225222 Ajax 2 Leidseplein 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bei: Het tweede elftal opende het seizoen met een uit-wedstrijd tegen de FC Groningen 2. Gelet op de ervaring van ons eerste elftal, was voor onze Reserves de uitdrukking van toepassing: 'Een gewaarschuwd man telt voor twee'. Het zóu een zware opgave worden. Maar vanaf het allereerste begin liet Ajax duidelijk merken niets voor een nederlaag of maar een gelijkspel te gevoelen en demonstreerde in verband hiermede een grote inzet gepaard aan goede techniek. Het w^rd dan ook een overwinning, zij het met klein verschil; 1-2 (Dennis de Graaf en Edwin Kortlevers waren verantwoordelijk voor de Ajax '2'). Aangaande de hierna volgende ontmoetingen tegen NAC 2 'thuis' en Sparta 2 'uit' geven wij het woord aan Winny Haat- recht; 'Zowel Ajax als NAC bleken in de opstelling versterkt met enkele A-Selectie spelers. Dat beloofde dus wat. Vanaf het begin probeerde Ajax zijn tegenstander vast te zetten, maar dat lukte toch niet goed. Er werd bij ons téveel met de bal gelopen inplaats van deze het werk te laten doen. Dit resul teerde in een matige eerste helft met als enige hoogtepunten een schitterende safe van Stanley Menzo en een mooie kans voor Gert van Hanegem na goed voorbereidend werk van Jerry Haatrecht. In de rust werd er een en ander 'recht gezet en met Asis Doufikar voor Gert, ging de tweede helft van start. Na ongeveer 10 minuten omzeilde Sonny Silooy op fraaie wijze de buiten- spelval van de NAC-verdediging en scoorde beheerst. Even later zette Marco van Basten de zuidelijke verdediging op het verkeerde been en het was 2-0. Een kwartier voor tijd viel Edwin Kortlevers in. Deze liet over zijn entree geen twijfel bestaan en zorgde voor twee gave goals, terwijl ook Godee zijn aandeel had in de 5-0 zege'. Al met al een redelijke wedstrijd, maar de volgende keer wel vanaf de éérste minuut aanpakken. 'Bij Sparta in Rotterdam ging de thuisclub vanaf het begin- signaal in het offensief, waarmede de ploeg zich enkele doel- rijpe kansen schiep, welke echter niet' verzilverd' werden. Toch was het AJAX, waardoor de man aan het scorebord in beweging kwam. Edwin Bakker was de maker van het eerste doelpunt. Zo bleef het tot rust. (0-1 Na de pauze hadden wij het initiatief en hielden Sparta een groot gedeelte van de tweede 45 minuten onder druk. Dit leverde voor ons meerdere scorings-kansen op, waarvan er slechts één werd benut, wederom door Edwin. De laatste 10 minuten van de wedstrijd hebben wij deze toch nog uit handen gegeven. Eindstand 2-2. Dank zij het beter nemen van de strafschoppen gingen wij alsnog met twee van de drie punten naar Amsterdam terug. (Winny, hartelijk dank. Voor je verdere medewerking houden wij ons aanbevolen Red.) Zoals bij de eerste elftallen van Ajax en PSV, zijn ook de Reserves met elkaar in strijd gewikkeld om de hoogste eer. Het eerste treffen vond plaats in de Meer. Wel, het mag gerust gezegd worden dat in de eerste helft de gasten het beste van het spel hadden. Ijveriger, pittiger belaagden zij het Ajax-doel dat soms op miraculeuze wijze aan een doorboring ontsnapte, waarbij echter ook dient gezegd dat onze doelman Stanley Menzo met zijn snelle reacties wonderen verrichtte (zijn colle ga aan de andere kant kon er overigens ook wel wat van). Maar als we bij de thee een 3-0 achterstand zouden hebben gehad, was er besl ist n iemand geweest die daarover iets had te zeggen Na de hervatting kwam PSV aan de leiding (0-1) en op dat moment zou eerder aan 0-2 dan aan 1-1 worden gedacht. Maar die laatste stand kwam toch, door een mooi doelpunt van Edwin Bakker. Deze laatste zou dat nogeens herhalen, toen de PSV-doelman even de controle over de bal verloor en Edwin er als de kippen bij was om deze in het doel te plaatsen. Dat was Ajax' derde goal want eerder had via John Bosman de Eind- hovense verdediging een goal in eigen doel gemaakt. Nóg kwamen de gasten terug en een schot dat 'gezeten' zou heb ben, sprong toch weer in het veld terug en waar de scheids rechter dat 'zitten' niet deelde, bleef het 3-1 voor Ajax. Misschien wat teveel van het goede, maar ja, doelpunten be slissen nu eenmaal Stand per 2 oktober 1982 AJAX 2 4 Sparta 4 AZ '67 2 4 FC Utrecht 2 4 PSV 2 4 Feyenoord 2 4 NAC 2 4 FC Groningen 2 4 Eindhoven 2 4 Telstar 2 4 Excelsior 2 4 Go Ahead Eagles 2 4 n.w. normale winst w.n.s. winst na strafschoppen gesp. n.w. w.n.s. v.n.s. n.v. punten voor-tegen 3 3 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 3 3 3 11 10 8 8 8 6 5 4 4 3 3 2 12 10 10 10 9 7 5 9 6 4 4 5 -4 -4 -5 -5 -5 -5 -11 -8 -13 -8 -11 -12 v.n.s. verlies na strafschoppen n.v. normaal verlies 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 13