Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Zandvoort- se Sport Vereniging 'Zandvoortmeeuwen' namen de junio res A 2, B 1 en 2, C 12 en 3, D 12 en 3 en E 1 deel aan de jeugddag op 15 augustus 1981. Elk elftal speelde maar 1 wedstrijd. Alle wedstrijden werden gewonnen. De uitslagen waren respectievelijk: 4-2, 10-0, 23-0, 11-1, 9-0, 15-0, 9-0, 11-0, 9-0, 7-0 en 5-1Totaal: gesp. 11 gew. 11 gel. 0 verl. 0 punten 22 voor-tegen 113-4. De jeugdcompetitie begon op zondag 6 september 1981. De juniores A 1 uitkomende in de interregionale jeugdcom petitie District West I, klasse A, behaalde wederom het kam pioenschap van hun afdeling, deze keer zelfs ongeslagen, 20 gewonnen en 2 gelijk, doelcijfers 105-17. Om de kampioen van District West te bepalen moest een uit en thuiswedstrijd worden gespeeld tegen Volendam, kam pioen van klasse B. De uitslagen waren: 6 mei 1982: Volendam 1-Ajax 1 1-3 9 mei 1982: Ajax A 1-Volendam A 1 5-1 Het gevolg hiervan was, dat de juniores A 1 mochten deelne men aan de wedstrijden om het Kampioenschap van Neder land van de interregionale jeugd. Deze wedstrijden werden zaterdag 5 en zondag 6 juni 1982 in het K.N.V.B.-Sportcen trum te Zeist gespeeld. De kampioenen van de andere districten waren: District II - Feyenoord, District Noord - Emmen, District Oost - De Graafschap, District Zuid I - R.K.T.V.V. en District Zuid II - Waubach. gesp. gew. gel. verl. punten voor-tegen Ajax 5 5 10 12-2 De Graaf 5 2 2 5 6-6 schap R.K.T.V.V. 5 2 1 2 5 6-6 Feyenoord 5 1 3 1 5 4-4 Emmen 5 - 3 2 3 1-4 Waubach 5 - 1 4 1 2-14 Ajax dus ongeslagen Kampioen van Nederland. Na afloop werd de prijsuitreiking verricht door de heer J. Jaspers, lid van het sectiebestuur amateur-voetbal. Opmer kelijk was dat alleen de aanvoerder van de Ajax-juniores A 1 een dankwoord sprak. Van de 8 jeugdelftallen werden er 5 kampioen van hun afde ling, te weten: juniores A 1 en 2, juniores B 1 en B 3 en de juniores C 1dus wederom werden in het afgelopen verenigingsjaar onze drie selectie-elftallen de A 1, B 1 en C 1 kampioen, perspectief voor de toekomst. Niet alleen de Jeugd-commissie maar de hele club kan trots zijn op dit resultaat. Namens het bestuur gelukwensen aan de spelers, trainers en (bege)leiders. Op de door Ajax jaarlijks gehouden instuifdagen was altijd veel kritiek van de zijde der amateur-verenigingen, verenigd in de Belangenvereniging Amateur Voetbalclubs Amster dam e.o. afgekort BAVA. Om tot een oplossing van de geschilpunten te komen had op 14 september 1981 een bespreking plaats tussen Ajax en de BAVA. Van Ajax waren aanwezig de heren Van Eijden, Neef jes en trainer Van Wijk en van de BAVA de heren Van der Heuvel, Stuart, Prins, Diekema en Manshanden. Nadat de heer Van Eijden de aanwezigen welkom heeft geheten, deelt hij mede, dat 98% van de jeugdige Ajaxspe- lers weer terugkeren naar het amateurvoetbal. Hij zou graag zien dat talentvolle spelertjes met toestemming van hun club, aan enkele proeftrainingen bij Ajax zouden mogen deelnemen. De heer Neefjes zegt dat instuifdagen voor Ajax erg belang rijk zijn omdat er dan ook veel jongens van buiten Amster dam komen, zoals bv. uit 't Gooi en de Zaanstreek. Resumerend: De afspraak werd gemaakt dat de volgende punten verder uitgewerkt moeten worden: 1. Bij afscouten van een speler, welke reeds enige malen anoniem is beoordeeld, zal de scout zich melden bij de voorzitter van de betrokken vereniging. 2. Indien Ajax een speler graag zou laten deelnemen aan een paar proeftrainingen, zal hiervoor eerst toestemming worden gevraagd aan het bestuur van de vereniging. 3. Indien een speler bij Ajax zal worden afgevoerd, wordt zijn oude vereniging als eerste hiervan in kennis gesteld. 4. Indien het mogelijk wordt dat de amateur-clubs betere spelers zelf melden bij het scouting-apparaat van Ajax, dan zouden de instuifdagen tot een minimum beperkt kunnen worden. De tweede bijeenkomst werd gehouden op 24 november 1981. Om 20.15 uur opent de heer Van Eijden de vergade ring met een woord van welkom. Hij deelt vervolgens mede, dat Ajax bewust de BAVA-najaarsvergadering niet heeft bij gewoond om de BAVA de gelegenheid te bieden de materie eerst in eigen kring te bespreken. Vervolgens zegt hij dat het bij Ajax onprettig is overgeko men, dat net toen er een positief contact was gelegd tussen Ajax en BAVA, nare publicaties verschenen in de BAVIAAN, het orgaan van BAVA. De heer Ten Dam zegt hierop, dat hij als afdelingsbestuur der (jeugd) van nabij heeft meegemaakt hoe Ajax en het amateurvoetbal, vooral ten aanzien van het jeugdvoetbal, uit elkaar groeiden en waarom zijns inziens de instuifdagen bij Ajax de verkeerde kant opgingen. Hij is nu inmiddels overtuigd van de positieve instelling van Ajax, zoals uit de tot nu toe gevoerde besprekingen is gebleken. In de najaarsvergadering hebben de BAVA-leden zich akkoord getoond met de door het BAVA-bestuur geformuleerde uit gangsprincipes: elke getalenteerde (jeugd)speler moet in de gelegenheid gesteld worden om te kunnen overgaan naar de in hem geïn teresseerde BVO; de overgang moet zodanig geschieden, dat de belangen van de speler en zijn amateurvereniging niet in gedrang komen. De BAVA-verenigingen hebben zeer uiteenlopende ervarin gen met Ajax: kritiek maar ook complimenten voor Ajax. Het zelf aanmelden van jeugdspelers door de amateurclubs bij Ajax ligt moeilijk. Er waren vragen over de terugkeer van afgeteste spelers in het amateurvoetbal. Het bestuur werd gemachtigd verder met Ajax te onderhandelen. De heer Van Eijden vraagt: 'bij wie kan Ajax het beste toe stemming vragen voor houden van proeftrainingen?' De heer Van der Heuvel antwoordt, dat dit telefonisch zou 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 24