Kroniek ajax-nieuws Er was binnen de Ajax-gemeenschap en niet te vergeten bij de grote Ajax-aanhang in het algemeen sprake van spannende tijden, zulks met betrekking tot de deelname aan de strijd om Europa Cup 1. We lootten immers tegen het sterke Celtic uit Glasgow (Schot land) om zo te zeggen: geen gemakkelijk 'heer', die we echter op grond van diens sterkte niet bij voorbaat behoefden te vrezen. Maar het feit dat de laatste weken sprake was van verlies aan vorm bij onze A-Selectie, dat baarde, 'met het oog op dat Cup-treffen, menigeen zorg. Kwam daarbij nog een vrij groot aantal blessures (o.a. Johan Cruijff) dan kan gezegd worden dat de verwachtingen aangaande het eerste treffen met de Schotten niet hoog gespannen waren. Zeker, qua resultaten liep het niet zo onbevredigend, hoewel na de winst op Go Ahead Eagles, de eerste competitie-wed strijd en 'thuis', te weten 4-1 (Boeve, Vanenburg, Lerby en Mölby) de nederlaag in Groningen tégen de FC Groningen toch wel een tegenvaller was, zeker als daarbij wordt gedacht aan het aantal kansen dat Ajax zich wist te scheppen maar liet liggen .Lerby c.s. namen wel de leiding door een schitterend schot van Jan Mölby. Maar ja, als het dan verder niet lukt krijgt zo'n tegenpartij, gesteund door zijn duizenden supporters, vleugels, (zoals dat bij vele clubs spelende tegen Ajax voor komt) de gelijkmaker valt (Piet Schrijvers stond overigens weer geweldig te 'keepen') een door Ronald Koeman benutte penalty en Ajax staat met 2-1 achter. Wat er ook aan gedaan werd, het lukte niet, ook niet bij Wim Kieft die nog een droom- kans kreeg om tenminste gelijk te maken. Maar helaas, hij miste. Dat de Groningers zich goed leeggespeeld hadden, viel wel te contstateren, enige dagen later bij Roda JC toen de Noorde lijken met5-1kansloos ten ondergingen. Ajax in Haarlem tégen de FC Haarlem, werd door de onzen met 0-2 gewonnen (Olsen en Kieft) maar als je nu vraagt: met goed spel NAC uit Breda op bezoek. Ook deze wedstrijd was er één, die ondanks de overwinning niet helemaal voldeed. Maar toch vier goals (Jan Mölby, Gerald Vanenburg, Sören Lerby en Wim Kieft) en slechts één tegen, deden de volle winst in de Meer belanden. Zo was het ook -die volle winst -tegen Excelsior te Rotterdam voor de grote belangstelling die men verwachtte, in 'de Kuip' gespeeld. Nu, zo'n twaalf duizend kijkersdat viel toch wat tegen dachten we. We wonnen met 0-3 (2x Sören en éénmaal Gerald). De laatste partij, vóór de reis naar Glasgow, ging thuis tegen Sparta. Teleurstellend. Ajax kort na het begin aan de leiding via een penalty (Ophof) en daarna deelde iedereen mee in de malaise. In blessure-tijd viel de gelijkmaker en die kwam de Spartanen toe. Een slechte generaleZou de wedstrijd te gen Celtic onze spelers al zó lang hebben beziggehouden? Zeker is dat er lieden waren, die zo in spanning zaten dat ze 'Langs de lijn' niet wilden volgen. Die wachtten op 'Studio Sport' om de uitslag dan ook maar 'recht-voor-zijn-raap te vernemen. Maar kijk, daar was weer eens echt ons Ajax. Met Johan Cruijff als 'brains'van de ploeg. Inzetstoren actie Reeds in het vroege begin van de wedstrijd scoorde Jesper Olsen (0-1). Een strafschop tégen bracht de stand weer gelijk. Een meesterlijke actie van Johan gaf daarna Lerby de gele genheid er 1-2 van te maken, waarna helaas een te traag optreden van onze verdediging leidde tot 2-2. En dat alles in een goed half-uur. Na de hervatting kreeg Dick Schoenaker nog DE kans Ajax op 2-3 te zetten, maar bij zijn schijnbaar niet te missen kopstoot ging de bal over het Schotse doel. Overigens was er toch wel een tevreden Ajax dat het veld verliet zulks in tegenstelling met de gastheren die in Amster dam alles-op-alles zouden zetten. Reken maar dat McNeill zijn jongens ging oppeppen. Daarom ook de waarschuwing: we zijn er nog niet. Dit is pas de eerste helft: er volgen nog eens 90 minuten Tussen de bedrijven door, d.w.z. op zaterdagavond 25 septem ber ontvingen wij NEC uit Nijmegen. Een regelmatige 5-0zege (Wim Kieft 3x Dick Schoenaker en Sören Lerby) op een tegen partij die er erg weinig van terecht bracht. O Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad ff Seizoen 1982/1983-oktober 1982-No. 2 f| Abonnement (voor niet-leden) 25-per jaar ff Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401, Amsterdam-Oost Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijk 28 oktober a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 1