Pinie" 9t Juniores B2 Juniores B3 Juniores C2 Steek uw licht op voor al uw SCHEMERVERLICHTING bij kronen wandverlichting staande schemerlampen rokkappen spankappen kroonkapjesonix voeten leren kappen kristal verlichting Het kranige elftal van de JUNIORES B1 dat als eerste Ajax-elftal het afdelings kampioenschap haalde Tegen ZSGO B1 werd een 6-0 zege geboekt. Vóór de rust slechts één doelpunt, na de thee de stand opgevoerd tot 6-0. Goed voetbal van onze jongens tegen een sportieve tegen stander. In de eerste helft van de wedstrijd tegen Buitenveldert B1 kon gesproken worden van een gelijk opgaande strijd. Gescoord rigens een goede wedstrijd). Direct na de pauze namen we de leiding via een strafschop, benut door Corrie Gerber. Hoewel ons elftal geleidelijk aan sterker ging spelen, bleef onze opponent gevaarlijk met zijn aanvallen. Bij een worsteling voor ons doel viel de gelijkmaker; hun rechter spits reageerde attent op een door onze doelman weg- gestompte bal (Goalie Peter Groothuesheidkamp speelde ove rigens een goede wedstrijd). Nu werd Ajax veel sterker, de tegenstander werd met de rug tegen de muur gezet, er viel nog een doelpunt dat evenwel werd afgekeurd wegens vermeend buitenspel. Nóg enkele kansen, maar het mocht niet meer baten. Jammer! Het bleef 1-1. Een week later volgde aan de Sportlaan te Amstelveen op nieuw verlies van één punt. In een té harde wedstrijd vergaten wij tegen de Juniores B1 van NFC de kansen te benutten. Als de overigens heel goede doelverdediger van de thuisclub maar een voet of arm uitstak schoten of kopten wij er tegen aan. Slordigheden in onze verdediging leverden al gauw een ach terstand op. Dat bleef zo tótdat Corrie Gerber kort voor het einde toch nog de gelijkmaker kon produceren. Tóen werd nog even alles-op-alles gezet, maar helaas, de tijd was om. Neen, dat was niet best; het teleurstellende resultaat hebben we geheel aan onszelf te wijten.' Dat schreef leider H.K. van Teunenbroek van zijn elftal. Met diverse omzettingen in ons elftal, ging Ajax goed van start, paste zich ook beter aan bij de slechte terreinomstandigheden (bevroren grond) dan zijn tegenstander Herenmarkt B2. Door doelpunten van van Croonenburg, Chin Ten Fung, de Wolff en een eigen-doefgoal stonden wij met de rust al op een 4-0. In de tweede helft was het veld zachter geworden, maar ook nu was het goéd oppassen om op de been te blijven. De tegenpar tij, met een paar zeer snelle lopers profiteerde hiervan bij counters, door onze verdediging op snelheid te kloppen. Eindstand 4-2 voor Ajax. Veertien dagen later werd de uit-wedstrijd door ons probleem loos met 0-5 gewonnen. Doelpuntenmakers: van Wijk (2x), Anneese, Sahertian en de Wolff. Tegen Buitenveldert B2 werd het een pittige uitwedstrijd, waarin we alle inzet nodig hadden om twee punten te verove ren. Onze opponent kwam snel uit de startblokken en Vrouwe Fortuna was beslist niet tégen ons dat wij met 1-1 (de Wolff) de eerste helft afsloten. Na de thee besliste een eigen-doel goal bij Buitenveldert de spannende wedstrijd in ons voordeel. Als ongeslagen koploper wil je dat in de twaalfde wedstrijd ook zo houden. En dat gelukte -in de uitwedstrijd tegen RKAVIC B2- zonder veel moeite. Ajax speelde hier zeer energiek aan vallend voetbal met o.a. een schitterende goal van Anneese door een corner-op-maat van Claus, in-ééns op zijn slof te nemen. Nog vóór de thee maakte van Croonenberg er 0-2 van. Na de hervatting - met de harde wind mee - voerde Abidal- lah met twee bekeken schoten de stand op tot 0—4. In een aantrekkelijke wedstrijd op het terrein 'Goed Genoeg' tegen AFC heeft Ajax de volle winst weten te behalen. Met een sterke Abidallah op het middenveld en een betrouwbare van Tien als laatste man, gelukte het ons, via een kopbal van Chin Ten Fung op 0-1 te komen. AFC bleef gevaarlijk, maar Geertsma hield zijn doel knap schoon. Halverweg de tweede helft scoorde Sahertian uit een door van Croonenburg genomen corner het beslissende doelpunt. Aldus een 2-0 overwinning, enthousiast gespeeld, in een spannende en leuke wedstrijd. Leider Teun Bogaard Tegen koploper VDO C1 zou het een zware wedstrijd worden. We stonden (als tweede) vier punten op onze tegenstander achter, zodat er nu gewonnen móest worden wilden we nog aanspraak op de titel kunnen maken. Een furieus aanvallend Ajax boekte al spoedig succes toen Dennis den Turk over de keeper heen inschoot (0-1). Kort Dapperplein tussen 1e van Swindenstraat en Wijttenbachstraat voor Jamin Wij bezorgen gratis thuis Privé: telefoon 938370 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 9