wen werd eerst in het bestuur besproken en wel op 2 februa ri 1982. Op 9 maart 1982 volgde hierover een bespreking met de heren Fischer, Kraan, Middendorp, Potharst en van der Zwaag, leden van de Ledenraad. In de Ledenraad-vergadering van 29 april 1982 werd met het plan accoord gegaan. De opzet houdt onder meer in: honderd genummerde en van naambordje voorziene luxe zitplaatsen voor de duur van één seizoen aan geselecteerde sympathisanten te verhuren; toewijzing op volgorde van binnenkomst te doen geschie den; er een soort ballotage zal plaatsvinden, door een door het bestuur te benoemen commissie van drie leden, in verband met het veilig stellen van de belangen van Ajax-leden; de prijs per zetel, inclusief alle eraan verbonden rechten, is gesteld op Fl. 2500,— (exclusief BTW) per seizoen. Behalve de vermelde overdekte zitplaats op het ere-terras bij alle thuiswedstrijden van Ajax 1 in het Ajax-stadion (com petitie-, vriendschappeijke- en Europacup, uitgezonderd wedstrijden voor de KNVB-Beker) krijgt men ook een van te voren bekende plaats op het ere-terras van het Olympisch Stadion, als Ajax daar zijn competitie- of Europacup-wed- strijden e.d. speelt. Ook de gratis parkeerkaart is behalve voor het Ajax-stadion eveneens geldig bij Ajax-wedstrijden in het Olympisch Sta dion. Op dit moment hebben zich 80 gegadigden gemeld. Besprekingen werden gehouden met de heren Former, Kloppert en Drager van Heineken en de heren Hafkamp en Wagtendonk van De Vecht B.V. om te trachten tot een bete re exploitatie te komen van het Horeca-gebeuren. Met de gemeente Bloemendaal werd een overeenkomst gesloten behelzende de huur van het derde voetbalveld op het sportpark te Vogelenzang om daar op donderdag en/of vrijdag te kunnen trainen als tengevolge van de slechte toe stand van ons voorveld dat daarop niet mogelijk is. Besloten werd in het seizoen 1982-1983 aan journalisten bij onze thuiswedstrijden alleen toegang te verlenen indien ze in 't bezit zijn van een door Ajax verstrekte perskaart. De meisjes van Amstelveen die voor ons loten verkopen voor de secondenloterij werd toestemming verleend om bij Ajax-Sparta op 6 april een voorwedstrijd te mogen spelen. Bij de wedstrijd Ajax-P.S.V. op 18 april in het Olympisch sta dion werd als voorwedstrijd gespeeld: Oud Ajax-Oud Inter nationals. Met ingang van 1 juli 1982 zal de firma Ven te Diemen als sponsor optreden. Dit zal ook geschieden door Wijnhandel Gall Gall B.V. Laatstgenoemde begon direct door middel van een kleurrij ke folder, met het starten van een grootscheepse campagne voor het bestellen van seizoenkaarten. Met A.V.C. Nederland werd op 16 april 1982 een 3-jarig con tract getekend betreffende de door ons te voeren shirt reclame, met de letter T.D.K. Wij waren de eerste vereniging die een dergelijk contract sloot: ook hier dus Ajax aan de spits Aan de heer van Warmenhoven, die stopte als consul van de Bond, werd na de wedstrijd Ajax-FC Utrecht bij monde van voorzitter Harmsen een cadeaubon aangeboden, terwijl zijn echtgenote bloemen kreeg. Aan het lid van Verdienste, de heer F.C. Molema werd een cadeaubon ter hand gesteld omdat hij 25 jaar lid was van de Toto- en Lottocommissie. Vóór de aftrap van de wedstrijd Ajax-N.A.C. op 18 oktober 1981 werd de Gezinstribune door Mr. J. Verhoeve, direc teur-generaal van C.R.M. officieel in gebruik gesteld. Hierbij waren ook aanwezig de heer E. Vilé, voorzitter van het sec- tiebestuur betaald voetbal, de heer J. van Praag, vice-voor- zitter van het sectiebestuur betaald voetbal, de heer Bre merkamp van de KNVB, de heren Versteeg en Louwers van G.T.I. en de heer Keizer van het Bouwkosten Management B.V. Van het gemeentebestuur werd bericht ontvangen dat Burgemeester Polak was verhinderd en dat in zijn plaats de Wethouder Kupers aanwezig zou zijn. De heer Verhoeve was vergezeld door de heren H. Mannen, R. de Vries en Jorrit- sma. De bezoekers van de Gezinstribune kregen als aandenken een vaantje aangeboden. Besloten werd de spelers van Basten en Godee een contract aan te bieden. De jeugdspelers Bakker, Winnie Haatrecht, Menzo en Panhuis krijgen de gelegenheid om zich in het sei zoen 1982-1983 in Ajax 2 te bewijzen en zijn door intentie verklaringen door Ajax veilig gesteld. De receptie op 11 juni 1982 gehouden in het Crest-hotel, ter gelegenheid van het behalen van het twintigste kampioen schap van Nederland was goed bezocht. In de vorm van mooie bloemstukken, telegrammen, brieven en sprekers met levende woorden werd tot uitdrukking gebracht, dat Ajax terecht Kampioen was geworden. Van het bureau Inter Football ontvingen de bestuursleden elk een kristallen borrelglaasje, waarin hun voornaam was gegraveerd. Van de Directie en commissarissen van het Olympisch sta dion werd een aantal dozen met wijn ontvangen. De sprekers Wethouder L. Kuypers als loco-burgemeester, Mr. E.J.A. Vilé namens het sectiebestuur betaald voetbal en het Bondsbestuur, de heer Ad de Haas van D.W.S., de heer A. v.d. Laan bestuurslid van Feyenoord, de heer Smit van A.V.C. Nederland (T.D.K.) en de heer Frank van Blauw Wit overhandigden mooie geschenken. De heer Kuypers had de dames van de bestuursleden niet vergeten want ze kregen van hem een sjaal, waarop gevels van oude huizen in Amsterdam waren afgebeeld. De heer Smit had voor de spelers, bestuursleden en enige anderen videocassettes meegebracht, waarop de drie laat ste competitieduels: Ajax-P.S.V., Roda J.C.-Ajax en Ajax- A.Z.'67 waren opgenomen. Voorzitter Harmsen bracht, mede namens de andere bestuursleden, dank voor de geschenken en benutte de beantwoording van de sprekers om hier en daar in treffende bewoordingen te spreken voor het Nederlandse voetbal in 't algemeen en speciaal over de verhouding K.N.V.B.-Ajax. Of hij de heren wakker heeft geschud zal moeten worden afge wacht. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 10