Vergadering 29 april 1982 Voorzitter Harmsen deelt mede, dat diverse argumenten hebben geleid tot de thans voorgestelde contributies enz. Betreffende de contributie voor de jeugdleden is hij van mening dat de vereniging Ajax de jeugdspelers erg veel biedt. Hij denkt hierbij aan de opleiding door de diverse trai ners en de studiebegeleiding, hetgeen enorme kosten met zich meebrengt. Het is niet de bedoeling dat deze kosten in zijn geheel via contributieheffing worden opgebracht, het geen een onmogelijkheid zou zijn. Wel dienen de jeugdleden een redelijke contributie te betalen voor al hetgeen Ajax hen biedt. Na een langdurige en uitgebreide discussie over dit onder werp wordt de contributie-verhoging in stemming gebracht en met meerderheid van stemmen aangenomen, (één stem tegen) 4. Mededeling(en) van het bestuur. Voorzitter Harmsen is tevreden over de verdere stijging van het aantal bezoekers in dit seizoen. Toch zal ook in het komende seizoen wederom bezuiniging moeten plaatsvin den o.a. op de spelerssalarissen, maar het beleid blijft wel gericht op het spelen van Europees voetbal. Binnenkort zal het boekje van de Studie- en Begeleidings commissie gereed zijn en worden toegestuurd naar de diverse politieke partijen, Ministeries, KNVB, clubs en belangenverenigingen. Aan de commissie is opdracht gege ven haar taken verder uit te breiden tot en met de A-selectie, waarvan sommige spelers nu al gebruik maken. Hij wil nog maals de leden van de Studie- en Begeleidingscommissie bedanken voor al het goede werk dat zij tot op heden voor Ajax hebben verricht. De voorzitter zegt vervolgens dat hij geschrokken is van het bezoek aan de kienavond. De belangstelling hiervoor van onze leden, donateurs en ook buitengewone leden, loopt steeds meer terug. Hij denkt er aan tot het oprichten van een club van 80 of 100 over te gaan en geeft dit idee mee aan de leden van de vergadering ter overdenking en uitwerking. Hij deelt mede, dat de commissie van Goede Diensten het bestuur een advies heeft gegeven omtrent een verzoek van de leden van de controle-commissie. Het bestuur heeft besloten het advies van de commissie op te volgen om een aantal leden van de controle-commissie voor benoeming tot werkend lid op de agenda van de volgende vergadering te plaatsen. De heer Harmsen deelt mede, dat in het afgelopen jaar bij dragen van C.R.M. zijn ontvangen voor accomodatieverbe- tering, voor een gezinstribune en kort geleden ook voor de aanleg van een TV-circuit. Aangezien Ajax ook belangrijk in de aanlegkosten moet bijdragen noemt hij het van CRM ont vangen bedrag niet subsidie, maar een bijdrage in de kos ten. Het concierge-echtpaar Lubbers gaat Ajax per 1 maart a.s. verlaten; voor een toelichting daarop geeft hij het woord aan de heer Bartels. Voorzitter Harmsen deelt mede, dat deelname van Ajax aan het internationaal tournooi Amsterdam 707 twijfelachtig is geworden omdat we een aanbieding uit Zuid-Amerika heb ben ontvangen waarvoor we een vergoeding krijgen die de aanbieding voor deelname aan Amsterdam 707 ver te boven gaat. De heer Van Zanten, organisator van het tournooi Amsterdam 707 is op de hoogte van de door Ajax gevoerde bespreking omtrent deelname aan het tournooi in Zuid- Amerika en heeft gelet op het grote financiële voordeel voor Ajax begrip voor het standpunt van Ajax. De heer Bartels zegt dat aan de KNVB reeds is verzocht om als eerste wedstrijd voor het seizoen 1982-1983 een thuis wedstrijd vast te stellen. Voorzitter Harmsen zegt dat er nog onderhandelingen gaande zijn over vriendschappelijke wedstrijden tijdens het zogenaamde 'carnavals-weekend' en voor direct na afloop van de competitie. 5. Rondvraag. Hiervan werd gebruik gemaakt van de volgende leden: (het door hun aangesneden onderwerp is tussen haakjes ver meld). G. Fischer (benoeming werkend lid J. v. Veen), A. Kraan (overbevolking bestuurskamer na afloop van de wedstrijd, reeds sollicitatie ontvangen voor concierge), W.F. Schoe- vaart (Linder en C. Groot), J.H. Potharst (individuele trai ning), H. v.d. Zwaag (niveau donateurs en interview K. Mole naar), N. Klok (TV-uitzending over een supporter op de F- side), I. Waas (niet verstrekken van alle informatie aan de ledenraad en contact jeugd/seniores), A.R. Been (verpach ting kantine Voorland), C.A. v.d. Wal (affaire Cruyff). 6. Sluiting. In onderling overleg wordt de datum van de volgende verga dering vastgesteld op donderdag 29 april 1982. Voorzitter Harmsen sluit de vergadering en wenst iedereen wel thuis. 1. Opening. Voorzitter Harmsen opent de vergadering door de aanwezi gen welkom te heten, in 't bijzonder het ere-lid Vunderink. Afwezig met bericht van verhindering is de heer Gianotten. De leden Been en Van der Zwaag komen later door wedstrij den van jeugd en seniores. Afwezig zonder bericht van verhindering de heer Klok Jr. Verder werd bericht van verhindering ontvangen van ere voorzitter Van Praag en van de ere-leden De Boer, Bruijnes- teijn en De Jongh. Aanwezig zijn 25 leden, alsmede bestuurslid Van Eijden, het bestuurslid Neefjes is wegens vacantie in 't buitenland ver hinderd. 2. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede, dat er geen ingekomen stukken zijn. 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 4 februari 1982. Geen van de leden heeft op- of aanmerkingen, zodat de notulen ongewijzigd door voorzitter Harmsen worden vast gesteld. 4. Wijziging van het huishoudelijk reglement. Controle-commissie. Artikel 19. 1Het bestuur benoemt jaarlijks een commissie bestaande uit een aantal werkende- of ondersteunende leden, welke wordt belast met het toezicht op de kaartcontrole bij de toegang tot het stadionterrein en de tribunes, alsmede op het juist parkeren. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 15