Seniores overzicht door W. F. Schoevaart, J. Fleysman en W. I Heisterkamp knalde de champagne, kortom was het feest in de Rood-Witte gelederen. Onze hartelijke gelukwensen aan de spe lers, aan leider Nol Boerkoel, aan trainer Hassie van Wijk en verder allen die op één of andere wijze bij het succes waren be trokken. AJAX2 IN DE RESERVE-EREDIVISIE... Dat is bereikt. Nu in deze omgeving onze kleuren op waardige wijze te verdedigen wordt een nieuw hoofdstuk. Tijdens de Pinksterdagen was AJAX 2 deelnemer aan het tradionele BLAUW WIT TOURNOOI. De resultaten waren: Ajax - FC Amsterdam 2-0 Ajax - Ipswich Town 0-2 Ajax - Tottenham Hotspur 2-0 Ajax - A.F.C. 2-0 Ajax - RWDM 0-1 Om de 3e/4e plaats: Ajax-D.W.S. 1-1 Ajax wint na strafschoppen, waarbij mag worden aangetekend dat onze doelman Sjaak Storm tweemaal zo'n 'elf-meter' uit zijn doel ranselde!!! Ajax2 bovenste rij v.i.n.r.: Trainer Hassie van Wijk, Rini van Roon, Martin Wiggemansen, Nico Berentsen, Eric Griffioen, Edwin Godee, Stanley Menzo, leider Nol Boerkoel en verzorger Frank Heegen. onderste rij v.i.n.r.: Jerry Haatrecht, Marco van Basten, Jan Weggelaar, Dennis de Graaf, Dennis van Wijken Corvan Garderen. Wij zijn alweer toe aan ons laatste compe titie-overzicht van 't voetbalseizoen 1981-1982. Het moet helaas een overzicht worden in mineur. Ajax 4 en Ajax 5 moeten het volgend jaar een trapje lager spe len; alleen Ajax 3 eindigde op een alleszins redelijke vierde plaats. Ajax 3 won in Alkmaar van AFC'34 2 met 1 -2, een prima prestatie, waarbij een fraaie afstandsgoal van Erik de Wolff het vermel den waard is. Tegen KW 2 in Krommenie verlóren we helaas met dezelfde cijfers (2-1); daar hebben we de wedstrijd in de eerste helft verloren. Gemiste kansen en domme pech stonden doelpunten in de weg. Drie dagen later stonden we - nu op ons eigen terrein - tegenover dezelfde tegenstander. Ditmaal werd het 1-1 en als er ooit door ons een punt onnodig uit handen is gegeven, was 't wel in deze ontmoeting. Een vijftal malen verschenen de aanvallers van Ajax alléén voor de KVV-doelman, maar het scoren bleef be perkt tot één treffer van Ron Oudendijk. 'Uit' tegen De Spartaan 2 verloren we met 1-0. Welliswaar werd er gedurende de hele wedstrijd aanvallend gespeeld, maar omdat we op dit punt te zwak waren, kwamen we niet tot scoren. Zelfs een penalty wisten we niet te benutten. Thuis tegen Stormvogels 2 eindelijk weer eens een duidelijke overwinning. Het werd 3-0 in een wedstrijd waarin Edwin van de Vathorst als laatste man en Juniores- doelman Remco de Jong de uitblinkers waren. De wedstrijd Ajax 3-HBC 2 verlo ren we met 1-3. Opmerkelijk dat we tegen de onderste ploegen de meeste punten lieten liggen en juist tegen de kampioens kandidaten onze beste wedstrijden speel den. Edwin van de Vathorst redde de traditionele eer in deze niet zo beste wed strijd. Op ons eigen veld was de wedstrijd tegen De Spartaan 2 er één met nare incidenten. Frank van Helvert moest 't veld verlaten na een overtreding, terwijl een waarschuwing op zijn plaats was geweest. (De scheids rechter beaamde dit later ook.) Verder moest Erik de Wolff uitvallen en in de tweede helft ook nog Hennie Henrichs. Toen bleef er niet veel weerstand meer over en kon de Spartaan winnen met 1-3. In de wedstrijd tegen HSV 2 moest ons elftal met liefst zeven invallers aantreden. Hoewel de thuisploeg met 1-0 de leiding nam, zorgden Joop van Nielen, Ed Lefeber en Patrick Wormhoudt voor een 1-3 zege. Een prima resultaat en zonder iemand tekort te doen willen we 'good old' Willem Stuut, Nol Boerkoel en Joop van Nielen als uitblinkers noemen. De wedstrijd tegen DEM 2 was voor de ranglijst onbelangrijk. Het werd dan ook een gelijkopgaande strijd, die in 2-2 ein digde, met goals van Willem Stuut en Edwin van de Vathorst. Bijnawaren we kort voor tijd nog de boot ingegaan, maar onze goalie Ton Hak stopte fraai een penalty. Ook de wedstrijd tegen Rood Wit A 2 eindigde in een draw (1-1). In deze strijd tegen de vermoedelijke kampioen scoorde Vico Waas de enige treffer. Tegen Kolping boys 2 tenslotte werd in een goed ge speelde wedstrijd met 1-2 gewonnen, maar opnieuw werden er weer teveel kan sen om zeep gebracht. Dat was trouwens de tendens van 't hele seizoen: redelijk voetbal, maar te weinig goals. Ajax 4 heeft het dit jaar dan niet weten te redden. Op cruciale momenten werden belangrijke punten vergokt. «m mi 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 4