mede dat voor het eerst sinds jaren een begroting is opgesteld welke geen verlies te zien geeft. De voornaamste oorzaken hiervan zijn o.a. een aanzienlijke stij ging van de verkoop van seizoenkaarten. 2 nieuwe sponsors, de shirtreclame en 100 nieuwe zg. VIP plaatsen. In de selecties van het Nederlands Elftal, Jong Oranje en het Deense Nationa le Elftal zijn vele Ajacieden opgenomen zodat trainer de Mos deze week slechts met een paar spelers kan trainen. De voorzitter vraagt daarna de aanwezigen een ogenblik stilte ter nagedachtenis aan de het afgelopen jaar overleden werken de leden T. van Donkelaar, H. Harinck, K. W. van Mourik, A. A. Strikkers en J. C. Takes alsmede overleden ondersteunende leden H. R. M. Hulsebos en H. van Veen. 2. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede dat er geen ingekomen stukken zijn. 3. Notulen van de vergadering van 29 april 1982 De notulen worden ongewijzigd door voorzitter Harmsen vast gesteld. Het zeer uitvoerige jaarverslag van secretaris Jan Westrik oogst weer aller bewondering. Er volgen slechts enkele vragen c.q. opmerkingen, waarna de samensteller van dit jaarlijkse boekwerk veel lof wordt toegezwaaid. 'Ajax zit in de lift, maar is er zeker nog niet'. Aldus leidde penningmeester Loe Bartels zijn financieel overzicht boek jaar 1981/1982 in. Hij gewaagt daarbij van de toegenomen be langstelling voor Ajax, vooral na de komst van Johan Cruyff, maar de resultaten hadden nog beter kunnen zijn wanneer niet Ajax in een vroeg stadium zou zijn uitgeschakeld voor zowel de Europa Cup alsook voor de Nationale Bekerwedstrijden. Vooral de uitsluiting voor verdere deelname op Europees ni veau is bijzonder nadelig geweest. De verbetering van onze financiële positie kan o.m. aan de volgende factoren worden toegeschreven: Hogere recettes, vooral bij het medespelen van Johan Cruyff, doch ook daar vóór hadden wij al 35% meer betalende bezoekers; hógere bezettings-graad bij de Europa Cup-wedstrijd tegen Totten- ham Hotspur, dan het jaar daarvoor tegen Bayern München, waardoor dus meer opbrengst; meer inkomsten door reclame, sponsoring, programma's, het uitlenen van spelers, loterij tij dens de wedstrijden e.d. Verder is het een wijs besluit geweest het onderhoud van de terreinen in eigen beheer te nemen, hetgeen ons een aanzienlijk voordeel oplevert, behalve dat het ook veel beter is. In dit verband hulde aan de leden van de terrein- en onderhoudscommissie. Er moet naar gestreefd worden het boekjaar 1982/1983 met een positief saldo af te sluiten. Ik heb goede hoop dat dit ook kan gebeuren, waarbij ik mij o.a. baseer op de volgende pun ten: Stijging van het bezoekers-aantal, in welk verband ik ook denk aan een toenemende bezetting van het hoekvak van de Rey- noldstribune (stadszijde) alsook van de gezins-tribune (blauwe stoelen). De prijzen van de seizoenkaarten zijn nauwelijks verhoogd; daarnaast zal men het clubblad gratis ontvangen. De verkoop van de seizoenkaarten is zo goed als voltooid. Dan de verbouwing van ons Ere-terras, waarvan alle plaatsen verkocht zijn en een verhoogde ontvangst komende uit de contributies alsook inkomsten uit hoofde van meer re clame, sponsoring en shirt-reclame. Aldus een en ander uit het relaas van onze penningmeester die alsvolgt eindigt: 'Het lijkt mij al met al genoeg punten om de toekomst met vertrouwen tegemoet te gaan. Belangrijk voor het seizoen 1982/1983 maar nog meer de jaren daarna is dat er goede prestaties op het veld worden geleverd en dat Ajax in het verlengde hiervan meerdere rondes in Europa-Cup en Natio nale Beker speelt. Daarnaast is het voor Ajax van belang om voor 1 maart 1983 te weten of het lucratieve Mundialito-toer- nooi gespeeld kan worden. In het kader van het kritisch volgen van opbrengsten en kosten is het belangrijk te weten dat de automatisering van de finan ciële administratie thans volledig is doorgevoerd. Na een tijd van inwerken en kinderziekten overwinnen is het systeem thans volledig in gebruik. Ik dank de administratieve staf voor haar inzet bij deze verandering, alsmede voor de samenwer king in het afgelopen jaar. Rest mij nog mijn mede-bestuursleden en de leden van de Financiële Commissie te danken voor de wijze waarop wij in het afgelopen jaar hebben samengewerkt. Leve AJAX'. Nadat ook de heer Bartels de nodige lof voor zijn verslag in ontvangst heeft mogen nemen, komt punt 6 van de Agenda aan de orde: Verslag van de Financiële commissie. Zoals gewoonlijk wordt dit voorgelezen door de heer L. van Wijk. Hij zegt o.m. vorig jaar aanzienlijk pessimistischer te zijn geweest dan op dit moment, nu - hoewel we nog niet zijn waar we wezen willen - de financiële basis een duidelijke verbete ring te zien geeft. De steun van de sponsors is daarbij onmis kenbaar. Na nog enige informatie te hebben gegeven over de werkzaamheden van de commissie in het afgelopen boekjaar, besluit hij met de mededeling dat hij namens de financiële commissie de a.s. ledenvergadering zal voorstellen het bestuur decharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. Wat de door de Financiële Commissie goedgekeurde Begro ting betreft - daar gaat de vergadering mede accoord. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 8