Jeugd-allerlei A. Klarenbeek De verslagen die wij met betrekking tot de eerste resultaten in het nieuwe seizoen ontvingen, hielden hier en daar nog gege vens in van oefen- c.q. trainingsprogramma's e.d. Wij zijn zo vrij geweest deze in ons komende overzicht buiten beschouwing te laten (met dank overigens voor de genomen moeite) en het enkel en alleen over de nieuwe competitie te hebben. De JUNIORES A1, een week later beginnend dan de overige jeugdteams, traden voor hun eerste wedstrijd aan tegen DCO A1 Aan de informatie van leider Cas Harms ontlenen wij: 'Een zeer goed gespeelde eerste helft, die een 0-4 voorsprong bij de rust opleverde. Vooral de manier waaróp de goals tot stand kwa men was bijzonder goed. Het was voor de vele toeschouwers dan ook een grote teleurstelling dat na de hervatting de Ajax- ploeg in slaap scheen te zijn gevallen. Geen concentratie, veel balverlies neen, het was niets meer. Het werd toch nog 5-0 via een ons toegewezen strafschop'. Zelf zagen we de Ajax-ploeg aan het werk - thuis - tegen de Juniores A1 van ADO '20. Nu, dat werd geen partij waarbij gerept kon worden van hoogstaand voetbal. Kwalitatief had den de gasten niets te bieden, maar dan ook niets. Mis schien dat men het Ajax-spel wat heeft opgestoken. Dan zou het ondanks de 7-0 nederlaag toch nog een nuttige reis naar De Meer geweest zijn. De JUNIORES A2 openden het seizoen met zoiets als 'de eerste klap is een daalder waard', gezien de uitslag van hun partij tegen Voorland A1t.w. een 7-0 overwinning. In de eerste helft wogen de ploegen nog tegen elkaar op, maar toen in de rust door onze trainer enkele wijzigingen waren aangebracht, liep het bij de 'A2' als een trein. Binnen de kortst mogelijke tijd stond Ajax met 3-0 vóór, waarna Voorland ver der helemaal werd weggespeeld hetgeen nog vier goals ople verde. Een heel goed begin van de 'A2'. Maar men ging aan dat 'goede' een week later toch wel even twijfelen in de ontmoeting tegeri ZSGO A1 op Voorland. 'De ploeg kon zijn draai niet vinden het lukte nieten dat alles ondanks dat er keihard gewerkt werd'. Aldus leider Cor v. d. Wal. 'Tien minuten na het begin stonden we al met 0-1 achter en dat bleef zo tot de rust. Na de thee bracht een ons toegekende penalty de partijen wel op gelijke voet (Camil Cevat) maar even later kwam ZSGO opnieuw aan de leiding toen Haan té zacht op zijn keeper UW VOORVERKOOPADRES VOOR HILVERSUM EN OMGEVING G. van Amstelstraat 161. Hilversum, telefoon 035-14788 terugspeelde (1-2). Eindelijk lukte een mooie pas van Camil door het midden naar Jansen, die de balans opnieuw in even wicht bracht, korte tijd later gevolgd door Ajax' derde doelpunt uit een corner (Patrick Wormhand). Tenslotte zou een tweede strafschop (snoeihard door Camil ingeschoten) ons op 4-2 zetten en daarmede werd de laatste tegenstand van de tegen partij gebroken. De 'A2' voortgaande op het pad der overwinningen stond in Schellingwoude bij de club van die naam in betrekkelijk korte tijd met 2-0 achter. Dat was natuurlijk te gek. De zaken werden anders aangepakt en uiteindelijk werd het daardoor nog een niet minder dan 2-6 zege voor Ajax. Over de JUNIORES B1 sprekende, moet gezegd worden dat de eerste wedstrijd, thuis tegen DWS B1 niet datgene gaf, wat, gezien de voorbereiding op het nieuwe seizoen, er van ver wacht werd. Een zich negatief opstellende opponent, waar tegenover Ajax pover spel bracht, slecht verzorgd, zonder tempo en creati viteit bracht. Dat we toch wonnen (1-0) was te danken aan een gelukkige goal van Bert de Meyer. Dat alles ontleenden wij aan het verslag van Leider Cor van Eijden. De Spartaan B1-Ajax B1 ...0-11! Wat een uitslag van een geheel andere wedstrijd dan de voor gaande. Uitstekend voetbal, een goed teamverband, kortom: een lust voor het oog. Wat hier verder nog aan toe te voegenDat Michel van Oostrum 5 goals voor zijn rekening nam, Bert de Meyer 3, Bert Kors 1 en Peter v. d. Zwaan 2, waarvan één uit een penalty. De JUNIORES B2 troffen in Noord een sterke tegenstander in het team van de Volewijckers B1. Een zware partij ook, omdat de meeste Ajax-spelers afkomstig zijn uit de C-Juniores van het vorige seizoen en zich nog wat in de nieuwe omgeving var B-elftallen moeten aanpassen. Voornamelijk physiek! AJAX-JEUGD met trainer Dick de Groot Gezamelijk de lasten leren dragen 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 14