Contacten binnen/buiten de vereniging Een greep uit de activiteiten seizoen 1981-1982 Wat eveneens niet onvermeld mag blijven is de gift groot 1000,—, welke op de kampioensreceptie namens het Gemeentebestuur, door loco-burgemeester de heer L. Kuy- pers aan de voorzitter werd aangeboden. In zijn toespraak benadrukte de heer Kuypers de noodzaak van maatschap pelijke begeleiding, zoals die bij Ajax bestaat. Woorden welke door de voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal de heer Mr. E. Vilé werden onderstreept, daarbij de hoop uitsprekend, dat dit voorbeeld van 'Ajax begeleidt' door alle betaald voetbal organisaties zal worden overgenomen. Namens de S.B.C. bedankte voorzitter Harmsen de heer Kuypers voor de gift. Voor de geschiedenis lijkt het vermeldenswaardig dat de voorzitter in zijn dankwoord aan de heer Vilé het dringende advies gaf zich ook over de maatschappelijke spelersbege leiding bij de K.N.V.B. zelf te beraden. De toekomst zal uit wijzen of dit heeft doorgeklonken. De ontwikkelingen in het afgelopen jaar hebben de S.B.C. veel publiciteit cq. belang stelling gebracht. De S.B.C. heeft zich voorgenomen terug te keren in de anonimiteit om in alle rust haar werkzaamhe den te kunnen voortzetten. Taakverdeling en werkwijze van de commissie. Voor wat betreft de samenstelling heeft de commissie geen wijziging ondergaan. Echter met betrekking tot de werkwij ze is voor het seizoen 1982-1983 een iets gewijzigde struc tuur gekozen. Alhoewel de werkwijze van het afgelopen sei zoen met een 'vaste begeleider' per spelersgroep als geslaagd mag worden aangemerkt, meent de commissie bij nieuwe ontwikkelingen haar werkwijze daarop te moeten afstemmen. Begeleiding is en blijft een continu ontwikkelingsproces. Het waarborgen van de herkenbaarheid c.q. aanspreekbaar heid van de commissie voor ouders, spelers, leiders en trai ners is slechts een kwestie van goede afspraken, welke aan het begin van ieder seizoen kunnen en moeten worden gemaakt. Waar geen afspraken over te maken zijn is het opbouwen van een vertrouwensrelatie met een speler; dit is meer een kwestie van tijd. Reden dat binnen de commissie de behoef te bestaat om als 'vaste begeleider' van met name de B- juniores de overgang naar de A-juniores mee te maken. Deze indeling is niet absoluut en kan zonodig in het belang van de speler doorbroken worden. De taakverdeling met betrekking tot de spelersbegeleiding ziet er nu als volgt uit: de heer D. Karremans: A-selectie; de heer I. Waas: 2e elftal, plus algeheel coördinator; de heer T. Tielenburg: A-juniores; de heer J. Tielenburg: B-juniores, plus overhead-functie; de heer H. de Weers: C-juniores (D en E-juniores). Daar de heer J. Tielenburg naast zijn overhead-functie de begeleiding van de B-juniores op zich neemt, zal er het komende jaar, mede gelet op de inkrimping van de B- en C-juniores, een meer evenredige spreiding van werkzaam heden zijn. Met name de begeleider van de B-juniores heeft het afgelopen jaar onevenredig veel werk moeten verzet ten. De commissie heeft het volste vertrouwen, dat de nieuwe structuur de kwaliteit van de spelersbegeleiding zeker ten goede zal komen. Intern. De als prima ervaren contacten met bestuur, bestuursgede- legeerde, elftalleiders en trainersstaf werden mede door de gehanteerde werkwijze van het afgelopen jaar verder geop timaliseerd. Dat een enkele afspraak met de bestuursgede- legeerde weieens de mist in ging, werd door de vele ad-hoc contacten, bijvoorbeeld die in de bestuurskamer, niet als een gemis ervaren. De S.B.C. bezint zich echter wel om de bestuursgedelegeerde een tegen dit ongemak opgewassen agenda te adviseren, hetgeen voorhands niet eenvoudig lijkt. Eveneens mag hier niet onvermeld blijven de goede samenwerking met de heer G. Holsheimer, die met de hem ten dienste staande middelen en medewerkers een belang rijke ondersteuning voor de S.B.C. is. Extern. Naast de reeds bestaande ad-hoc contacten met personen, diensten en instellingen zijn er het afgelopen jaar contacten gelegd, c.q. weet de S.B.C. zich verzekerd van de deskun digheid van de heren Logchies en Mastro op het gebied van: - belastingaangelegenheden - verzekeringszaken - financieel/economisch gebied Ook de contacten met het Ministerie van Defensie werden verder geintensiveerd, met name door de heer D. Karre mans, die bij de desbetreffende garnizoenscommandanten en de Commissie Internationale Militaire Sportzaken C.I.M.S. uitstekende contacten heeft opgebouwd. Dit mag wel blijken uit de maximale medewerking met betrekking tot het vrijaf geven voor wedstrijden, tot het 'in gezamenlijk overleg' bepalen van de oproepdatum voor het vervullen van de militaire dienstplicht. Na de vacantie hervatte de commissie haar werkzaamheden weer op 13 augustus 1981. Zoals te doen gebruikelijk, met het op langere termijn vaststellen van de werkkalender. Als vaste onderdelen werden geagendeerd de afstemmings- gesprekken met de jeugdcommissie en trainers, docenten studiebegeleiding en bestuursgedelegeerde. Tevens wer den de data vastgesteld met betrekking tot de jaarlijks terugkerende werkzaamheden, zoals de interviews en het opstarten van de studiebegeleiding. Verder stelde de com missie zich ten doel, haar rapport 'Vijf jaar spelersbegelei ding' in de loop van het seizoen te voltooien. Dat kwaliteit waarborg moest zijn is duidelijk, reden dat de commissie zich niet liet dwingen door tijd, c.q. datum. Al snel bleek een wekelijkse vergaderfrequentie dan ook gewenst. Een korte opsomming van enkele werkzaamheden. - de dato 8 september 1981 vergadering met de jeugdcom missie en trainers, waarbij uiteenzetting van de taakver deling en de te volgen werkwijze, plus de te maken werk afspraken centraal stond. Dit bleek dan ook wederom de basis te vormen voor een uitstekende samenwerking met de jeugdcommissie en trainers. - de dato 24 september 1981 vergadering met de docenten van de studiebegeleiding. Afgesproken werd dat er een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 27