ENQUETE-COMMISSIE TOTO- en LOTTO-COMMISSIE CLUBAVOND-COMMISSIE Maandagavond 24 augustus 1981 had een bespreking plaats over het door het Accountantskantoor Dijker Doornbos samengestelde financiële rapport over het boek jaar 1980-1981. Hierbij waren aanwezig: Accountant Drs. J.C. Burggraaff en zijn assistent de heer Van der Kerkhof; de vijf bestuursleden; Van de financiële commissie waren aanwezig de heren Ir. J. Lambregts en Drs. L.M. van Wijk en de administrateur, de heerG.M. Holsheimer. Na vertrek van de heren Burggraaff en Van der Kerkhof wer den door het bestuur nog enige financiële zaken met de heren besproken en tevens de begroting voor het boekjaar 1981-1982 behandeld en goedgekeurd. Op 25 maart 1982 had het voltallige bestuur in aanwezigheid van administrateur Holsheimer een bespreking met de heren Lambregts en Van Wijk betreffende diverse financiële punten. In de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van 10 sep tember 1981 werd door de heer Van Wijk, namens de com missie, voorgesteld de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid, hetgeen met algemene stemmen ge schiedde. Namens het bestuur woorden van dank aan de leden van de commissie voor de verrichte werkzaamheden en de prettige samenwerking in het afgelopen verenigingsjaar. Volgens het bepaalde in artikel 19 van het Huishoudelijk Reglement dient deze commissie te bestaan uit een voorzit ter, een secretaris en een lid. Als zodanig treden respectievelijk op: a. de secretaris van de vereniging; b. de secretaris van de commissie jeugdvoetbal en c. de secretaris van de commissie amateur seniores voet bal. In verband met het vorenstaande bestond de commissie ook in het afgelopen verenigingsjaar weer uit de heren: J.H. Westrik, voorzitter; A.R. Been, secretaris en W.F. Schoevaart, lid. Ook in het afgelopen verenigingsjaar bleef de commissie een zogenaamde 'slapende' commissie. Dit werd veroorzaakt doordat de heer Been ten nauwste betrokken is bij het aannemen van jeugdleden en de heer Schoevaart bij het aannemen van amateur-seniores leden, zodat het door de commissie niet nodig werd geacht de nieuwelingen ook nog voor haar te laten verschijnen. Het aannemen van nieuwe ondersteunende leden blijft veel al beperkt tot bekenden van werkende- of ondersteunende leden, zodat er volgens de commissie geen aanleiding bestaat om hiervoor in vergadering bijeen te komen. Op 1 juli 1981 bestond de commissie uit de leden: G.J. Hulscher; j. Slauerhof en F.C. Molema; C.W.F. Timman. 30 Zonodig was Mevr. Slauerhof altijd bereid de commissie te assisteren. De heer F.C. Molema was in het afgelopen verenigingsjaar 25 jaar lid van de commissie. Als blijk van waardering ont ving hij van het bestuur een cadeaubon. In de tot dusverre gevolgde werkwijze werd geen wijziging gebracht. Wel werd door de Bond het zegelen van formulie ren gewijzigd in het gebruik van een machine. Iedere vrijdagavond zijn de heren en eventueel mevrouw Slauerhof vroegtijdig in de bestuurskamer aanwezig voor de in ontvangstname van de formulieren, het controleren daar van en ze door de machine af te stempelen. Als alle inleveraars zijn geweest moeten de door de K.N.V.B. voorgeschreven administratieve handelingen worden ver richt en wanneer dan ook nog is vastgesteld dat financieel alles klopt moeten de formulieren worden weggebracht naar het kantoor van de K.N.V.B. afdeling Amsterdam in de Emmalaan. Uit het financieel verslag van penningmeester Bartels zult u op de jaarvergadering van de ledenraad en/of op de jaarlijk se Algemene Ledenvergadering wel vernemen hoe groot het bedrag is dat door de deelnemers aan de toto en/of lotto en de activiteiten van de commissie in de kas van Ajax is terecht gekomen. Namens het bestuur worden de heren en mevrouw Slauer hof hartelijk dank gezegd voor de inzet om het voor Ajax bestemde gedeelte van de inleg zo hoog mogelijk te doen zijn. Op 1 juli 1981 bestond deze commissie uit de volgende leden: K.W. van Mourik, voorzitter; E.W. Bormann; M. Lindeman en C.A. Welling. De commissie leed een ernstig verlies door het zeer onver wachts overlijden van voorzitter Karei van Mourik, sinds 1957 lid van de commissie; later volgde hij de heer Cor la Fleur op als voorzitter. Zonder de andere leden te kort te doen kan gesteld worden dat Van Mourik de stuwende kracht in de commissie was, waarbij wordt gedacht aan de clubavonden met dames, de visdag, de Sint Nicolaasviering en de Kienavond. De drie overblijvende leden stelden het bestuur voor om met aanvulling van de commissie te wachten tot de eerste club avond in het nieuwe verenigingsjaar, omdat de grote evene menten die door de commissie worden georganiseerd reeds achter de rug waren. De traditionele visdag werd in het afgelopen verenigingsjaar gehouden op zondag 11 oktober 1981 te Nieuwe Niedorp. De start was 's morgens 7.00 uur vanaf het Ajax-stadion en in tegenstelling met voorgaande jaren werd er gereisd met een bus van Oostenrijk B.V. met een prima chauffeur achter het stuur. De viswedstrijd zelf speelde zich af in Langereis. De visom- standigheden waren niet optimaal. Het was droog, dat wel, maar er stond veel wind en de omstandigheden waren zo, dat óp de wind moest worden gevist, maar de vangst viel niet tegen, 131 stuks. De terugreis verliep volgens schema en waren de heren dus om 16.00 ijur terug op het Ajax-stadion.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 30