:ikv Gerald in duel Mooie actie van Peter Boeve Woensdagavond, 29 september 1982. In het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt de tweede wedstrijd gespeeld in de eerste ronde om Europa Cup 1 tussen Ajax en Celtic. De partij in Glasgow eindigde in een gelijkspel (2-2) zoals bekend, derhalve 'advantage' voor Ajax, maar we vermeldden het reeds eerder: in zijn totaliteit was pas de eerste helft gespeelder moesten nog 90 minuten volgen. Dus niet té vroeg gejuichdü Een ander Celtic dan in de eerste match, echter een ander Ajax ook, zelfs een andere Johan Cruijff, die geplaagd door een blessure niet voor de volle 100% uit de voeten kan. Over en weer zijn er kansen, voor het merendeel aan Ajax-zijde, maar de taaie Schotse-verdediging is moeilijk te doorbreken, waar bij vooral doelman Bonner zich onderscheidt. Na een half-uur spelen komen we op achterstand; onvoldoen de ingrijpen van onze verdediging geeft Nicolas de gelegen heid met een fraaie boogbal te scoren. (0-1). Zo bleef het tot de rust. Na de hervatting hetzelfde beeld; een alsmaar aanvallend Ajax dat dan eindelijk via Gerald Vanen burg gelijk komt(1-1) een stand voldoende om ons naar de volgende ronde te brengen. Dan, enkele minuten voor het einde valt Johan Cruyff uit. Dat brengt enige paniek in de ploeg. Nog drie minuten Mc Garvey kopt op de lat. Alles bij Ajax hangt voor het doelHet kan nog twee minuten ge weest zijn als Mc Cleskey vrij voor doelman Piet Schrijvers komten het is gebeurd. GEBEURDzou je uit kunnen schrééuwen. Van spijt, van teleurstelling. 'Hoe is het mogelijk' zijn de woorden die iedereen uitspreekt, al wat Ajax is: stame lend, ontgoocheldde Schotten natuurlijk blij, juichend. Zegt iemand: 'Kijk, als Celtic b.v. na tien minuten in de tweede helft 1-2 had gemaakt en we slaagden er niet in die achter stand weg te werken, daar zou ik dan nog vrede mee kunnen hebben. Maar de partij in de allerlaatste minuut uit handen geven onbegrijpelijk! Maar het kwaad is geschiedt; je kunt er niets meer aan veran deren. Uithuilen en opnieuw beginen. Het roemruchte team uit de jaren 1970-1973 kwam ook voort uiteen opbouw van meer dere jaren. Daarom we gaan dóór! Op zaterdagavond, na de fatale woensdag was het aantreden tegen de FC Twente. In Enschede. De Oostelijke hadden tot nu toe niet zoveel gepresteerd, reden om aan te nemen dat juist tegen Ajax de zaak vooral fel zou worden aangepakt. Wel, in de tweede helft en vooral nadat de thuisclub de 0-2 achterstand (Marco van Basten en Wim Kieft scoorden) tot 1-2 had verkleind, waren hier-en-daar de remmen los en had scheidsrechter Bosman zeer veel moeite nog enigszins gezag te houden. Maar sterk verdedigend hielden de Ajacieden het FC Twente^Ajax: 1-2. Goddank. Want met zoveel teleurstel ling, nog maar enkele dagen oud, had het mentaal in Enschede wel eens anders uitgepakt kunnen hebben. Een nieuwe week is aangebroken om ons voor te bereiden op de topper PSV Ajax op 9 oktober. Ons ere-lid Roef Vunderink overkwam enige tijd geleden een ongeluk bij het verlaten van de tram. Met vrij ernstig beenletsel werd hij naar het ziekenhuis getransporteerd alwaar direct operatief werd ingegrepen. Hij is nu weer thuis, maar we zullen zijn aanwezigheid bij Ajax nog wel enige tijd moeten missen. Van de zijde van het bestuur, alsook van zijn vrienden van de Bordjesclub en andere bekenden, ontving hij natuurlijk reeds de nodige belangstelling. Voor wie ook enig teken van mede leven wil geven: Roef's telefoonnummer is: 020-947670. Roe lof, hou je goed. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 2