bestuurskamer de leden gehuldigd, welke in het kalender jaar 1981resp. 25,40,50,60 en 70 jaar lid van de vereniging waren. De meesten waren vergezeld door hun echtgeno- te's. Het bestuur ontving de volgende leden: 25 jaar lid: J. Bonsen, R. Grootenboer, A. Pronk en J.D. de Vries; 40 jaar lid: J.P. Asbeek Brusse, A.M. Hordijk, H.J.W. Pil en L. Sacksio- ni; 50 jaar lid: M. Bremer, H.N. Dade en J. Schelvis; 60 jaar lid: J. Koomen en J.C. Takes; 70 jaar lid: J. de Boer Sr. In het bijzijn van het voltallige bestuur sprak voorzitter Harmsen de jubilarissen toe met steeds als inleiding een resumé van hun staat van dienst en besloten met het over handigen van hun onderscheiding. Een bijzonder woord van hulde richtte hij tot de heer J. de Boer Sr., hem daarbij als persoonlijk geschenk een Dubbel-sculptuur van Wim Kuyl overhandigend. De heer De Boer bedankte met enige welge meende woorden. De aanwezigen brachten hierna een bezoek aan de, na de verbouwing, schitterende kleedkamers en verdere outillage. Veel aandacht en waardering was er voor het gereed zijnde gedeelte van de foto-galery, die door de heer M.J.W. Mid dendorp, met behulp van de fotograaf Henk Becker wordt ingericht. De bedoeling is dat behalve van de bestuursleden - sinds 18 maart 1900 - er ook foto's zullen worden opgehangen van alle Ajax-spelers, die ooit in het Nederlands Elftal hebben gespeeld. Met een drankje en een hapje bleef het gezelschap nog eni ge tijd bijeen vóórdat de bijeenkomst door voorzitter Harm sen werd gesloten. De heer Mud legde de gebeurtenis foto grafisch vast. In de loop van het kalenderjaar 1982 zal het voor onder staande leden 25, 40, 50, 60 of 70 jaar geleden zijn dat zij als lid bij Ajax werden aangenomen. 25 jaar lid: A.P. van Ham, B. Muller, R.E. Rein, H.G.A. Timman en L.M. van Wijk; 40 jaar lid: A.R. Been, J.C. van Dijk en A.H. Spanjaard; 50 jaar lid: A. Brandsteder, G. Fischer, J.H. Potharst en J.H. de Ster ke; 60 jaar lid: W. Addicks, L.P.F. Koppen en R. de Wit; 70 jaar lid: F.W. Höhle. 8 Vorenstaande leden met hun echtgenote's zullen door het bestuur gewoontegetrouw op een zaterdagochtend in no vember 1982 in de bestuurskamer worden ontvangen om aldaar tijdens een gezellig samenzijn hun onderscheiding in ontvangst te komen nemen. De leden die in 1982 langer dan 25 jaar lid van de vereniging waren ontvingen van het comité 'Bordjesclub', bestaande uit de leden W.F. Volkers, J. de Boer Sr., W.F.C. Bruijnes- teijn, G. Fischer en M.J.W. Middendorp een circulaire waarin ze werden uitgenodigd om donderdag 18 maart 1982 ter gelegenheid van het 82-jarig bestaan van Ajax aanwezig te willen zijn in het Restaurant van de Edenhal aan de Kruis- laan/Radioweg, waar de 37ste reünie van de 'Bordjesclub' zou worden gehouden, deze keer ter viering van het 82-jarig bestaan van Ajax. M.J.W. Middendorp schreef in het clubnieuws no. 6 van maart/april 1982 het volgende over het feest van 'De Oude Garde'. 'Voor de 37ste keer kwam de 'Oude Garde' bijeen en ook thans weer, zoals de laatste jaren te doen gebruikelijk, in het restaurant van de Edenhal. Twee en zeventig leden gaven acte de présence, waarbij dit jaar helaas niet de voorzitter van het comité 'Bordjesclub' Wim Volkers was, een en ander, zoals hij in een brief mededeelde, als gevolg van wat moeilijkheden met zijn gezondheid. Maar gelukkig wijzen de laatste berichten op verbetering en het is te verwachten dat Wim de volgende keer (in principe wordt dat 17 maart 1983) de bijeenkomst weer zal leiden. Nu, als van ouds, groeide vanaf 17.30 uur, het aantal deelne mers aan de borreltafel, groeide ook de sfeer, was er gezel ligheid, was intussen ook de muziek, het duo Peter Maclean, in actie gekomen om het hunne daartoe bij te dragen, zodat toen om 20.15 uur het sein 'aan tafel' werd gegeven de stem ming er goed in zat. De pauzes tussen de verschillende gangen boden gelegen heid tot het officiële woord, onder meer een toespraak van voorzitter Harmsen, het zingen van clubliederen en dergelij ke. De Ajax-mars werd daarbij staande gepresenteerd als een hulde aan onze club in verband met zijn 82-jarig bestaan. Uit volle borst klonk het: Heil-o-heil, rood witte schare Jammer was het dat enkele jarenlange getrouwe Bordjes mannen door omstandigheden verstek moesten laten gaan, maar we hopen dat ze er de volgende keer weer bij zullen zijn. Verheugend was dat er ook nieuwe gezichten waren. Al met al dachten wij, kan deze Reünie weer als geslaagd worden beschouwd.' Tot zover de heer Middendorp, waaraan kan worden toege voegd, dat deze een goede plaatsvervanger van Wim Vol kers bleek te zijn. Woensdag 14 april 1982 was voor het betaald voetbal een belangrijke dag, want de Amsterdamse Rechtbank kwam tot de principiële uitspraak dat de N.O.S. moet betalen voor het uitzenden van radio-flitsen van voetbalwedstrijden. Een soortgelijke uitspraak deed recent een Deense rechter in een analoog proces. Ook hier werd een claim op vrije nieuwsgaring afgewezen. De N.O.S. is wel tegen de uitspraak van de Amsterdamse

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 8