AMATEUR-SENIORES-VOETBAL J. Holshuysen F.C. Volendam; W.M.A. Jansen gestopt met voetballen; R. Kraaij geen nieuw contract aangeboden; R. van Roon P.E.C.-Zwolle; J. Weggelaar P.E.C. Zwolle; M. Wiggemansen - Lugano; S. Ziegler terug naar Denemarken; C. Zwamborn M.S.V.-Duisburg; T. La Ling Panathinaikos. Op 1 juli 1982 stonden de volgende 21 spelers bij ons onder contract: 1. M. van Basten 11. E. Ophof 2. P. Boeve 12. F. Rijkaard 3. H. Galjé 13. J. van 't Schip 4. J.C. Cruyff 14. D.H. Schoenaker 5. E. Godee 15. P. Schrijvers 6. P. Hamberg 16. J. Silooy 7. W. Kieft 17. G. Vanenburg 8. S. Lerby 18. L. van Veen 9. K. Molenaar 19. J. Mölby 10. J. Olsen 20. P. Wijnberg. 21. J. Storm Tijdens de voorbereiding op het seizoen 1982/1983 zal bij Op 1 juli 1982 stonden de volgende 21 spelers bij ons onder contract: 1. M. van Basten 11. E. Ophof 2. P. Boeve 12. F. Rijkaard 3. H. Galjé 13. J. van 't Schip 4. J.C. Cruyff 14. D.H. Schoenaker 5. E. Godee 15. P. Schrijvers 6. P. Hamberg 16. J. Silooy 7. W. Kieft 17. G. Vanenburg 8. S. Lerby 18. L. van Veen 9. K. Molenaar 19. J. Mölby 10. J. Olsen 20. P. Wijnberg. 21. J. Storm Tijdens de voorbereiding op het seizoen 1982/1983 zal bij ons worden getest de speler FAMDI AHMED uit Singapore. Onder de titel 'Presidentieel' schreef voorzitter Harmsen in het Ajax-Nieuws van mei-juni 1982, no's 7 en 8 onder meer het volgende: 'Dan kom ik aan het punt: de-gaande-en-komende-man, waarbij wij eigenlijk momenteel hoofdzakelijk maar kunnen spreken van "de gaande man". Bij de trainers is dat dan Kurt Linder. Kurt, die van ons elftal een eenheid heeft gevormd, die gezorgd heeft dat er weer cement tussen de stenen zat, die Aad de Mos de gelegenheid heeft gegeven om zich helemaal voor te bereiden op diens nieuwe taak (hoofdtrainer). Die taak zal zeker niet gemakkelijk zijn, want het is immers nog altijd zo en dat is al vaak bewezen, dat het eenvoudiger is aan de top te komen dan aan de top te blijven. Overigens wil ik wat het vertrek van Linder betreft er nog bij vertellen dat het een privé-wens van hem was geen gebruik te maken van zijn optie bij Ajax te blijven om het simpele feit dat een jaar zonder gezin toch anders verloopt dan je je dat in het begin voorstelt. In ieder geval heeft Kurt zijn werk niet voor niets gedaan. Het Landskampioenschap behalen na één jaar moet toch ook een bepaalde bevrediging geven. Dan gaat bij ons afscheid nemen: Cees Groot. Cees, die jarenlang onze jeugd heeft getraind; ik moet u zeggen dat het ons enorm veel pijn doet dat hij deze stap heeft moeten nemen. Maar zijn zaken gaan vóór en gelukkig gaan die zo goed, dat hij geen tijd meer kan opbrengen voor het zware werk bij Ajax. Eén ding is zeker: het zal heel moeilijk worden Cees te vervangen, vooral ook omdat hij zo'n enorm Ajax- hart heeft. Dan is bij ons weggegaan de trainer van de amateurs, de heer J. Gieltjes. Ik wens hem en de zijnen alle goeds toe. Wij hebben voor hem alweer een opvolger gevonden, wiens naam ik straks zal noemen. Dan zijn, wat de spelers betreft op dit ogenblik bij ons ver trokken: Jan Weggelaar, die een plaats heeft gevonden bij P.E.C.-Zwolle; ook Rini van Roon is daarheen gegaan. Ik wens beiden verder veel succes toe. Dan Wim Jansen. Wim heeft de wens te kennen gegeven met voetballen te willen stoppen en graag een applicatie cursus voor trainer te willen gaan volgen. Gewoon een jaar rust neemt en eraan gaat werken dat hij volgend jaar inder daad zijn trainers-diploma heeft. Dan spreek ik de wens uit dat Ajax nog eens zo gelukkig mag worden om Wim als jeugd-trainer te kunnen aantrekken, waarbij wij natuurlijk niet het probleem uit het oog moeten verliezen wat betreft het heen-en-weer reizen tussen H.I.Ambacht en Amster dam. Verder heeft Steen Ziegler ons vaarwel gezegd. Hij is terug naar Denemarken. Wij wensen hem in zijn verdere loop baan, vooral zakelijk, veel succes toe. Dan blijft er van de vertrekkenden nog over: Piet Wijnberg, waarvoor belangstelling is vanuit het buitenland, maar een definitief besluit is nog niet gevallen. En dan Tscheu la Ling. Deze heeft te kennen gegeven - overal waar hij maar kon - niet meer met Ajax verder te willen gaan. Maar op het moment dat ik deze woorden op papier zet is er nog geen enkel contact met welke club dan ook uit het buitenland geweest. Maar ook met zijn wensen zullen we rekening hou den. Wat de contract-spelers verder aangaat: de overeenkom sten met Peter Boeve, Edo Ophof en Dick Schoenaker zijn met drie jaar verlengd. Driejarige contracten zijn verder gesloten met Marco van Basten, E. Godee en John van 't Schip en met een aantal andere jeugdspelers hebben wij goede intentie-verklarin gen, zodat ook zij in de toekomst voor Ajax zijn veilig gesteld. Zoals nu algemeen bekend mag worden geacht is Aad de Mos de opvolger van Linder; Aad wordt voortaan geassi steerd door Hassie van Wijk. De taak van deze laatste wordt overgenomen door Ton Bruins Slot, een niet onbekende naam in de Amsterdamse Voetbalwereld. De vacature ont staan door het vertrek van de heer Gieltjes (trainer ama teurs) is opgevangen door de benoeming van de heer Rou- bos. Rest dus nog een vervanger voor Cees Groot; het zou ook kunnen zijn dat we in deze sector drie trainers aanstel len, teneinde de jeugdopleiding nog krachtiger aan te pak ken.' Tot zover voorzitter Harmsen. De samenstelling van de amateur-seniores-commissie be stond op 1 juli 1981 uit de volgende leden: A. Alleman, 5e elftal; W.W. Heisterkamp. 4e elftal; H. v.d. Zwaag, 3e elftal en W.F. Schoevaart, secretaris. In september deelde Wim Heisterkamp mede, dat hij in ver band met studie zijn activiteiten als begeleider van Ajax 4 een paar jaar moest onderbreken, maar dat hij wel mede werking zou blijven geven aan het Ajax-nieuws. De commissie vond de heer A.L. Blekkenhorst bereid de ontstane vacature op te vullen. De heer Gieltjes was wederom trainer. De aanvang van de training voor alle seniores was op maan dagavond 3 augustus 1981. Traditiegetrouw had de secretaris van de commissie, de heer Schoevaart weer gezorgd voor een aantal oefen- en indelinqswedstrijden. 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 22