225222 Ajax-jeugd op tournooien A.F.C.-tournooi voor C1 en C2-juniores Leidseplein 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bel: aan de spelers voor hun inzet en gedragin gen...' het was een fijn seizoen dat we met elkaar hadden', aldus de slotwoorden. Van de acht in competitie-verband spelen de elftallen werden er dus VIJF KAM PIOEN en drie eindigden eervol op de tweede plaats. Ons dunkt alles bij elkaar reden tot tevredenheid, waarbij wij tevens dank brengen aan al degenen die zich voor onze jeugd zoveel inspanning getroostten. Wij van de Redactie danken voor de trouwe inlevering van de wedstrijdverslagen, waarbij wij onze erkentelijkheid speciaal richten aan het adres van Hans Bijvank als zijnde de wekelijkse 'verzamelaar' van al die schrifturen. Gaarne spreken wij de hoop uit het komen de seizoen weer op allen te mogen reke nen. MartJ. W. Middendorp We beloofden u aan het begin van dit overzicht, nog de resultaten in deze rege len op te nemen wat betreft het optreden van onze JUNIORES A1 in Zeist, bij het veroveren van de titel, zoals deze in Zeist officieel door de speaker werd genoemd: Kampioen van Nederland van de gese lecteerde jeugd. Uit de verschillende Nederlandse ge westen traden 6 clubs aan: EMMEN, RK T.V.V., FEYENOORD, DE GRAAFSCHAP, WAUBACH en AJAX. De eerste dag no teerden onze jongens: Ajax-Waubach 4—1, Ajax-Feyenoord 1-0, Ajax-Emmen 2-0. Dat waren 6 punten; naaste concur rent was De Graafschap met 5 punten, Feyenoord 4, de rest minder. Zondags kwam Ajax om 12.00 uur in het veld tegen De Graafschap. Rust 0-0, waarbij gecon stateerd kon worden dat we zeker niet zo'h gemakkelijke tegenstander hadden te verwerken. Maar een majestueuze kop stoot van Marco van Basten en een kei harde schuiver van Wim Bakker deden onze jongens toch aan het langste eind trekken en daarmede nu reeds de Ere-titel voor zich opeisen. Immers met nog één wedstrijd te spelen kon Ajax (8 pt.) niet meer worden ingehaald. De laatste partij ging tegen RK. T.V.V., zeker een ploeg die qua spelkwaliteiten zeer goede momenten had, doch de winst niet kon grijpen. Er was al vreugde genoeg toen kort voor het einde de eer kon worden gered. Einduitslag: 1. AJAX, 2. De Graafschap, 3. RK T.V.V., 4. Feyenoord, 5. Waubach, 6. Emmen. Veel belangstelling ook van Ajax-zijde, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. a.b. Juniores C1 bovenste rij v. I. n. r.Ruud Harms, Martin Bensch, Armana Doorn, Nick den Ouden, BertMillenaar, Enzo Pepe en leider Jan van Eijden. onderste rij v.l.n.r.: Dennis Troupêe, Dennis Zwartjes, Danny Nilster, Rinus de Balbiaan, Dennis Nederlofen Leeroy Echteld. Als invaller-leider (hr. J. van Eijden helaas ziek) mocht ik onze JUNIORES C1 bege leiden naar bovengenoemd evenement. Ons elftal heeft er daar alles aan gedaan voor een goed resultaat (1 e prijs) maar dat wilde niet lukken. We werden '3e'. Aangezien de Juniores C2 alle wedstrijden wonnen en de gezamenlijk te behalen punten per club doorslaggevend waren, won Ajax uiteindelijk dit tournooi. Een woord van lof voor de prima organisa tie. Jammer dat het weer niet erg mee werkte. R.V.C. TOURNOOI Met leider Jan van Eijden nog afwezig begeleidde ik de Juniores C1 ook naar R.V.C. (Rijswijk) waar een tournooi voor B- en C-Juniores gehouden werd. Wat ons bij A.F.C. niet lukte, kwam nu wél voor elkaar: vijf wedstrijden gespeeld, re sultaat 10 punten. Gelet op het sterke deelnemers-veld een uitstekend resultaat. Met vaak zeer goed voetbal en een enorme werklust gekoppeld aan een grote saam horigheid konden successen ook niet uit blijven. Daar ook de Juniores B1 goed draaiden, werden wij met een straatlengte voor sprong op nummer twee, wederom alge heel winnaar. Jongens, geweldig! Ook hier hulde aan de organisatoren voor hun voortreffelijk werk. (EN de weergoe- den waren goed gemutst ditmaal...) A. L. van Zoest 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 8