TERREIN- en ONDERHOUDSCOMMISSIE REDACTIE-COMMISSIE Tot besluit waren de deelnemers met hun dames omstreeks 18.30 uur aanwezig in het Restaurant van de Edenhal, direc tie Sjaak Swart en Bram Haverkamp. Allereerst was er een gezellig borreluurtje waarna plaats werd genomen aan de keurig gedekte tafels. Ook ditmaal ontbraken de vaasjes met orchideen voor de dames niet, deze keer verzorgd door de heer Ojevaar. Het diner was een groot succes met er tussendoor een dans je op de muziek van de 'Lion Combo' o.l.v. Henk de Leeuw. Het optreden van Jacqueline Zoutberg oogste veel succes en natuurlijk kwam ook nu weer Tante Leen achter de micro foon met haar grandiose zangkwaliteiten. Prijswinnaars: 1e prijs met 22 vissen Jan Hoopman, slemie- lenprijs Henk Stam - 0 vissen; grootste baars: Cor Pavort 28 cm. Het totaal aantal gevangen vissen: 312 stuks, dat precies was geraden door Joop Minderhoud. Op 26 november 1981 werd er een clubavond met dames gehouden. Met een bezoek van Sint Nicolaas en Zwarte Piet waarbij bleek dat de Sint goed op de hoogte was van het Ajax-gebeuren. De jaarlijkse Kienavond, georganiseerd door de Clubavond commissie, werd gehouden op vrijdag 18 december 1981. De opkomst was minder groot dan andere jaren, waar schijnlijk tengevolge van de bar slechte weersomstandighe den, namelijk vorst, mist en gladheid. De gebruikelijke mooie prijzen waren er wel, als steeds weer veelal ter beschikking gesteld door leden, waarvoor dank. Vrijdag 9 april 1982 (Goede vrijdag) wederom een avond met dames voor de gebruikelijke eieravond. De commissie had op vrijdag 16 april 1982 een klaverjas- wedstrijd georgaiseerd tegen de Ontspanningscommissie, die door laatstgenoemde werd gewonnen. Nieuw was ook de Wijnavond, die vrijdag 14 mei 1982 werd gehouden in samen werking met B.V. De Vecht, waar de gehele avond gratis wijn kon worden gedronken. Bovendien waren er hapjes en allerlei soorten kaas. Ook de dames waren van harte welkom. Deze avond werd beschouwd als de officieuse sluitings avond. De laatste clubvond in het afgelopen verenigingsjaar werd gehouden op vrijdag 11 juni 1982. De eerste clubavond in het verenigingsjaar 1982-1983 zal plaatsvinden op vrijdag 20 augustus 1982. Op zaterdag 13 februari 1982 organiseerde de vrienden van Ajax 'De Meerkoeten' voor de negende keer in successie het jaarlijkse Carnavalsfeest in het Ajax-Restaurant. Het be stuur van de Meerkoeten bestaat voornamelijk uit Ajaxle- den. Behalve de bekende 'Twee Pinten' waren het vooral 'Het Hamilton Kwartet' en zeker ook de boerenkapel 'De Krutjes- blaozers' die voor uitstekende carnaval-schlagers zorgden, waarop niet alleen gedanst kon worden, maar waardoor ook de vele polonaises een spektakel werden. Ook het show-element werd voortreffelijk door de boeren kapel verzorgd. Dan was er onze 'Raad van Elf', dit keer onder leiding van Prins Bob I met assistentie van zijn adjudant, die door hun enthousiasme het feest dat accent gaven wat het verdiende, namelijk een carnavalsavond van jolijt en gezelligheid. Nadat in 't verleden de heren J. van Praag, A. Kraan, J.H. Westrik en B. Haarms tot Ridder van de Meerkoeten waren geslagen was het deze avond de heer J. Asbeek Brusse die tot Ridder werd benoemd. Vrienden van Ajax en Raad van Elf, bedankt voor uw voor treffelijke organisatie. (Ontleend aan het verslag van de heer A. Kraan, bezoeker van alle negen avonden). Namens het bestuur hartelijk dank aan de leden en hun hel pers van de actieve clubavond-commissie, die gedurende het gehele jaar met veel inzet tracht om Ajacieden op vrij dagavond een ontspannen avond te bezorgen. Op 1 juli 1981 bestond deze commissie uit de heren: H.J.W. Pil; J.D. Sebus; J.L. Staneke en L.F. Bartels als voorzitter. Omstreeks half oktober verliet de heer Staneke de commis sie en de overige leden vonden aanvulling niet nodig. Omdat per 1 januari 1982 het contract met De Dienst voor de Sport voor het onderhoud van onze velden werd beëin digd en ter besparing van kosten het onderhoud van de vel den in eigen beheer werd genomen, werd de heer Pil bereid gevonden het nodige toezicht hierop te houden. De heren hadden ook besprekingen en toezicht betreffende het plaatsen van nieuwe hekken om het veld, de gezinstribu ne, wijzigingen op de staantribunes en een goede afscher ming om het overlopen tegen te gaan. Ook in verband met de verbouwing van het ere-terras en de bestuurskamer is er steeds weer voldoende werk aan de winkel; eveneens de aanleg van een TV-circuit vergt veel tijd. Namens het bestuur woorden van dank aan de commissie leden voor de vele tijd die zij voor Ajax over hebben en om er voor te zorgen dat niet gezien kan worden, dat ons stadion ondertussen al weer 48 jaar oud is. Op 1 juli 1981 bestond deze commissie uit de heren: A. Harmsen; M.J.W. Middendorp en M. Middendorp. In de jaarvergadering van de ledenraad van 27 augustus 1981 werden deze drie heren wederom voor een jaar herko zen, zodat er geen wijziging plaats vond in de commissie. In het afgelopen verenigingsjaar verschenen de volgende 6 nummers van het Ajax-Nieuws, in totaal 104 bladzijden tekst bevattende. Nrs. 1/2 september/oktober 1981 bevattende 16 bladzij- den; Nr. 3 november 1981 bevattende 20 bladzij- den; Nr. 4 januari 1982 bevattende 16 bladzij- den; Nr. 5 februari 1982 bevattende 16 bladzij- den; Nrs. 6/7 maart/april 1982 bevattende 12 bladzij- den; Nrs. 8/9 mei/juni 1982 bevattende 24 bladzij- den. 31

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 31