Jaarvergadering, gehouden op 27 augustus 1981 Dit jaar zijn dus aan de beurt van aftreden: J. Hordijk, C.C. Kamlag, N. Klok Jr., J.H. Potharst, A. Pronk, H.G.A. Timman, C.A. v.d. Wal en H. v.d. Zwaag. Van de leden N. Klok Jr. en H.G.A. Timman werd bericht ontvangen dat zij zich niet herkiesbaar stellen. Volgens het bepaalde in artikel 25, lid 3, van de statuten moet in een verenigingsjaar ten minste vier keer een verga dering van de ledenraad worden gehouden. In het afgelopen verenigingsjaar kwam de ledenraad vier keer in vergadering bijeen, zodat precies aan vorenstaande reglementaire bepaling werd voldaan. De vier vergaderingen werden op de onderstaande data gehouden: 27 augustus 1981: jaarvergadering; 29 oktober 1981: periodieke vergadering; 4 februari 1982: periodieke vergadering; 29 april 1982: periodieke vergadering. Opdat u zich een oordeel kunt vormen omtrent de werk zaamheid van de ledenraad in het verenigingsjaar 1 juli 1981 tot en met 30 juni 1982 volgen hieronder verslagen van de vier vergaderingen. I. Opening Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen hartelijk welkom, waarbij hij excuses vraagt voor de te late aanvang, veroor zaakt door een belangrijke aangelegenheid waarover be- stuursoverleg direct noodzakelijk was. Bericht van verhindering is ontvangen van de leden Boer- koel, Keijzer, Lambregts, Middendorp en Vischschoonma- ker; van ere-voorzitter Van Praag en van ere-lid Vunderink. Zonder bericht van verhindering is niet aanwezig de heer Caransa. Aanwezig zijn 19 leden, zodat voldaan is aan de reglemen taire bepaling, dat een vergadering rechtsgeldig is wanneer ten minste 18 leden aanwezig zijn. Vervolgens begroet de voorzitter de ere-leden De Boer, Bruijnesteijn, De Jongh en Volkers, alsmede zijn mede bestuursleden Van Eijden en Neefjes. Hij vervolgt met de mededeling dat voor het seizoen 1981- 1982 het aantal contractspelers aanzienlijk zal worden ver minderd. Hij is er gelukkig mede, dat de eerste Europacup-wedstrijd tegen Tottenham Hotspur thuis wordt gespeeld. Tevens is hij blij met de vele positieve reacties die zijn ontvangen naar aanleiding van de TV-uitzending waarin de opening van de nieuwe gezinstribune werd genoemd. Ook vak M van de Reijnoldstribune is met een toegangsprijs van 12,50 goed in trek. In samenwerking met CRM en BBI is de afrastering van het hoofdveld aangepast aan de blijkbaar huidige eisen. De voorzitter zwaait lof toe aan de Terrein- en Onderhouds- commissie die vooral in de afgelopen periode veel werk heeft verzet. Vervolgens deelt hij mede, dat het contract met de Dienst voor de Sport betreffende het onderhoud van de velden is opgezegd per 1 januari 1982. In verband met kos tenbesparing zal dat onderhoud in eigen beheer worden genomen. Voorts zal in de zeer nabije toekomst de admini stratie geautomatiseerd worden. Positief vindt hij de door stroming van onze jeugdspelers naar het eerste elftal. 12 Hij vindt het onjuist dat als spelers van A.Z.'67 geen trek hebben in het spelen in het Nederlands elftal er zomaar 5 spelers van Ajax worden aangewezen, met als gevolg dat Ajax daardoor geen vriendschappelijke wedstrijd kan spe len, hetgeen voor ons financieel nadeel ten gevolge heeft. Tot slot deelt voorzitter Harmsen mede, dat er bij de thuis wedstrijden in het seizoen 1981-1982 in overleg met de poli tie wederom gefouilleerd zal worden om zodoende te trach ten het F-side probleem tot een goede oplossing te bren gen. 2. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede, dat er 2 brieven zijn binnengeko men en wel van de heren Van Praag en Middendorp dat ze niet op de jaarvergadering aanwezig kunnen zijn. 3. Notulen van de vergadering van 14 mei 1981, worden na een korte discussie door voorzitter Harmsen vastgesteld. 4. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1980-1981. Voorzitter Harmsen merkt op dat de secretaris wederom veel werk van zijn jaarverslag heeft gemaakt en spreekt zijn waardering hierover uit. Hierna worden over verschillende punten vragen gesteld en op- en aanmerkingen gemaakt, waarna een ieder met lof spreekt over het vele werk dat de secretaris heeft besteed aan zijn verslag. 5. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1980-1981. Het seizoen 1980-1981 heeft weer aangetoond dat de finan ciële resultaten van een voetbalvereniging bijna geheel afhankelijk zijn van het succes op het veld. Bij de presentatie van zijn laatste financiële verslag heeft de heer Brandsteder de wens uitgesproken dat het succesvolle jaar 1979-1980 een begin mocht zijn van een lange reeks van jaren met positieve saldi op de rekening van baten en lasten en dat ook in sportief opzicht ons Ajax goede succes sen zou blijven behalen. De heer Bartels moet helaas mededelen dat de successen in het veld niet zodanig zijn geweest dat de wens van de heer Brandsteder is verwezenlijkt. De vroege uitschakeling in de Europacup door 'Bayern Mün- chen' was niet alleen sportief opzicht een tegenvaller, maar het was eveneens financieel een zware klap. In zijn blik op de toekomst zegt hij dat uit het financiële ver slag over het afgelopen seizoen overduidelijk blijkt dat de opbrengsten moeten stijgen. Aantrekkelijk voetbal, ge paard gaande met goede resultaten zijn hiervoor een eerste vereiste, want dat doet het publiek komen. Het bestuur heeft vóór de aanvang van het nu lopende sei zoen de omrastering om het veld laten vernieuwen en 'n vak op de Reijnoldstribune ten behoeve van de beveiliging van het publiek en de spelers doen reserveren. De kosten zullen kritisch worden bekeken. Het eerste resul taat hiervan is de vermindering van het aantal contractspe lers van 33 tot 23 waarvan er nog 2 zijn uitgeleend. Echter zal door de gehele vereniging, met nadruk op gehele, absoluut verder bezuinigd moeten worden. Het eerste jaar van zijn penningmeesterschap was niet gemakkelijk, maar hij hoopt en verwacht dat Ajax in het sei zoen 1981-1982 goede successen zal boeken, zodat hij aan het eind van het volgende verenigingsjaar een vrolijker ver slag zal kunnen uitbrengen. 'Rest mij nog mijn mede-bestuursleden, de leden van de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 12