De schitterend door Jesper Olsen genomen vrije schop, wat de gelijkmaker (3-3) betekende in de finale strijd tegen AZ '67 ('AMSTERDAM 707') Dan was er nog de deelname van AJAX aan het 'Amsterdam 707-toernooi'We zullen er niet tè uitvoerig bij stilstaan, omdat u waarschijnlijk er alles al van weet: van onze perfect spelende ploeg tegen niemand minder dan het sterke Tottenham Hot spur, dat weliswaar niet in zijn sterkste formatie verscheen, wat echter niet wegnam, dat de wijze waaróp Ajax hier de lakens uitdeelde en met 3-2 zegevierde (Schoenaker 2x, Mo lenaar 1x) zeer indrukwekkend was en het publiek met volle teugen deed genieten. Dat deden de aanwezigen ook op de tweede voetbaldag (zondags) toen zo 'n 40.000 koppige menigte de finalestrijdzag tussen AJAX en AZ '67, welke laatste kans had gezien over FC Köln 1-0) heen te gaan. Het werd een finale vol sensatie en spanning, waarbij onze jongens een 3-0 achterstand nog vóór de rust zagen gereduceerd tot 3-1, dankzij een kopbal van Rijkaard en na de pauze door (weer) Dick Schoenaker en Jesper Olsen (schit terend genomen vrije schop) op gelijke voet (3-3) als AZ '67 gebracht. Het Olympisch Stadion trildekansen over-en-weermis sers over-en-weerEinde 3-3. Verlengen 2 x 7V.2 minuut. In deze periode kreeg Jesper DE kans ons de overwinning te brengen, maar helaasWe kwamen op strafschoppen en pas in de tweede periode hiervan viel het lot ten gunste van de Alkmaarders. Wat een propaganda was deze partij voor het mooie spel, dat VOETBAL heet, geweest. Bij de prijsuitreiking werd Jesper Olsen uitgeroepen tot de beste speler van het toernooi, Dick Schoenaker tot top-scorer (3) en Schumacher (FC Köln) als beste doelverdediger. Besluiten we met de mededeling, dat de clubavonden weer begonnen zijn. Vrijdags-avonds kunt u in het boven-restaurant weer biljarten, klaverjassen en gewoon lekker kletsen. Eens per maand wordt een clubavond-met-dames georganiseerd, waaraan meestal (vanwege die dames) een bijzonder tintje. Verder zijn er evenementen als: St. Nicolaas-avond, Kien- avond, Eierenavond (uiteraard omstreeks Pasen), Visdag en nog veel meer. De heren van de clubavondcommissie - a propos: ook de Lotto- en Toto-commissie is daar present - heten u bij voor baat van harte welkom. Nu, u zult ook wel bemerkt hebben: van die KORTE kroniek, die wij in het begin aankondigden, is niet veel terecht ge komen! Ach ja, AJAXje raakt er niet over uitgepraat. Maar thans gaat toch werkelijk de streep eronder. Mart. J. W. Middendorp 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 6