Pinie" TOURNOOIomde MINI-EUROPACUP te Montaigu (Frankrijk) Overzicht D- en E-Juniores D-Juniores tournooi 'Lyra'in De Lier (België) Steek uw licht op voor al uw SCHEMERVERLICHTING bij ff kronen wandverlichting staande schemerlampen rokkappen spankappen kroonkapjes onix voeten leren kappen kristal verlichting Dapperplein Het tournooi werd officieel geopend met een défilé door het dorp met alle ploegen, richting Stadhuis. We startten de wedstrijden, wat Ajax be treft, in een partij tegen de gastheren. Op het hoofdveld. Hoewel onze ploeg veel sterker was, werd het toch maar een be scheiden overwinning (1-0) door een kop bal van Bert Millenaar uit een vrije schop genomen door Niek den Ouden, 's Middags werd aangetreden tegen een selectie-elftal LOIRE/ATLANTIQUE. Deze partij werd geheel onnodig door Ajax met 2-0 verloren. De volgende dag was EIN- TRACHT-FRANKFORT onze tegenstan der. Er zou door ons met ruim verschil gewonnen moeten worden om bij de eerste vier te komen. We namen de leiding (Cor van Hilten) dat wel, maar zo was ook de ruststand. Na de hervatting werkte Ajax keihard voor een beter resultaat, maar het lukte niet. Integendeel, de gelijkmaker werd geboren (1-1) en daar bleef het bij. Uitgeschakeld dus voor de eerste vier plaatsen. De wedstrijd tegen het selectie-team van de VENDÉ werd helaas door fouten in de verdediging met 2-1 verloren (onze goal van Martin Bensch) zodat we uiteindelijk nog meespeelden om de 7e/8e plaats. En dat bracht ons opnieuw tegen MONTAIGU. Het werd een ruime zege (6-0) waarbij Bert Millenaar driemaal scoorde, Armand Doorn tweemaal en Jacco Ypma éénmaal. De zevende plaats... voor Ajax een té mager resultaat. Hopelijk is er uit dit tour nooi wel de nodige lering getrokken. Dinsdagavonds om 21.00 uur waren we terug op het C.S. te Amsterdam, opge wacht door ouders, commissieleden e.a. De volgende spelers namen aan deze trip deel: Dennis Nederlof, Danny Zwartjes, Nick den Ouden, Armand Doorn, Enzo Pepe, Danny Hilster, Dennis Troupée, Rudy Harms, Ri- nus de Balbiaan, Bert Millenaar, Martin Bensch, Dennis Huisman, Michel Sulsters, Cor van Hilten, Jacco Ypma en Robert Prevoo. Begeleiders: de heren C. Groot, J. A. van Eijden, A. L. van Zoest en ondergetekende. Hans Bijvank Op de Jeugd-dag ten bate van het gehan dicapte kind, waren alle elftallen in actie. De D1 (tegen Oriënt, DWV en Rood-Wit/A) de D2 (tegen IVV, OSV en Voorland) en de D3 (tegen de Volewijckers, Rood-Wit/A en DEC) wonnen alles. Bij de E1-Juniores eindigde DWV als eer ste dank zij een beter doelsaldo. Bij de strijd om de van Wagtendonkbeker ging het bij de D1 -Juniores tussen Ajax en Blauw Wit. Na afloop van de normale speeltijd was de stand nog 0-0, maar in de verlenging scoorden onze jongens, daar mede de titel: Kampioen van Amsterdam veroverende. Hulde, jongens!! Onze E-1 Juniores-spelende om de beker in hun categorie verloren in de eind-fase van AFC, zodat alleen nog gespeeld kon worden om de 3e/4e plaats tegen de andere verliezer en dat was de ploeg van de Volewijckers. Het werd 1 -0 voor Ajax en gezegd mag worden dat Ajax' jongste elftal daarmede toch een zeer goed prestatie leverde. In de wedstrijden om de z.g. Beker-Oost waren zowel de D1-Juniores als onze E1 -Juniores zeer succesvol. Beide wonnen; de D1 met maar liefst 8-0 op Voorland en de E1 die na een eindstand van 1-1 in de verlenging FIT met 1-4 uitschakelde. Jongens allemaal gefelici teerd. Dan komen we aan de tournooien. Nu, dat waren er heel wat. In hierna volgende kortere- en langere reportages hierover moge blijken welke resultaten de Ajax-elf- tallen behaalden. Door veel vertraging bij ons vertrek uit de Meer, waren we pas 's avonds om half-ne- gen op plaats van bestemming. Een broodmaaltijd... en toen zochten we snel onze slaapplaatsen op. De volgende dag onze eerste wedstrijd en wel tegen Chelsea. Een goede wedstrijd van onze kant; Ajax had hier slechts enkele minuten nodig om op een 1-0 voorsprong te komen, al spoedig gevolgd door een tweede doelpunt. Dit, 2-0, werd ook de einduitslag. De eerste hindernis was ge nomen. Voor de tweede keer op deze dag traden we aan, nu tegen Bayer-Leverkussen. Hoewel onze spelkwaliteit hier minder was, bleek deze toch ruim voldoende voor de overwinning (ook 2-0 voor Ajax). De volgende dag wachtten ons nog zware wedstrijden en wel tegen Lyra en FC Ant werp. Tegen het elftal van de gastheren werd het voor Ajax: de wedstrijd van de gemiste kansen. Pas vlak voor het einde grepen we toch nog de overwinning (1-0). Door dit succes hadden we in onze poule tegen FC Antwerp nog maar één punt nodig voor de finale. Nu, dat pikten we danook, zij het na een slechte partij (0-0). In de eindstrijd dus tegen de andere winnaar: Berchem Sport. Aangezien er pas om 16.00 uur gespeeld moest worden, ging de ploeg 's middags ergens gezellig eten. Het was de jongens daarbij aan te zien dat ze toch wel gespan nen waren. Maar dit bleek achteraf juist goed uit te werken. Want in een waarlijk schitterend gespeelde finale, op een veld dat zó drassig was dat geen varken er op zou willen lopen, kwam Ajax zegevierend uit de strijd. Ik heb nog nimmer de bal zó snel van voet naar voet zien gaan als in deze partij door onze jongens werd ge speeld. Dit gepaard gaande met technisch hoogstaand voetbal, leverde uiteindelijk een maar liefst 7-0 zege op. Het Ajax-elftal mocht na afloop een ware ovatie in ontvangst nemen. En toen de prijsuitreiking: Vijfmaal mocht de Ajax-aanvoerder op het podium komen. tussen 1e van Swindenstraat en Wijttenbachstraat voor Jamin Wij bezorgen gratis thuis Privé: telefoon 938370 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 10