Vergadering van 29 oktober 1981 financiële commissie en de administratieve staf te danken voor de samenwerking in het afgelopen jaar. LEVE AJAX!' De voorzitter geeft nog een toelichting aangaande de meer dere opbrengst van reclameborden in het huidige seizoen. 6. Verslag van de financiële commissie. De heer Van Wijk is van mening dat de verhouding tussen het bestuur en de financiële commissie va» uitstekend niveau was; over vrijwel alle zaken is uitvoerig besproken. Vrij snel was duidelijk dat het financieel bezien een slecht jaar zou worden. Ondanks alle aanleiding voor bezuiniging is de commissie niettemin van mening dat er in sommige gevallen wel tot uitgaven moest worden overgegaan. Bij vaststelling van de begroting moeten we duidelijk stellen wat ons doel is: a. een gezond Ajax zonder financieel risico; b. zolang mogelijk doorgaan om Ajax aan de top te hou den. De heer Van Wijk besluit met de mededeling dat hij namens de financiële commissie in de komende Algemene Leden vergadering zal voorstellen het bestuur décharge te verle nen voor het gevoerde financiële beleid. 7. Vaststelling van de door de financiële commissie goed gekeurde begroting voor 1981-1982. Tijdens de behandeling van de begroting komt de financiële positie nogmaals en vrij uitvoerig aan de orde. 8. Verslag van de Technische commissie. De heer Hordijk leest het volgende verslag voor: Amsterdam, augustus 1981. Mijne Heren, Het is de heren van de technische commissie en de bestuursvertegenwoordigers een genoegen u hierbij ver slag te doen over de werkzaamheden verricht in het afgelo pen verenigingsjaar. De commissie is zoveel mogelijk maandelijks bij elkaar geweest, waarbij echter in onderling overleg van deze regel werd afgeweken. De besprekingen werden dit verenigings jaar voor het eerst gehouden zonder de aanwezigheid van de technische staf, hetgeen deze besprekingen een nog openhartiger karakter gaf. Met name bij het doornemen van het spelerspotentieel heeft de commissie een duidelijk adviserende stem gehad. Hierbij zij nog vermeld dat de mening van de commissie overeen kwam met die van de technische staf. Zoals ook in het vorige verslag is gesteld, is de communica tie wederom verbeterd, waarbij er zich toch situaties heb ben voorgedaan en ook in de toekomst zullen voordoen dat slechts informatie achteraf kan plaatsvinden. Namens de commissie, Namens het bestuur, (w.g.) J. Hordijk en H.A. Smit.(w.g.) A.J. van Eijden en J. Neefjes. 9. Bespreking bestuursbeleid. Aangezien niemand hierover het woord vraagt is de heer Fischer van mening dat hieruit de gevolgtrekking kan wor den gemaakt, dat de leden van de ledenraad het met het gevoerde beleid eens zijn. Hij stelt verder vast dat iedereen ervan overtuigd is dat het uitoefenen van een bestuursfunc tie een moeilijke taak is. Men kan daarbij zeker rekenen op de steun van de leden van de ledenraad. 10. Bestuursverkiezing. Aftredend is de voorzitter, de heer A. Harmsen. Deze stelt zich herkiesbaar. De voorzitter geeft het woord aan de secretaris. De heer Westrik zegt dat er geen tegenkandidaat is gesteld en dat hij daarom voorstelt de heer Harmsen bij acclamatie te hérbenoemen voor de periode van 3 jaar. De vergadering geeft door een applaus te kennen hiermede akkoord te gaan. De heer Harmsen bedankt voor het in hem gestelde vertrou wen en voegt daaraan toe: 'Wat we moeten opknappen is soms ongelooflijk, maar we staan er voor.' 11. Benoeming Technische Commissie. Deze bestond uit de heren: sub-commissie A (betaald voet bal) A.J. van Eijden, voorzitter, leden J. Hordijk en A. Pronk; sub-commissie B (jeugdvoetbal) J. Neefjes, voorzitter, leden C.C. Harms en H.A. Smit. Besloten wordt dat de commissie in dezelfde samenstelling haar werk zal voortzetten. 12. Vaststelling Officieel Orgaan. Alle leden zijn van mening dat het Ajax-Nieuws ons officieel orgaan moet blijven. 13. Verkiezing Commissie van Redactie. Aftredend zijn de heren A. Harmsen, M. Middendorp en M.J.W. Middendorp. De heren stellen zich herkiesbaar. Voorzitter Harmsen stelt vast dat er geen tegenkandidaten zijn gesteld en dat de heren zich herkiesbaar stellen, zodat hij voorstelt hen bij acclamatie weer voor 1 jaar te benoe men. Applaus. 14. Rondvraag. Van de Rondvraag werd door de volgende leden gebruik gemaakt: achter de naam is het onderwerp vermeld. H.J.W. Pil (zaak Keizer), A. Kraan (commissie van Goede Diensten, kandidaatstelling van de heer I. Waas), G. Fischer (inkrimping van de ledenraad), H.A. Smit (uitnodigingen Europacupwedstrijden), N.J. Gianotten (positie van de heer W. de Lange, notulen van de vergadering van 12 maart 1981), J.H. Potharst (arbeidsvergunningen). 15. Sluiting. In onderling overleg wordt de datum van de volgende verga dering vastgesteld op donderdag 29 oktober 1981. De vergadering wordt hierna door voorzitter gesloten met een: wel thuis. 1. Opening. Voorzitter Harmsen opent de vergadering met de aanwezi gen welkom te heten, in het bijzonder het ere-lid Vunderink, zijn mede-bestuursleden Van Eijden en Neefjes, alsmede de nieuwe leden Bogaard, Pronk en Waas. Afwezig zijn met bericht van verhindering de heren Van 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 13