2. De commissie kiest uit haar midden een voorzitter en een secretaris. De namen van de gekozenen worden direct doorgegeven aan het bestuur. 3. De commissie brengt aan het eind van elk verenigings jaar, binnen één maand, schriftelijk verslag uit aan het bestuur over haar werkzaamheden en bevindingen en zo nodig kan zij tussentijds gevraagd of ongevraagd advies uitbrengen aan het bestuur. Oud artikel 19 wordt artikel 20; Oud artikel 20 wordt artikel 21; Oud artikel 21 wordt artikel 22; Oud artikel 22 wordt artikel 23; Oud artikel 23 wordt artikel 24; Oud artikel 24 wordt artikel 25. Uit de vergadering komt de suggestie naar voren nu tevens reglementair vast te leggen dat ondersteunende leden na een bepaald aantal jaren, werkend lid zouden kunnen wor den. Doch aangezien de meningen hierover verdeeld zijn, wordt besloten dat ten aanzien van dit punt in het algemeen, het bestuur zich nog eens zal beraden. Mededeling(en) van het bestuur. De voorzitter deelt mede, dat zoals ieder reeds heeft verno men Ajax een contract voor shirtreclame met T.D.K. heeft gesloten voor een periode van 3 jaar. De reden van T.D.K.-zijde hiervoor is dat men weliswaar het grootste marktaandeel in cassette's en tapes bezit, maar dat de naambekendheid hier ver bij achter blijft. Na de vrijwel afgesloten onderhandelingen met T.D.K. heb ben zich nog enkele firma's gemeld. De voorzitter is van mening dat het door de KNVB genoem de vereveningsfonds niet uit de opbrengst van shirtreclame moet worden samengesteld. Indien er verevening plaats zal vinden zal dit moeten geschieden over meerdere opbrengst van recettes uitgezonderd van Europacup voetbal. Hij zegt verder geen moeite te hebben met het B.B.I. als adviserend orgaan. Voorts is de overheid bezig het zwart- geld-circuit te ondervangen via invoering van o.a. het druk ken van seizoenkaarten bij een centrale instantie via de KNVB te Zeist. Het bestuur van Ajax heeft zich verzet tegen deze maatregel, omdat controle door een register-accoun tant toch ruim voldoende moet zijn. Het competitieverloop is eigenlijk wat uit de hand gelopen, want wie had de huidige situatie wat de toeschouwers betreft nu eigenlijk verwacht. De thuiswedstrijden tegen F.C.Utrecht en A.Z.'67 zijn praktisch uitverkocht, maar nog steeds is het bestuur van mening dat het kampioenschap geen verplichting is. De besprekingen met Johan Cruyff ver lopen goed en op een enkele uitzondering na willen we toch graag de ploeg die nu in 't veld staat bij elkaar houden. Trainer Linder zal op eigen verzoek terugkeren naar Zwit serland. Het bestuur en de spelers zijn blij met de wijze waarop Linder bij Ajax heeft gewerkt. J.M. van Wijk zal 2e trainer worden en T. Bruins Slot wordt Hoofd jeugdopleiding. Voor C. Groot is nog geen vervanger gevonden. Als opvolger van J. Gieltjes is de heer Roubos aangetrokken. Het bestuur is verder van plan het ere-terras te verbouwen om daardoor zogenaamde logeplaatsen te creëren met de bedoeling een bepaalde categorie mensen aan Ajax te bin den en om er financieel op vooruit te gaan. De logeplaatsen gaan 2.500,— per stuk (excl. B.T.W.) kos ten en er hebben zich reeds gegadigden aangemeld. De bestuurskamer zal ook moeten worden verbouwd om voor deze mensen tevens ruimte in de bestuurskamer te creëren. Niet een ieder zal een logeplaats kunnen bezetten omdat er ballotage zal plaatsvinden. 6a. Voorstel van het bestuur om de werkende leden A.R. Been en A. Boerkoel op grond van aan de vereniging bewezen diensten te benoemen tot leden van verdien ste. (Artikel 5, lid 7, van de statuten). Voorzitter Harmsen deelt mede, dat de heer A. Boerkoel vanaf 1938 lid van de vereniging is, gedurende de periode 1961 -1969 deel uitmaakte van de commissie amateur senio res voetbal; in de periode 1970-1975 leider was van Jong Ajax; van 1975-1980 lid van de jeugdcommissie en sinds 2 jaar weer leider van Ajax 2. Hij wordt benoemd tot lid van verdienste, waarmede hij hem van harte feliciteert. De heer Boerkoel zegt perplex te staan door de mededeling, maar dat hij bijzonder blij is met deze benoeming en dankt de leden van de ledenraad hiervoor. Vervolgens feliciteert de voorzitter de heer A.R. Been omdat deze eveneens tot lid van verdienste is benoemd, gezien zijn verdiensten voor de vereniging, namelijk van 1963-1975 lid van de commissie amateur-seniores voetbal, van 1975- 1980 lid van de jeugdcommissie en vanaf 1 september 1980 secretaris van laatstgenoemde commissie. De heer Been is sinds 1942 lid van de vereniging. Ook de heer Been zegt bijzonder blij te zijn met zijn benoe ming en dankt de ledenraad hiervoor. 7 Rondvraag. De volgende leden maakten gebruik van de Rondvraag. Het ten berde gebrachte onderwerp is tussen haakjes vermeld. K. Bakker (financieel resultaat), M. Caransa (logeplaatsen), H. v.d. Zwaag (kapot geslagen ruit van een kassiersloket, zwarte handel in toegangskaarten), H.J.W. Pil (lof voor gemeentelijke instanties), T. Bogaard (B.A.V.A.), A. Boer koel (shirtreclame en ere-terras), J.H. Potharst (individuele training), C.A. v.d. Wal (training). 8. Sluiting. In onderling overleg wordt de datum van de jaarvergadering van de ledenraad vastgesteld op donderdag 26 augustus 1982 en de datum voor de Jaarlijkse Algemene Ledenverga dering op donderdag 9 september 1982. Hierna sluit voorzitter Harmsen de vergadering en wenst iedereen wel thuis. Hiermede ben ik aan het eind gekomen aan het vastleggen van de aktiviteiten van de ledenraad in het verenigingsjaar 1 juli 1981 tot en met 30 juni 1982. Aangenomen wordt dat deze verslaggeving uitgebreid genoeg is om u in staat te stellen een verantwoord oordeel te kunnen vellen of volgens u de werkzaamheid van de leden raad voldoende is geweest. 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 16