CONTROLE - COMMISSIE VERGADERINGEN PERSONEEL TERREINPERSONEEL CONCIËRGE - ECHTPAAR In het verenigingsjaar 1980-1981 kwam het Ajax-Nieuws ook 9 keer uit met 144 bladzijden tekst. De vaste rubrieken werden verzorgd door: Kroniek - M.J.W. Middendorp; Presidentieel - A. Harmsen; Seniores-overzicht - W.F. Schoevaart, J. Fleijsman en W.W. Heisterkamp; Ajax 2 - M. van Croonenburg; Rondom de Jeugd - H. Bijvank en M.J.W. Middendorp; Overzicht junio res D en E - H. Bijvank; Interviews - M. Middendorp; Notulen van vergaderingen - G.M. Holsheimer en jaarverslag 1981- 1982-J.H. Westrik. Ook in het afgelopen verenigingsjaar werden enige inter views gepubliceerd, gehouden door M. Middendorp met de heren A.J. van Eijden, H. Bijvank en J. van 't Schip. Misschien bij gebrek aan een nieuw 'slachtoffer' schreef hij in het nummer van mei/juni 1982 onder de naam 'Gedenk waardig' een artikel over het seizoen 1981-1982. Incidenteel met een verslag van een tournooi: H.K. van Teu- nenbroek. A.R. Been, A.L. van Zoest en H. Bijvank. Diverse jeugdleiders schreven verslagen over de prestaties van hun elftal. Losse artikelen: Visdag - K.W. van Mourik; Carnaval bij Ajax - A. Kraan; Contributie seizoen 1982-1983 - L.F. Bartels; Veteranen honkbal - M. Bremer. Vader en zoon Middendorp zorgden praktisch voor de inhoud van ons Officieel Programma, dat bij de thuiswed strijden werd uitgegeven. Namens het bestuur zeggen wij de leden van de commissie, in 't bijzonder Hoofdredacteur M.J.W. Middendorp, hartelijk dank voor hun inspanning, opdat de leden ook weer in het afgelopen verenigingsjaar het Ajax-Nieuws in hun bus kre gen. Ook woorden van dank aan de fotograaf de heer Mud en de heer W.v. Steenbergen Jr van Drukkerij Grafica. De commissie bestond in het afgelopen verenigingsjaar uit de navolgende heren: W. Brouwer, G. Couton, G. Dermout, J.M. Jansen, H.B. Lauer, J.J. Ledegang, (voorzitter), R. Ojevaar, J.J. Porten gen, W.H. Rossen, C. Snijder, Ph. v.d. Stam, (secretaris), J.H. de Sterke, W. Wassenaar. In de loop van het jaar werd de commissie nog versterkt door toetreding van de heer H.J. Teunissen. Bij brief van 9 juni 1982 deelde de heer W.H. Rossen [we gens ziekte van de heer Van der Stam tijdelijk secretaris] mede, dat met ingang van het seizoen 1982-1983 de com missie wordt uitgebreid met de heren M.F. Bakker en A.G. Speijdel. Reeds meerdere keren - en ook nu wil ik er weer op wijzen - is duidelijk gemaakt dat de heren hun taak geheel vrijwillig vervullen en het alléén in het belang van Ajax doen. Ze heb ben daarbij niet altijd prettige ervaringen, voornamelijk door het optreden van eigen leden die niet bereid zijn de aanwijzingen van de commissie-leden op te volgen. Bedenkt U toch dat genoemde heren niets doen uit eigen belang, maar alleen trachten alles op het complex rimpeloos te doen verlopen. Namens het bestuur dank ik de heren hartelijk voor de wijze waarop zij hun vaak ondankbare taak vervullen. In het afgelopen verenigingsjaar werden 4 vergaderingen van de ledenraad gehouden, waarover in het hoofdstuk 'Le denraad' reeds verslag is gegeven. Verslag van de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering, gehouden op 10 september 1981, werd reeds gedaan in de notulen, voorkomende in het Ajax-Nieuws no 3 dd novem ber 1981. Tijdens het afgelopen verenigingsjaar nam Mej. J.E. Ko ningsontslag per 1 september 1981. Met ingang van dezelf de datum werd als typiste, receptioniste en telefoniste aan genomen Mej. S. Mol. Het ere-lid de heer W.F.C. Bruijnesteijn, was bijna iedere middag en tijdens de vacantieperiode zonodig hele dagen op de Administratie aanwezig voor het verlenen van assi stentie bij de werkzaamheden. In de periode dat het verzenden van diploma's en afgifte van seizoenkaarten veel extra werk met zich meebrengt was het lid van verdienste de heer F.C. Molema, zoals altijd, weer bereid zich hiervoor in te zetten. Een woord van lof voor beide heren en dank aan het gehele administratieve personeel mag hier zeker niet ontbreken. Tengevolge van klachten betreffende het onderhoud van de velden (vooral over het hoofdveld) door De Dienst voor de Sport had het bestuur besloten het contract met De Dienst voor de Sport per 1 januari 1982 op te zeggen en het onder houd vanaf die datum door eigen personeel te laten verrich ten, onder toezicht van de heer H.J.W. Pil. Het terreinpersoneel werd daarom met een man versterkt door per 1 december 1981 als terreinknecht in dienst te nemen de heer M. Wildeboer. Voor het onderhoud van onze velden hebben we nu in vaste dienst: P.C. Bosman (voorman), M. Wildeboer en C. Huybregtse, welke laatste echter in januari 1983 in militaire dienst moet. Het bij ons in dienst zijnde echtpaar Lubbers nam per 14 februari 1981 ontslag. Met ingang van diezelfde maand werd als nieuw conciërge-echtpaar aangesteld, de heer en mevrouw Van Ingen. Op hun verzoek werd de conciërge woning opgeknapt. 32

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 32