Financiën Perspectief/conclusie nauwer contact met de vaste begeleider c.q. commissie zal worden onderhouden. Dit om adequaat te kunnen rea geren bijvoorbeeld bij (veelvuldig) verzuim, teruglopende schoolresultaten of omstandigheden welke ingrijpen ge wenst maken. Deze werkvorm mag zeker als geslaagd worden beschouwd, hetgeen bleek uit de vele ad-hoc contacten met docenten alsmede het periodieke evalua- tieoverleg, gehouden op 10 december 1981 en 25 februari 1982. - de dato 28 september 1981 start interviews, dit beteken de voor de 'vaste begeleiders' een welhaast dagelijks aanwezig zijn op het Ajax-stadion. In een tijdsspanne van zo'n twee weken werd deze klus geklaard en kwam de inventarisatie van de spelers, welke werden toegelaten tot de studiebegeleiding rond. De huiswerkbegeleiding nam begin oktober 1981 een aanvang. - de studiebegeleiding gaf wat het aantal deelnemers betreft, wederom een duidelijke stijging aan en schom melde rond de veertig spelers. Daarnaast werd er aan een twaalftal spelers uit de betaalde sector enige vorm van begeleiding gegeven. Reden waarom ook dit jaar moest worden overgegaan tot de aanstelling van zes docenten, welke afhankelijk van de groepssamenstelling van de huiswerkklas of de noodzaak van privé-ondersteuning werden ingeroosterd. De begeleiding aan de betaalde spelers strekte zich uit van een enkel advies tot het onder gaan van een studie/beroepskeuzetest door de Idenburg Stichting. Hetgeen voor een aantal resulteerde in een pri vé-ondersteuning bij de te volgen studie. Vermeldens waardig is hier eveneens de ondersteuning aan een speler uit de A-selectie bij het behalen van het trainersdiploma. Voor alle duidelijkheid, begeleiding op het niet voetbal- technisch vlak, conform het gestelde in het huishoudelijk reglement. Gebruik makend van de goede contacten bin nen de onderwijswereld wist de commissie, na contact met de Utrechtse Kring van Repetitoren ten behoeve van een speler van de A-selectie, gedurende dertig uur een gratis repetitor te realiseren voor een extra ondersteu ning bij zijn Rechtenstudie. In totaal betrof het vijf spelers van de A-selectie die op het gebied van studie intensief werden begeleid. De studiebegeleiding werd op 14 mei 1982 in samenhang met de beëindiging van de voetbaltraining afgesloten. Op het moment van schrij ven van dit rapport zijn nog niet alle exacte schoolresultaten bekend, maar aan de hand van ons bekend zijnde gegevens kan worden gesteld, dat de studiebegeleiding wederom een maximaal rendement heeft opgeleverd. - Waren er in het verleden nog weieens schoolproblemen met betrekking tot deelname c.q. plannen van jeugdtour- nooien, dan is dit nu verleden tijd. Als dienstverlenend orgaan heeft de commissie desgevraagd haar advies mogen geven of deelname aan een tournooi al dan niet verantwoord was. Indien de noodzaak daarvoor aanwezig was, nam de commissie hierover contact op met de schooldirecties, bijvoorbeeld indien voor hun deelname aan een tournooi vrijaf van school moest worden verkre gen, hetgeen in alle gevallen door de schooldirecties werd gehonoreerd. Slechts één enkele maal moest de commis sie adviseren, om niet deel te nemen aan een tournooi, welk advies door de jeugdcommissie c.q. bestuur tot haar volle tevredenheid werd overgenomen. - Een zaak welke veel minder reden tot tevredenheid geeft en de grootste aandacht verdiend is die van bemiddeling bij het zoeken naar een passende werkkring. De voorge nomen (in eigen beheer) vacaturebank bleek reeds in het voorafgaande jaar geen respons te vinden bij eventuele kandidaatwerkgevers en dit jaar is dit, mede door de eco nomische recessie niet anders. Van het Gewestelijk Arbeidsbureau is weinig of niets te verwachten, mede gelet op de wensen/noodzaak van aangepaste werktijden, afhankelijk van al dan niet beho ren bij de betaalde spelersgroep danwel het volgen van part-time studie. De commissie moet dan ook met een gevoel van machteloosheid erkennen dat ondanks de eigen initiatieven, (tot en met het begeleiden tijdens de sollicitatiegesprekken) het niet lukte om een tweetal spe lers van respectievelijk het tweede elftal en de A-selectie aan een passende werkkring te helpen. Deze tegenslag werd gedeeltelijk ondervangen door een inmiddels aangevangen studie, waarbij zij individuele stu diebegeleiding krijgen, maar duidelijk zal zijn dat een stuk praktijkervaring niet kan en mag ontbreken. De commis sie stelt dan ook de grootste prioriteit, om samen met het bestuur een vorm te vinden, waarin zij de sponsors kan interesseren om in deze leemte te voorzien. - Tot slot van deze opsomming mag zeker niet ontbreken de kwestie van afvloeing van jeugdspelers. Door de goe de samenwerking van commissie en jeugdcommissie werd de commissie zo snel mogelijk geïnformeerd en in een aantal gevallen werd zelfs de vaste begeleider betrokken bij het zogenaamde afvoeringsgesprek. Ook de wijze waarop in de Edenhal het seizoen 1981-1982 voor de jeugd werd afgesloten, met de huldiging van de kampioenselftallen en het afscheid van vertrekkende spelers, waarbij de Studie- en Begeleidingscommissie aanwezig mocht zijn, verdient een pluim aan het adres van de jeugdcommissie. - Zo vond op 27 mei 1982 de laatste (evaluatie) vergadering van de commissie plaats, waarbij zij het genoegen had kennis te maken met de voor het seizoen 1982-1983 aan gestelde trainer de heer T. Bruins Slot. De wijze waarop door de nieuwe trainer over 'spelersbegeleiding' wordt gesproken, geeft het volste vertrouwen een waarborg te zijn voor een voortzetting van de goede werkcontacten met de trainers-staf. Bij de door de heer G. Holsheimer verstrekte opgaaf van uitgaven gemaakt ten behoeve van de commissie is enige toelichting hier wel op zijn plaats. De ten opzichte van voor gaande jaren in het oog springende kosten zijn gelegen in het feit, dat de kosten van het rapport 'Ajax begeleidt' plus de presentatie daarvan, geheel ten laste van het aan de commissie ter beschikking gestelde budget zijn gebracht. Een nadere bestudering van de uitgaven leert namelijk, dat de werkelijke kosten met betrekking tot 'begeleiding' prak tisch hetzelfde zijn gebleven, vandaar onze kreet: geen slecht resultaat. Het lijkt echter niet onwaarschijnlijk nu de begeleiding zich meer dan voorheen uitstrekt over de betaalde spelers, dit een stijging van de begeleidingskosten met zich brengt. Uitgaande van dezelfde financiële moge lijkheden voor het seizoen 1982-1983 hoopt de commissie aan het eind van dat jaar wederom te kunnen stellen: 'geen slecht resultaat'. Naast de voortzetting van haar normale werkzaamheden, 28

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 28