m AMSTEL BIER Waarom verder lopen als u op de Brink uw bloemen kunt kopen De partij in Zwolle tegen PEC 2 bracht Ajax de volle winst op. Een wederom goed spelende Amsterdamse ploeg boekte een 0-4 overwinning en van deze vier goals werden er twee in de eerste helft geproduceerd (Marco van Basten en Johnny van 't Schip). Na de hervatting voegden Dennis van Wijk en Steen Ziegler er nog een gelijk aantal aan toe. Concurrent Heerenveen 2 speelde gelijk tegen Cambuur(1-1) won wel na strafschoppen, maar het kostte de Friezen toch weereen punt. De Volendammers altijd een tegenstander om goed reke ning mee te houden. Het was ook ditmaal voor ons hard wer ken geblazen, waarbij gezegd dient te worden dat dat AJAX best af ging. Er werd goed voetbal gespeeld. De rust werd bereikt met een 1-0 voorsprong, een goal ge scoord door Matin Wiggemansen uit een vrije trap. Na de hervatting bleek Martin te zijn verwisseld voor Rini van Roon (voor het eerst weer na zijn blindedarmoperatie). Het bleef een aantrekkelijke wedstrijd waarin Johnny van 't Schip nog tweemaal het net kon vinden en Edwin Godee hem dat eenmaal na deed, zodat scheidsrechter Th. J. M. van Riel een 4-0 overwinning voor Ajax 2 aan de bond kon opgeven. Op dezelfde dag won Amsterdam 2 met 2-0 van Heerenveen 2 waarmede wel in de kaart van onze Reserves gespeeld werd, maar die ontmoeten Amsterdam 2 ook nog een keer IN MEMORIAM Op 14 maart j.l. ontviel ons onze goede clubmakker JAN TAKES op de leeftijd van 75 jaar. Jan Takes werd op 15 januari 1921 lid van Ajax. Na de jeugd jaren in adspiranten en juniores te hebben doorgemaakt speelde hij vele jaren in de lagere Ajax-seniores elftallen waar bij hij zich altijd een faire speler toonde, die ook het nodige bijdroeg voor een goede clubsfeer en gezelligheid in Ajax. Later heeft hij de voetbalsport in het algemeen nog langere tijd goede diensten bewezen door zijn optreden als scheidsrech ter bij de Amsterdamse Voetbalbond. Hoewel al geruime tijd in een minder goede gezondheid- waar bij vooral slecht ter been- kon hij vorig jaar toch aanwezig zijn bij de jaarlijkse huldiging van jubilarissen, om aldaar zelf door voorzitter Harmsem te worden toegesproken in verband met zijn 60 jarig lidmaatschap. Fijn dat hij dat nog heeft mogen beleven. Aan mevrouw Takes en verdere familieleden betuigen wij langs deze weg onze oprechte deelneming. Woensdag 17 maart hebben velen, waaronder ook Ajax-vrien- den, Jan naar zijn laatste rustplaats gebracht. Zeer iot ^ns leedwezen namen wij kennis van het overlijden van onze clubgenoot HUBERTUS HARINCK op de leeftijd van 76 jaar. Bertus Harinck trad op 1 september 1918 tot onze gelederen toe en begon zijn Ajax-loopbaan in de Juniores, in welke sec tor wij zijn naam nog tegenkomen in een opstelling dd 1922. Met naast voetbal nog geruime tijd honkbal spelend, hielden zijn Hollandse activiteiten bij AJAX op en toonde deze Ajacied zijn belangstelling voor onze club vanuit 'De Oost' alwaar hij jong beginnend, een belangrijk deel van zijn verdere leven zou doorbrengen. Tot de herinneringen die daarbij levendig worden behoort o.a. het feit dat -in aanwezigheid van andere Indische Ajacieden- bij de familie Harinck ieder jaar op 18 maart de verjaardag van Ajax werd gevierd. Ook was Bertus één van de initiatiefnemers, die op 18 maart 1940 de zo geheten INSULINDE CUP schonken als wisselprijs voor een nog vele malen hierna te organiseren Ajax-jeugd- tournooi. Tenslotte zullen bij het verscheiden van Bertus zij nog denken aan hun tijd als militair in Indonesië die toen de deur van Huize Harinck steeds voor hen geopend vonden, als een intiem en vertrouwd plekje Holland Dankbaar zijn we voor hetgeen hij voor zijn club deed. Aan mevrouw Harinck en verdere familie betuigen wij langs deze weg onze oprechte deelneming. Mart J. W. Middendorp AMSTELBROUWER.IT Dat hij in Vrede moge rusten. m Mart J. W. Middendorp 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 7